Dobre matki – wstrząsające historie z mafią w tle

Dobre matki - kup na TaniaKsiazka.plDobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata to książka, która już od 20 września 2018 roku będzie dostępna na polskim rynku. Jej autorem jest Alex Perry, który stworzył niezwykle wstrząsający reportaż. Prezentowany dziś tytuł przypadnie więc do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę? Choćby dlatego, iż to samo życie dostarczyło wstrząsających materiałów. Koniecznie sprawdźcie sami, co takiego ma w sobie ta historia, że w błyskawicznym tempie zdobyła status międzynarodowego bestsellera i podbiła serca czytelników na całym świecie.

Dobre matki – niełatwa droga do publikacji

Warto tutaj wspomnieć, że pojawienie się tej książki wcale nie jest takie proste i oczywiste. Zanim Perry’emu udało się wydać to dzieło, musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Po pierwsze, dlatego że przedstawieni w niej ludzie wciąż się ukrywają lub nieżywą. Po drugie, samemu autorowi grożono śmiercią. Nie ma więc wątpliwości, że reportaż, który stworzył, jest komuś ewidentnie nie na rękę i niesie za sobą sporo szokujących faktów i relacji.

Czy wiedzieliście o tym, że mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie? Znana jest też pod nazwą ’ndrangheta. Jej macki sięgają aż do 120 krajów. Zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. To wszystko sprawia, że kontrolują też 80% rynku twardych narkotyków w Europie. Ale to nie koniec szokujących faktów. Wpływają oni również na wielką politykę. W dorobku mają szantaż rządów Tajlandii i Indonezji. Najprawdopodobniej to oni stoją za śmiercią dziennikarza Jána Kuciaka i wywołali kryzys polityczny na Słowacji.

Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne. Można by powiedzieć, że nie a nic piękniejszego. Jednak te relacje bywają zgubne. Ich szeregów nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną. Jeśli odchodzisz, znikasz na zawsze. A jeśli chcesz innego życia dla swoich dzieci, musisz mieć odwagę, aby przeciwstawić się rodzinie, która ci tego nie wybaczy.

Trzy dobre matki znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki.

Książkę pt. Dobre matki znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także