Fantastyczne zapowiedzi i nowości – sprawdźcie!

Fantastyczne zapowiedzi i nowości to doskonałe zestawienie dla każdego wielbiciela literatury fantasy. Poza tym powody do zadowolenia mają też miłośnicy science fiction. Wśród naszych dzisiejszych propozycji znajdziecie zarówno gorące nowości, dostępne już w sprzedaży na polskim rynku, jak i zapowiedzi, które dopiero się pojawią. Jedno jest pewne. Nawet najbardziej wymagający odbiorca trafi tu na interesujące tytuły. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak przejść do rzeczy. Koniecznie dajcie nam znać, czy któraś pozycja wpadła wam szczególnie w oko!

Miasteczko Rotherweird - kup na TaniaKsiazka.plFantastyczne zapowiedzi i nowości – Miasteczko Rotherweird

Jest rok 1558, dwanaścioro dzieci o talentach niewiarygodnych jak na ich wiek, zostaje wygnanych przez królową do miasta Rotherweird. Niektórzy uważają je za wyjątkowe, inni za pomiot szatana. Jednak wszyscy zgodnie uznają, że trzeba je traktować z respektem i obawą.

Czterysta pięćdziesiąt lat później miasto nadal żyje odizolowane od reszty Anglii. I wciąż rządzone historycznym prawem. Niezależne, ale zobowiązane do przestrzegania jednego dziwnego warunku: absolutnie nikomu nie wolno badać miasta i jego przeszłości. I wtedy do miasta przybywa dwóch ciekawskich gości z zewnątrz: Jonah Oblong, nauczyciel w miejscowej szkole oraz złowrogi miliarder sir Veronal Slickstone, który planuje odnowić zrujnowany miejski pałac.

Książka dostępna od 31 marca 2020 roku.

Fantastyczne zapowiedzi i nowości – SybirPunk vol.1SybirPunk - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Przyszłość to NeoSybirsk: rozpadająca się, sklecona na sznurek i szmatę cywilizacja, pokryta węglowym pyłem. Cuchnące zaułki, w których można stracić życie za butelkę wody. Poza tym to syntetyczne jedzenie, trujące powietrze i ludzie tak napakowani cybernetyką, że właściwie nie wiadomo czy jeszcze są ludźmi. W takim świecie żyje Sasza Hudovec_74 zwany Chudym. Facet od załatwiania spraw trudnych.

Tym razem został windykatorem i ma odzyskać pieniądze, które jeden paskudnie bogaty oszust ukradł drugiemu obrzydliwie nadzianemu oszustowi. Pieniądze są ogromne, prowizja Chudego niebagatelna. Szybko jednak okazuje się, że nie zarobi swojej forsy ani łatwo, ani bezpiecznie. Ponadto problemy związane z tym zleceniem są zaledwie wierzchołkiem wielkiej góry lodowej.

Książka już dostępna.

Zielona burza - kup na TaniaKsiazka.plFantastyczne zapowiedzi i nowości – Zielona burza, II część IV tomu z serii Zabójcze maszyny

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy, pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Londyn, jako potężne ruchome miasto siejące postrach na pustkowiach. Teraz jest skażonym, martwym wrakiem. Jednak Tom i Wren podejrzewają, że skrywa w swoim sercu sekret, który może położyć kres wojnie.

Książka już dostępna.

Fantastyczne zapowiedzi i nowości – Dzieci czystej krwiDzieci czystej krwi - kup na TaniaKsiazka.pl

Złoża melotu się wyczerpały. Bogowie z Ragnarok postanawiają wysłać swą potężną armię, by podbiła krnąbrne kopalnie. Tym samym na wieść o tym planie w Hrothgarze wybucha panika, a Ceremonia Krwi zostaje przełożona. Spodziewający się jej chłopcy muszą poczekać, zanim przesądzi się ich przeznaczenie. Poza tym Mistrzowie wzywają na pomoc legendarnych Czteropalczastych, prowadzonych przez mężnego Xaviana. Pięciu chłopców, pod wodzą odważnego Ymira, postanawia uciec i dołączyć do wojowników. Wkrótce odkryją ukrywane przez wieki, prawdziwe związki Bogów, Mistrzów i Czteropalczastych.

Tymczasem w niezdobytym mieście asasyni mrocznego klanu mordują króla, a widmo wojny staje się coraz bardziej realne. Czy młody, niedoświadczony następca tronu zdoła jej uniknąć?

Książka już dostępna.

Fantastyczne zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.plFantastyczne zapowiedzi i nowości – Czas ciszy, tom X serii z Mercedes Thompson

Napadnięta i porwana na własnym terytorium Mercy dostaje się w szpony potężnego wampira. Ten zamierza posłużyć się nią jako bronią przeciw alfie watahy wilkołaków, Adamowi oraz przywódcy wampirów z Tri-City. Mercy udaje się uciec pod postacią kojota, jednak oto odkrywa, że naga, bez pieniędzy, znalazła się w samym środku Europy.

Poza tym nie jest w stanie skontaktować się z Adamem i resztą stada. Została całkowicie sama. Musi znaleźć sprzymierzeńców, walczyć z wrogiem i odkryć, kto jest kim, a przy tym nie wywołać wojny pomiędzy wampirami i wilkołakami. Tymczasem w sercu starej Pragi budzą się przedwieczne duchy i moce.

Książka dostępna od 20 marca 2020 roku.

Fantastyczne zapowiedzi i nowości – Mag bitewnyFantastyczne zapowiedzi - kup na TaniaKsiazka.pl

Armia nieumarłych pod wodzą demona zalewa królestwo Furii. Tym samym kolejne armie obrońców uginają się przed nieujarzmioną potęgą wroga. Ludzie zamieniają się w Opętanych i ruszają mordować własne rodziny. W związku z tym świat pogrąża się w mroku, rozpaczy i dzikim przerażeniu.

Jedyną nadzieją na przetrwanie jest walka u boku maga bojowego i jego smoka. Tych jednak jest zbyt mało. Od czasu Wielkiego Opętania tylko nieliczni mają odwagę przywoływać smoki. Niektóre z nich, szalone i nieobliczalne, stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Potrzeba wyjątkowego człowieka, by okiełznać ich moc.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także