Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie: zapowiedź

5 marca światło rozjaśniające pomieszczenia księgarni padnie również na okładki świeżo wydanej książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie autorstwa Natalii De Barbaro. Lektura ta, jak wskazuje sam tytuł, będzie zapisem swoistej podróży kobiety, wgłąb własnego ja. Biorąc pod uwagę, że premiera wypada przed dniem ósmego marca, warto rozważyć tę publikację jako prezent z okazji Dnia Kobiet. Czuła przewodniczka Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Autorką książki Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie  jest Natalia de Barbaro – znana psycholożka i felietonistka, której teksty pojawiają się m.in. w magazynie Wysokie Obcasy. Na co dzień pracuje z kobietami, które szukają odpowiedzi na bardzo ważne pytanie o własną tożsamość, pojemność, granice, wolność czy samostanowienie: „Kim tak naprawdę jestem? O czym marzę i czego pragnę? Na co sobie pozwalam i co mnie ogranicza?”.

Książka Natalii de Barbaro to opowieść o kobiecej drodze do samopoznania. Z jednej strony mistyczna i poetycka, z drugiej zaś, z punktu widzenia psychologii, rzetelna i fachowa. Zarazem poruszająca, jak i brutalnie szczera. Znajdziemy w niej odpowiedzi na wiele ważnych pytań, które niejeden raz wybrzmiewały nam w głowach lub zwerbalizowane rozmywały się w przestrzeni. Jakie to pytania? Sięgnę po kilka z brzegu. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad swoje siły, a za każde, choćby najmniejsze uchybienie oceniają się bardzo surowo? Co zrobić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach, pragnieniach i marzeniach był głośniejszy niż nakazy i wymogi kultury?

Natalia de Barbaro zaprasza czytelniczki na wyjątkową wędrówkę pod opieką Czułej Przewodniczki. Kim lub czym ona jest? Niczym innym jak kobiecą intuicją i mądrością. Czuła przewodniczka to idealna lektura dla kobiet, które mają silne poczucie, że ich życie w większym stopniu wypełnione jest powinnościami, w mniejszym zaś radością.

Oprócz pięknej, emocjonującej narracji książka ta ma jeszcze jeden atut. Jest zilustrowana kolażami Anety Klejnowskiej – wybitnej artystki młodego pokolenia.

****

Kliknij tytuł książki >>  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, a będziesz mógł zamówić swój przedpremierowy egzemplarz.

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także