Dziewczyńskie sprawy – przewodnik po dojrzewaniu

Dojrzewanie jest trudne. Trudne są również rozmowy o dojrzewaniu, nawet z własnym dzieckiem. Dlatego jeśli czujesz, że po raz kolejny zderzasz się ze ścianą, próbując porozmawiać ze swoją córką na temat zmian, które zachodzą w jej organizmie i  życiu w ogóle, daj jej w prezencie książkę Dziewczyńskie sprawy autorstwa Niny Brochmann i Ellen Stokken Dahl. Z jakiej okazji? Z okazji dojrzewania! I zgubienia spowodowanego burzą hormonów, zmianami w ciele i w mózgu, których nie sposób ogarnąć.
Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Trudne Dziewczyńskie sprawy

Dwie norweskie lekarki – Nina Brochmann i Ellen Stokken Dahl – stworzyły wspaniały przewodnik po dojrzewaniu, który wprowadza dziewczynki w ten zagmatwany świat, odczarowując go i oswajając z nim. Dziewczyńskie sprawy pomogą dziewczętom poznać bliżej swoje ciało od środka i od zewnątrz. Dzięki tej publikacji poznają odpowiedzi na nurtujące pytania, które wstydzą zadać się rodzicom: „Czym jest miesiączka? Jak pokonać kryzys pryszczowy? Czy muszę nosić stanik? Co się właściwie ze mną dzieje?”. Znajdą w niej również przydatne triki, jak z tym całym dojrzewaniem radzić sobie na co dzień. A także wiele prawdziwych historii. Wczytując się w nie, Twoja córka poczuje się mniej samotna w tym trudnym, a zarazem wyjątkowym czasie przemiany z dziecka w nastolatkę. Możliwe bowiem, że w kilku z nich znajdzie odbicie własnych doświadczeń.

Lektura dla wszystkich dziewcząt

Autorki pisząc swoją książkę, wzięły pod uwagę, że nie wszyscy zaczynają dojrzewać w tym samym czasie. Dlatego też Dziewczyńskie sprawy skonstruowały w taki sposób, by lektura była odpowiednia dla dziewcząt od 9 do 16 lat. Ponadto, publikacja ta – stworzona przez lekarki, które od lat zajmują się zdrowiem seksualnym młodzieży, zilustrowana przez utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną artystkę – Maghhild Winsnes, jest doskonałą alternatywą dla internetu. W sieci bowiem dzieci najczęściej poszukują informacji o zmianach w swoim ciele. Tam niestety w znacznej mierze serwowane są bezwartościowe treści.

W 2019 książka Dziewczyńskie sprawy otrzymała w Norwegii Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W uzasadnieniu przyznania wyróżnienia tej lekturze możemy przeczytać: „(…) mądra i fantastyczna książka (…) wizualna uczta z niesamowitymi ilustracjami. Nie ma ani jednej nudnej strony”.

***

Dziewczyńskie sprawy możesz już teraz zamówić w naszej księgarni. Wystarczy, że przejdziesz na tę stronę.

Zobacz także:

Przeczytaj także