Filip Springer – polski reportażysta

Filip Springer to nazwisko dobrze znane wśród miłośników reportaży. Ale nie tylko. O autorze usłyszała cała Polska, dzięki wielu nominacjom i prestiżowym nagrodom, jakie uzyskał do tej pory. Jego talent docenili nie tylko czytelnicy, ale także sam minister kultury, który przyznał mu stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Filip Springer – talent godny podziwu

Miasto ArchipelagJuż od kilku lat autor udowadnia, że jego pisarski kunszt to nie przypadek. Każdy reportaż, który ujrzy światło dzienne staje się absolutnym hitem nie tylko wśród czytelników, ale i krytyków. Warto wspomnieć, że książki Springera to nie tylko ściany tekstu. Pisarz od lat fascynuje się również fotografią, dzięki czemu lektury uprzyjemnia przepięknymi i malowniczymi obrazkami. A te idealnie oddają klimat poruszanego tematu. Dlatego też z jeszcze większą przyjemnością polecamy wam książki owego autora:

Miasto Archipelag – najnowszy reportaż autora, który wybrał się w podróż po dawnych stolicach województw. Zwiedził 31 ośrodków, tworzących ogromny archipelag możliwości, rozczarowań i szans. Jak żyje się ludziom w miastach, które w 1999 roku utraciły status miast wojewódzkich? Autor rozmawia z mieszkańcami, artystami i bezrobotnymi. A wszystko to składa się na niejednoznaczny, migotliwy obraz Polski mniejszych miast. Tutaj z jednej strony wszystko jest możliwe, z drugiej zaś, nic nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać.

13 pięter13 pięter – kiedy w 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, okazało się że cierpi na wielki głód mieszkań. Przez wiele lat nie udało się go skutecznie zaspokoić. Ludzie więc kombinowali na wszystkie możliwe sposoby. Ponad 2 miliony Polaków zaciągnęło kredyty… W tej książce słowo „dom” nie kojarzy się ze stabilizacją ani spokojem. Odmienione przez wszystkie przypadki pokazuje, jak rzeczywistość różni się od marzeń. Springer w poszukiwaniu prawdy odwiedził mieszkania, które mieściły się w piwnicy, garażu czy kontenerze. A lokal gastronomiczny na piątym piętrze kamienicy nie wydawał się niczym dziwnym…

Wszystkie reportaże Filipa Springera znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także