Dziewczyna z nagietkowym szalem – Susan Meissner

Dziewczyna z nagietkowym szalem, zobacz w TaniaKsiazka.pl >>Powieść Dziewczyna z nagietkowym szalem to niezwykła, misternie utkana historia, w której przeplata się przeszłość i teraźniejszość. Jeśli poszukujecie odrobiny sentymentu, aury tajemniczości i mnóstwa wrażeń doprawionych szczyptą miłości, to ów książka spełni wszystkie wasze oczekiwania. Na polskim rynku wydawniczym pojawi się 19 maja bieżącego roku i gwarantujemy, że zawładnie Waszymi sercami od pierwszej strony.

Dziewczyna z nagietkowym szalem i potęga miłości

Jest rok 1911, wrzesień – port na wyspie Ellis Island. To właśnie tam obecnie przebywa pielęgniarka Clara Wood. Kobieta przeżywa osobistą tragedię i walczy uparcie z wizją powrotu do rodzinnego Manhattanu. Całą sprawę utrudniają okoliczności. Wyprawa bohaterki jest spowodowana informacją, iż w pożarze szwalni Triangle Shirtwaist zginął jej ukochany. Podczas opieki nad ciężko chorą osobą kobieta zauważa ozdobny szal przyozdobiony wzorem z nagietków. A ponieważ ów pacjent doświadczył podobnej tragedii, Clara zaintrygowana historią przedmiotu, postanawia odkryć jego tajemnicę. Czy to, czego się dowie, pomoże jej poczuć się wolną, czy wręcz przeciwnie?

Rok 2011, wrzesień – Upper West Side. Taryn Michaels po raz kolejny oszukuje samą siebie, powtarzając, że jest w pełni spełnioną i szczęśliwą kobietą. Przecież lubi swoją pracę w sklepie i ma kochającą córkę, dla której jest gotowa zrobić wszystko. Jej świat jednak powoli zaczyna się rozpadać, kiedy w gazecie zostaje opublikowane pewne wiekowe zdjęcie. Wszystko za sprawą bolesnych wspomnień, powracających niczym lawina. Fotografia ta przypomina jej o śmierci męża, który zginął tragicznie w ataku na World Trade Center.

Jak jednak ta historia łączy się z tajemniczym szalem? I co ma wspólnego z wydarzeniami z 1911 roku?

Przekonajcie się sami już 19 maja 2017 roku! Książkę Dziewczyna z nagietkowym szalem znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także