Finał Zimowej Trylogii – już jest!

Finał Zimowej Trylogii - kup na TaniaKsiazka.plFinał Zimowej Trylogii to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Katherine Arden. Powody do zadowolenia mają także wielbiciele literatury młodzieżowej i fantasy. W sprzedaży na polskim rynku pojawiła się książka pt. Zima czarownicy. I jak już wspomnieliśmy, jest to ostatni tom bestsellerowej serii, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Jeśli zatem do tej pory nie było Wam po drodze z powieściami Arden, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości. Czego możecie spodziewać się po finałowym tomie? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Finał Zimowej Trylogii – kilka słów o fabule

Wasilisa Pietrowna to niezwykła dziewczyna, szukająca własnej drogi za wszelką cenę. Jej odwaga oraz magiczne zdolności przyciągnęły uwagę Morozki, króla zimy. Za wcześnie jednak, by ocenić, czy jego zainteresowanie okaże się błogosławieństwem, czy przekleństwem.

Tym razem na Moskwę spadło nieszczęście. Tym samym mieszkańcy szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego właśnie ich to spotkało, a także kogoś, kogo mogliby winić. A Wasia jest całkiem sama i otoczona ze wszystkich stron. Do tego Wielki Książę, przepełniony gniewem, wybiera sojuszników, którzy poprowadzą go ku wojnie i upadkowi. Powraca też zły demon, zdeterminowany, by siać chaos. Bohaterka znajduje się w samym sercu konfliktu, czując, że los obu światów spoczywa na jej barkach. Dziewczyna jest niepewna swojej przyszłości, odkryje zdumiewającą prawdę o sobie samej, próbując ocalić Ruś, Morozkę oraz świat magii, tak bliski jej sercu. Jednak przewrotny los już wkrótce zweryfikuje jej poczynania. I może się okazać, że bohaterka nie zdoła uratować wszystkich.

Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację Niedźwiedzia i słowika oraz Dziewczyny z wieży, by walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami i ocalić obie Rusie, tę widzialną i tę niewidzialną.

Przypominamy, że finał Zimowej Trylogii pt. Zima czarownicy jest już dostępny w sprzedaży. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj.

Pozostałe tomy z serii znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę historię wszystkim miłośnikom młodzieżowej literatury fantasy.

Przeczytaj także