Dom Gucci. Potęga mody. Historia, która zainspirowała Ridleya Scotta

Wielkie fortuny, luksusy, sława, lata na szczycie: projektanci mody często przykuwają uwagę „publiczności” nie mniejszą niż znani aktorzy, piosenkarze czy celebryci. Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku to książka, która przybliża czytelnikom burzliwą historię Guccich: rodziny, która 100 lat temu (!) zapoczątkowała światowe imperium mody. Wzloty i upadki włoskiego rodu stały się także inspiracją dla Ridleya Scotta, którego film już we wrześniu pojawi się na ekranach kin.

Dom Gucci. Potęga mody. Historia, która zainspirowała Ridleya Scotta

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Sara Gay Forden, autorka książki Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku, przez 15 lat zajmowała się historią i rozwojem włoskich domów mody, których sława rozniosła się po całym świecie.

W biografii Guccich wraca do roku 1993, w którym luksusowa marka stanęła na krawędzi bankructwa. Do kryzysowej sytuacji w znacznym stopniu przyczyniły się decyzje podejmowane przez Maurizia Gucciego, wnuka założyciela marki.

W 1995 roku Maurizio został zastrzelony w drodze do biura. O zaplanowanie morderstwa posądzono Patrizię Reggiani Martinelli, jego byłą żonę, którą ostatecznie skazano na 29 lat więzienia. Jakie motywy kierowały kobietą? Czy zrobiła to z powodu zranionego serca, urażonej dumy czy wyrachowania?

Czytając książkę Sary Gay Forden mamy okazję zajrzeć za kulisy wydarzeń, które wstrząsnęły „dynastią” modowych gigantów.

Premiera nowego wydania książki odbyła się 26 maja 2021 r. Biografia ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy.

Książkę znajdziecie POD TYM LINKIEM.

House of Gucci – nowy film Ridleya Scotta niedługo w kinach

Burzliwe dzieje rodu Guccich stały się inspiracją także dla Ridleya Scotta. Wyreżyserowany przez niego film House of Gucci pojawi się na ekranach kin już 24 listopada 2021 roku.

W Patrizię Reggiani Martinelli wcieli się znana z zamiłowania do ekscentrycznej mody Lady Gaga. Jej byłego męża zagra natomiast Adam Driver. W rolach członków klanu Guccich zobaczymy Jareda Leto, Ala Pacino i Jeremy’ego Ironsa.

Zobacz także:

Przeczytaj także