Działalność charytatywna prowadzona przez księgarnię TaniaKsiazka.pl

Co łączy książki i pomoc innym? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że niewiele… Nic bardziej mylnego. Książki rozbudzają w człowieku jedną z najbardziej ludzkich i wartościowych cech: empatię. To właśnie empatia pozwala dostrzec strach, ból i przerażenie w oczach ludzi, których życie skręciło w trochę krzywą ścieżkę. My również nie tylko jako jedna z największych księgarni internetowych w kraju, ale także jako ludzie, którzy mają swoje własne rodziny i serca pełne pięknych książek, chcemy pomagać innym. Dlaczego? Bo jak to powiedziałby mały, bajkowy Bing: działalność charytatywna to wielka rzecz. Sprawdźcie, w jakie akcje charytatywne zaangażowana jest TaniaKsiazka.pl, w wielu z nich uczestniczycie także Wy.

Działalność charytatywna na rzecz Fundacji Pomóż Im.

TaniaKsiazka.pl już niemal od 4 lat współpracuje z Fundacją Pomóż Im, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Do tej pory na rzecz Fundacji przekazaliśmy ponad 123 000 PLN. W zebraniu tej kwoty brali udział wszyscy nasi klienci, którzy złożyli zamówienie w księgarni od 1 czerwca 2013 roku. Część zysków z każdego, pojedynczego zamówienia jest przekazywana na rzecz Fundacji.

Fundacja „Pomóż Im” wykonuje wspaniałą pracę na rzecz chorych dzieci m.in koordynując pracę zespołu hospicyjnego, złożonego z lekarzy i pielęgniarek, którzy dojeżdżają do małych podopiecznych w całym województwie podlaskim. Ponadto Fundacja prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Oprócz tego zapewnia opiekę rehabilitacyjną, psychologiczną, medyczną i socjalną, a wszystko to jest bezpłatne dla rodzin chorych dzieci. Jednak oczywiście dla samej Fundacji są to ogromne koszty, w których pokryciu TaniaKsiazka.pl stara się pomóc. Zachęcamy także do przekazania na rzecz Fundacji 1% podatku. KRS: 0000 288 520. Warto pomagać!

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Wspieramy polskie krwiodawstwo!

TaniaKsiazka.pl od lat wspiera ideę propagowania krwiodawstwa w Polsce. Krew jest jedną z najbardziej niezwykłych substancji, jaka istnieje na świecie i do tej pory człowiekowi nie udało się jej odtworzyć w warunkach laboratoryjnych. Tymczasem krew to życie, dla chorych i potrzebujących ludzi to dar życia. Staramy się zachęcać wszystkich do brania udziału w oddawaniu krwi, którą organizm zdrowego człowieka stale produkuje i którą można bezpiecznie podzielić się z innymi. Nasza księgarnia wspiera krwiodawstwo oferując 5% rabatu na zakupy dla aktywnych krwiodawców. Ponadto w zeszłym roku z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy (14 czerwca) wszyscy, którzy w dniach 22 czerwca – 31 lipca 2016 oddali krew bądź jej składniki, otrzymali kupon rabatowy o wartości 10 zł na zakupy w TaniaKsiazka.pl.

Na pomoc dla Łukasza.

Maja i ŁukaszW ostatnim czasie zaangażowaliśmy się także w pomoc dla narzeczonego naszej koleżanki, Mai. Z dnia na dzień na rodzinę Łukasza i jego bliskich spadła bardzo zła wiadomość: Łukasz zaczął tracić władzę w nogach. Okazało się, że naczyniak w rdzeniu kręgowym, z którym narzeczony Mai zmagał się przez całe życie, pokazał swoją najgorszą twarz. Do tej pory utrzymywany w jako takim uśpieniu, pozwalał Łukaszowi normalnie funkcjonować, aż do czasu.

Teraz pojawia się przed nim widmo niepełnosprawności, które może zdeptać wszystkie marzenia, które wraz z Mają chcieli w najbliższym czasie zrealizować. Zachęcamy do zaangażowania się w pomoc dla Łukasza. Informacje, jak można pomóc znajdziecie tutaj:

NASZA KOLEŻANKA MAJA PROSI O POMOC DLA NARZECZONEGO.

Akcja z polubieniami i lajkami.

Kiedy na początku 2017 roku Internet zalała fala postów z wyzwaniami na lajki i komentarze, postanowiliśmy wykorzystać chwilową modę w szczytnym celu. Zorganizowaliśmy akcję zbierania polubień i lajków pod postem konkursowym. Obiecaliśmy, że jeżeli pod postem będzie liczba 10 tys. polubień, 5 tys. komentarzy oraz 1 tys. udostępnień, przekażemy wielką pakę artykułów papierniczych, zabawek oraz książek dla podopiecznych Domu Dziecka w Supraślu. Reakcja fanów była niesamowita, i mimo iż nie osiągnęliśmy zaproponowanych progów aktywności pod postem, przekazaliśmy wielką paczkę dla potrzebujących dzieci. Koszt wszystkich przekazanych artykułów przekroczył 1o00 zł.

Bo warto pomagać.

Wierzymy, że działalność charytatywna ma głęboki sens. Tak naprawdę ofiarowując coś innym, otrzymujemy także coś w zamian. Czujemy w sercu taką niezwykłą lekkość, że to właśnie dzięki nam, chociaż tego nie widzimy, uśmiechnęło się bardzo chore dziecko, lub pewien młody chłopak, będzie mógł przenieść swoją narzeczoną przez próg. Bądźcie z nami, pomagajmy wspólnie!

Przeczytaj także