W końcu ruszają zdjęcia do ekranizacji serii o Cormoranie Strike’u!

Ewentualna ekranizacja kryminałów Rowling była brana pod uwagę przez BBC już w 2014 roku. Jednak dopiero teraz stacja oficjalnie potwierdziła, że tej jesieni ruszą w Londynie pierwsze ujęcia. Wraz z informacją o rozpoczęciu zdjęć pojawiły się doniesienia o tym, kto ma zagrać rolę detektywa Cormorana Strike’a.

Ekranizacja kryminałów Rowling – na planie z psychopatycznym mordercą

Seria o Cormoranie Strike’u kosztowała Rowling wiele nerwów. Z jednej strony mówiła, że w końcu realizuje swoje pisarskie pasje, ponieważ nie musi już wprowadzać cenzury i unikać mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu. Z drugiej jednak tworząc kryminalną serię, w której występują niezwykle bezwzględni mordercy i psychopaci, musiała zagłębić się w ich niebezpieczny i miejscami bolesny dla normalnego odbiorcy, umysł. Seria, podobnie jak wszystkie dzieła spod pióra Rowling okazała się międzynarodowym sukcesem, a pisarka udowodniła wszystkim niedowiarkom, że ma nie tylko dobre pomysły na książki, ale także doskonałe pióro.

Ekranizacja kryminałów Rowling – w pierwszej kolejności Trafny wybór

Trafny wybórBBC już nie po raz pierwszy wzięło na warsztat dzieła Rowling. W zeszłym roku powstała seria telewizyjna, bazująca na pierwszej powieści dla dorosłych wydanej przez Rowling, pod tytułem Trafny wybór. Ekranizacja kolejnych książek była tylko kwestią czasu.

BBC oznajmiło, że zdjęcia do serii kryminalnej z głównym bohaterem Cormoranem Strike’iem ruszą tej jesieni. Planowanych jest 7, 60-minutowych odcinków. Pierwsze trzy będą ekranizacją Wołania kukułki (1 tomu serii). Dwie pozostałe powieści, czyli: Jedwabnik i Żniwa zła, zmieszczą się (każdy) w dwóch, 60- minutowych odsłonach.

Tom Burke jako Strike

Podano do wiadomości także odtwórcę głównej roli: Toma Burke’a. Aktor współpracował już wcześniej z BBC. Jest znany szczególnie z serii Muszkieterowie, realizowanej przez tą stację w latach 2014-2016. J.K. Rowling niezwykle entuzjastycznie przyjęła informacje o wyborze Toma Burke’a mówiąc, iż jest to niezwykle utalentowany aktor i doskonale sprawdzi się w tej roli. Część fanów dosyć ostrożnie przyjęła tę informację, nie do końca znajdując podobieństwa pomiędzy literackim i serialowym Strike’iem.

Detektyw bez nogi

Seria kryminalna JK Rowling ukazała się pod pseudonimem Robert Galbraith, jednak w krótkim czasie aktorka ujawniła, kto skrywa się za nowym nazwiskiem na literackim firmamencie. Jej książki dla dorosłych są wyjątkowo mroczne, a ich głównym bohaterem jest weteran wojenny, Cormoran Strike. Wraz ze swoją wspólniczką, Robin, będą musieli rozwiązać kilka zagadek kryminalnych.

Obie postacie są niezwykle złożone, a Rowling nadała im wiele unikatowych cech charakteru. Cormoran Strike jest daleki od ideału, ma jedną chorą nogę, nadwagę i bagaż trudnych, życiowych doświadczeń. Nikt w niego nie wierzy, nawet on sam. Jednak jego wnikliwość, niezwykły talent i spostrzegawczość sprawiają, że udaje mu się trafić na ślad psychopatycznych morderców, którzy wymykają się miejscowej policji. Seria jest napisana doskonałym językiem, zawiera niezwykle złożoną, fantastyczną fabułę. Historia genialnego detektywa, dalekiego od ideału wciąga od pierwszych stron.

Kiedy czwarty tom?

Wielu fanów dopytuje się, kiedy powstanie czwarta odsłona serii. J.K. Rowling tajemniczo odpowiada, że 4-ty tom już jest w bardzo realnych planach, ale do tej pory nie podała żadnych szczegółów.

Wszystkie trzy książki z serii o Cormoranie Strike’u uzyskały status bestsellerów, zajmując pierwsze miejsce na liście Sunday Times’a.

Przeczytaj także