Człowiek, który był Czwartkiem – nowe wydanie

Człowiek, który był Czwartkiem - kup na TaniaKsiazka.plCzłowiek, który był Czwartkiem to jedna z najsłynniejszych brytyjskich powieści XX wieku. Pierwszy raz ujrzała światło dzienne w 1908 roku, a jej autor, Gilbert Keith Chesterton, zyskał niezwykłą popularność. Przez lata jego sława stale rosła i dziś prezentowaną pozycję uważa się za kultową. Tym samym nie dziwi fakt, że doczekała się nowego wydania, co jednocześnie odświeży czytelnikom pamięć o tej historii. Człowiek, który był Czwartkiem w nowej szacie graficznej jest już dostępny na polskim rynku. Ta powieść przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi thrillerów, które łączą w sobie surrealizm z fantastyką. Poza tym ta historia łączy konwencję utrzymanej w zawrotnym tempie opowieści grozy. Sprawdźcie zatem sami!

Człowiek, który był Czwartkiem – metafizyczny thriller

Londyn, królestwem włada obecnie król Edward. Do młodego człowieka Gabriela Syme’a zgłasza się agent Scotland Yardu. Bohater zostaje szybko zwerbowany przez policję, która dąży do infiltracji i sparaliżowania organizacji anarchistycznych. Tym samym młody Syme zostaje skierowany w stronę podejrzewanego o anarchistyczne powiązania człowieka, który nazywa się Gregory. A ponieważ chłopak doskonale orientuje się w literaturze, szybko zyskuje sympatię podejrzanego, który otwiera przed nim drzwi swojej szemranej organizacji. Jest to Rada Europejskich Anarchistów. Poza tym tropy wiodą Syme’a do Francji, gdzie jego nadrzędnym celem staje się ustalenie tożsamości członków rady. Ich pseudonimy pochodzą od nazw dni tygodnia. Musi też zdemaskować ich zbrodniczy plan.

Przypominamy, że nowe wydanie książki pt. Człowiek, który był Czwartkiem autorstwa Gilberta Keitha Chestertona jest już dostępne na naszym rynku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę historię wszystkim miłośnikom thrillerów i literatury sensacyjnej. Jeśli do tej pory nie było wam po drodze z książkami tego autora, dziś macie idealną okazję, by nadrobić zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie. Chesterton stworzył wciągającą opowieść, która do ostatnich stron trzyma w napięciu i zaskakuje zakończeniem. Tu nic nie jest oczywiste i proste, a przed bohaterami stoi wiele wyzwań.

Przeczytaj także