Dzieje Polski. Tom III – Królestwo zwycięskiego orła

Dzieje Polski. Tom III Królestwo zwycięskiego orła - kup na TaniaKsiazka.plDzieje Polski. Tom III – Królestwo zwycięskiego orła to już kolejna publikacja, za którą odpowiada polski profesor, Andrzej Nowak. Książki spod pióra tego naukowca charakteryzuje wysoki poziom edytorstwa oraz ogromna wiedza merytoryczna. Ponadto autor uzupełnia tekst przepięknymi fotografiami, rycinami, mapami, a także rysunkami. To idealne dopełnienie wciągającej narracji. Ponadto takie elementy dodatkowo wpływają na wyobraźnię odbiorcy. Tak więc prezentowana przez nas dziś książka, nasz bestseller, przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi polskiej historii.

Dzieje Polski. Tom III – co tym razem?

Warto tutaj wspomnieć, że najnowsza publikacja Nowaka liczy 80 stron więcej niż jego poprzednia książka. A to oznacza, że przed Czytelnikiem aż 462 strony porywających dziejów naszego państwa. Jeśli ktoś miał już do czynienia z twórczością profesora, wie, że jego warsztat badawczy jest na mistrzowskim poziomie. Na sukces tekstów, które publikuje, składają się jeszcze talent pisarski oraz ogromna wiedza.

Czytelnik tym razem zostaje przeniesiony do roku 1340. To tu rozpoczyna się kolejna, pasjonująca przygoda. Krajem obecnie rządzi Kazimierz Wielki, porównywany przez anonimowego kronikarza do starotestamentowego króla Salomona. I trudno się dziwić, gdyż o osiągnięciach tego władcy mówi się do dziś. Udając się w podróż po kartach tego monumentalnego tomu, Czytelnik będzie miał okazję poznać kolejne, ważne postaci z historii Polski. Spotkacie tu królową Jadwigę, Władysława Jagiełło czy księcia Witolda. Ponadto Nowak prezentuje takie osobowości jak kardynał Zbigniew Oleśnicki czy Kazimierz Jagiellończyk. A to oczywiście nie jedyni bohaterowie jego najnowszej publikacji. Wśród nich znajdą się rozmaite palety osobowości pojawiające się w naszej historii aż do roku 1468.

Jeśli więc jesteście zapalonymi fanami dziejów polskich, ta książka absolutnie powinna znaleźć się w Waszej domowej biblioteczce. Przekonajcie się sami, że historia wcale nie musi być nudna i opierać się na „suchych” faktach oraz trudnych do zapamiętania datach. Profesor Andrzej Nowak po raz kolejny udowadnia, że posiada niezwykły talent pisarski. A to pozwala mu w sposób zajmujący przelać na papier ogromną wiedzę, którą posiada.

Książkę pt. Dzieje Polski. Tom III – Królestwo zwycięskiego orła znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także