Czarne narcyzy – nowość od Katarzyny Puzyńskiej!

Czarne narcyzy – taki tytuł nosi nowość od Katarzyny Puzyńskiej. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zetknąć się z twórczością tej pisarki, przypomnimy kilka istotnych faktów. Autorka z wykształcenia jest psychologiem i przez kilka lat pracowała na uniwersytecie jako wykładowca, na wydziale psychologii. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie początkowa ścieżka kariery, obrana przez Puzyńską, wpłynęła na rozwój jej talentu pisarskiego.

Zawód psychologa i stykanie się z najróżniejszymi ludzkimi historiami to ogromne źródło inspiracji. To również doskonała okazja do zebrania doświadczenia na temat człowieczych instynktów i zachowań podczas najrozmaitszych sytuacji. Nic więc dziwnego, że każda nowa historia stworzona przez pisarkę jest niezwykle przejmująca, realna i dopracowana pod każdym względem.

Czarne narcyzy – ósmy tom słynnej sagi

Miłośnicy twórczości tej autorki z pewnością wiedzą, że Czarne narcyzy to już ósmy tom słynnej sagi kryminalnej. Opowiada ona o policjantach z Lipowa i łączy w sobie elementy klasycznego kryminału oraz powieści obyczajowej z rozbudowanymi wątkami psychologicznymi. Jest to więc jedna z ciekawszych serii w tym gatunku, którą każdy, kto choć trochę uwielbia takie opowieści, powinien mieć na swojej półce.

Czarne narcyzy – parę słów o fabule

O czym opowiada sama historia? W Brodnicy wrze. Miasto przygotowuje się intensywnie do obchodów lipcowego Święta Policji. Daniel Podgórski nie uważa jednak, aby miał powody do świętowania. Są bowiem ludzie, którym wyjątkowo mocno zależy na tym, by jak najszybciej zapomniał o sprawie śmierci trójki bezdomnych. Nie potrafi on jednak zignorować tych tajemniczych zgonów. Zwłaszcza że przy każdym z ciał odnaleziono niewielkie wahadełko.

Pewna dziennikarka podsuwa policjantowi sugestię. Tropu należy szukać w opuszczonym domku, ukrytym głęboko w lesie. Dlaczego właśnie tam? Miejscowi są przekonani, że budynek nawiedza sam diabeł. Wkrótce dziennikarka znika bez śladu, a Podgórski wraz z byłą komisarz Kopp odnajduje kolejne ciało. Czy ta sprawa ma związek z tajemniczą wiadomością od nieznajomego, którą otrzymała Weronika Nowakowska? Dlaczego drobny złodziejaszek ginie w dzień, w którym opuścił więzienie? I w końcu, jaki związek ze sprawą mają czarne narcyzy?

Jeśli chcecie uzyskać odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, koniecznie sięgnijcie po książkę Czarne narcyzy. Znajdziecie ją tutaj.

Przeczytaj także