Ekstaza. Lata 90. Początek – książka Anny Gacek już we wrześniu

Druga połowa XX wieku to czas wielkich popkulturowych zmian. Każda dekada tego okresu wypracowała swój charakterystyczny klimat. A z czym kojarzy się końcówka ubiegłego stulecia? Lata dziewięćdziesiąte zapisały się pod znakiem grunge’owego buntu. Tego właśnie okresu dotyczy Ekstaza. Lata 90. Początek, czyli debiutancka książka Anny Gacek, która ukaże się w księgarniach już we wrześniu.

Ekstaza. Lata 90. Początek - książka Anny Gacek już we wrześniu

Debiutancka książka Anny Gacek Ekstaza. Lata 90. Początek

Andy Wood, Eddie Vedder, George Michael, David Lynch, Kurt Cobain, Bono, Courtney Love, Madonna, Kate Moss, Layne Staley, Dave Gahan, River Phoenix, Chris Cornell. W reportażu Anny Gacek znajdziemy opowieści o tych 13 kultowych ikonach lat dziewięćdziesiątych, związanych z muzyką, modą, filmem i sztuką. Autorka zarysowuje tło historyczne i społeczne dekady, przytacza wiele nieznanych anegdot.

To dopiero Początek, ale już teraz wiemy, że powstaną kolejne części reportażu o tamtym szalonym okresie.

Anna Gacek o swojej debiutanckiej książce

Sama autorka swoją książkę zapowiada następującymi słowami:

Ale „Ekstaza” to nie są historyjki i bzdury. To większa opowieść, o pewnym momencie w kulturze, który mam szczęście pamiętać. Ten tytuł nie jest przypadkowy, to były dni euforyczne, wszystko było tak inne i nowe, po pewnym spadku formy odczuwanym w latach osiemdziesiątych, wróciły wielkie emocje, ekscytującej nowej muzyki, kultury i sztuki.

Ale w tym upojeniu było też drugie, zdradzieckie dno. Tego co naprawdę znaczy sukces. Każdy z bohaterów mojej książki miał w sobie pewną naiwność. I każdy zapłacił za to cenę. Niektórzy najwyższą…*

Ekstaza. Lata 90. Początek – kiedy premiera?

Premiera książki Anny Gacek zaplanowana jest na 15 września 2021 roku.

Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Książkę już teraz możecie zamówić POD TYM LINKIEM.

Zobacz także:

*Źródło: facebook.com/annaagnieszkagacek

Przeczytaj także