Czarny Lampart, Czerwony Wilk – najnowsza książka laureata Bookera Marlona Jamesa

Czarny Lampart, Czerwony Wilk – najnowsza książka Marlona Jamesa, laureata Bookera 2015, nareszcie ukazała się w Polsce! Pierwsza część trylogii pt. Ciemna Gwiazda (The Dark Star) zapowiada się imponująco. Gotowi na niezapomniane wrażenia? Sprawdźcie, czym autor zaskoczył czytelników i prasę na całym świecie.

Marlon James Czarny Lampart, Czerwony Wilk

Czarny Lampart, Czerwony Wilk – najnowsza książka laureata Bookera Marlona Jamesa

Rozmach, stopień skomplikowania i szczegółowości świata przedstawionego przez Marlona Jamesa w jego najnowszej powieści porównywany jest do dzieł George’a R.R. Martina i samego Tolkiena.

Czekają na nas aż 824 strony powieści fantasy, która przeniesie nas w świat baśni, opowieści plemiennych i mitologii, osadzony w starożytnej Afryce.

Głównym bohaterem pierwszej części zapowiadanej trylogii jest Tropiciel, myśliwy znany w trzynastu królestwach ze swojego niezwykle wyczulonego węchu. Mimo tego, że stroni on od ludzi i unika kontaktów, czasem jego pomoc okazuje się niezastąpiona. Kiedy ma odnaleźć zaginione dziecko, zmuszony jest współpracować z m.in. wiedźmami, olbrzymami czy zmiennokształtnymi (w tym z tytułowym Lampartem).

Czy grupie tajemniczych, skrajnych indywidualistów uda się połączyć siły w słusznym celu? O tym przekonamy się w trakcie lektury.

 

Porywająca, napakowana akcją (…). Literacki odpowiednik kinowego uniwersum Marvela.

Michiko Kakutani, The New York Times

 

Kiedy James ogłosił, że będzie pisał trylogię fantasy, wydawało mi się, że po osiągnięciu wszystkiego w oczach krytyków i zdobyciu Bookera idzie w stronę typowego bestsellera. Nic bardziej mylnego. Nie tylko napisał afrykańską powieść fantasy – to afrykańska powieść fantasy literacka i złożona do wręcz niemożliwego stopnia.

The New Yorker

Czarny Lampart, Czerwony Wilk – posypały się wyróżnienia!

Najnowszą powieścią Marlona Jamesa zachwyca się zachodnia prasa. Czarny Lampart, Czerwony Wilk trafił na listę bestsellerów New York Timesa.

Powieść została także książką roku 2019 aż czterech czasopism: The Wall Street Journal, TIME, Vogue oraz The Washington Post. Książka znalazła się również na liście 100 najlepszych powieści fantasy wszech czasów magazynu TIME. Robi wrażenie, prawda?

Marlon James w swoim literackim dorobku ma również takie głośne tytuły jak Księga nocnych kobiet oraz nagrodzona w 2015 roku Nagrodą Bookera Krótka historia siedmiu zabójstw.

Najnowszą powieść Marlona Jamesa znajdziecie tutaj: Czarny Lampart, Czerwony Wilk >>

Zobacz także:

Przeczytaj także