Co się stało w Jonestown? – Jeff Guinn

Co się stało w Jonestown - kup na TaniaKsiazka.plCo się stało w Jonestown? Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo to książka, która jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Zainteresuje ona wszystkich miłośników reportaży. Coś dla siebie znajdą tu również wielbiciele literatury faktu, która przybliża czytelnikom mroczne historie największych sekt na świecie. W tym wypadku na celowniku jest Jim Jones, genialny manipulator, szalony guru i fałszywy prorok, który pociągnął za sobą ludzi wprost do piekła. Tym samym, jeśli chcecie poznać bliżej jedną z głośniejszych spraw, którą żył cały świat, koniecznie sprawdźcie tę pozycję.

Co się stało w Jonestown? – kilka słów o książce

To w listopadzie 1978 roku w Jonestown, zaledwie w ciągu jednej nocy, zginęło ponad 900 kobiet, mężczyzn i dzieci. Tragedia ta miała miejsce w wiosce od zera zbudowanej i zasiedlonej przez ludzi, którzy uwierzyli w Jonesa i jego projekt Świątyni Ludu. Część z ofiar odebrała sobie życie dobrowolnie, spożywając cyjanek. Jednak zatrważająca ilość osób została do tego przymuszona. Opinią społeczną wstrząsnęły rewelacje o izolującej się w dżungli sekcie, której paranoiczny przywódca powiódł swoich wyznawców na śmierć.

Rozwój sekty był efektem działalności, którą Jones prowadził już od dłuższego czasu. Początek tej tragicznej historii miał miejsce dwadzieścia lat wcześniej. To właśnie wtedy ambitny pastor postanowił zmienić świat na lepsze. Teraz czytelnicy, dzięki rzetelnemu śledztwu, przeprowadzonemu przez Jeffa Guinna, mają szansę poznać z bliska te wydarzenia. Jest to opowieścią o powolnym staczaniu się w szaleństwo. I o ludziach, którzy dla swojego guru zrobią wszystko.

Przypominamy, że książka pt. stało w Jonestown? Sekta Jima Jonesa i największe zbiorowe samobójstwo jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowany dziś reportaż znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy go wszystkim miłośnikom literatury faktu.

Koniecznie sprawdźcie tę pozycję, jeśli interesują Was głośne wydarzenia z pierwszych stron gazet, omawiane na całym świecie. Jeff Guinn przeprowadził dogłębne badania i rzetelne, dziennikarskie śledztwo. Dzięki temu czytelnicy otrzymują przejmujący i przerażający obraz losów ludzi, którzy dołączyli do sekty.

Przeczytaj także