Co nowego w młodzieżowej literaturze?

Zastanawiacie się, co nowego w młodzieżowej literaturze? Szukacie intrygujących i wciągających opowieści, które skutecznie umilą Wam dzień? Jeśli powieści z kategorii Young Adult to Wasze ulubione lektury, trafiliście idealnie. Przygotowaliśmy dziś zestawienie książek młodzieżowych, które zasługują na szczególną uwagę. Część z nich jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku, na kilka przyjdzie Wam jeszcze chwilę poczekać. Są to zarówno zagraniczne bestsellery, jak i polskie hity. Poza tym nie zabraknie tu historii z fantastyczną nutą czy romansem w tle. Jak zawsze w takich powieściach, każdy młody czytelnik znajdzie w nich nawiązanie do tematów, które trapią nastolatków i młodzież na całej szerokości geograficznej, niezależnie od sytuacji majątkowej, w której żyją. Gotowi? Zaczynamy!

Hurt/ Comfort - kup na TaniaKsiazka.plCo nowego w młodzieżowej literaturze – Hurt/ Comfort

W tej historii spotyka się dwóch kompletnie różnych od siebie chłopaków. Osiemnastoletni Artur nie ma pojęcia, jak poukładać swoje życie – przed nim matura, której jak sądzi, nie zda, nie potrafi porozumieć się z ojcem, a przyjaciółka na siłę próbuje go zeswatać. Tymczasem Janek doskonale wie, czego chce – brata, który nie ignoruje jego istnienia, mniej żenujących rodziców, a przede wszystkim tego, by nieznajomy z autobusu w końcu zwrócił na niego uwagę.

Książka dostępna od 2 września 2020 roku.

Co nowego w młodzieżowej literaturze – Najgłośniej krzyczy serceNajgłośniej krzyczy serce - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Nina to młoda i wrażliwa dziewczyna, która ponad wszystko kocha taniec. W ciągu jednego dnia jednak życie dziewczyny zamienia się w prawdziwy koszmar. Tymczasem Kacper próbuje za wszelką cenę wmieszać się w tłum i zniknąć. Kiedyś chłopak miał wszystko, dziś próbuje jedynie przetrwać.

Książka dostępna od 2 września 2020 roku.

Co nowego w młodzieżowej literaturze - sprawdź na TaniaKsiazka.plCo nowego w młodzieżowej literaturze – Zaczytana i bestia

Rosie Thorne czuje, że wszystko w jej życiu idzie nie tak, jak powinno. Trudno jej napisać rekrutacyjny esej na studia, a do tego nie może zapomnieć o tajemniczym cosplayerze, którego poznała na ExcelsiConie. Poza tym wciąż dokucza jej smutek po stracie matki. Natomiast Vance Reigns, odkąd pamięta, jest gwiazdą Hollywood i cieszy się wszystkimi możliwymi przywilejami. Do szczęścia brakuje mu tylko prywatności. W końcu zaszywa się w małym, amerykańskim miasteczku, a wkrótce drogi bohaterów się przetną. I nie będzie to najmilsze spotkanie w ich życiu.

Książka już dostępna.

Co nowego w młodzieżowej literaturze – Serce na wietrze, tom II z serii Okruchy gorzkiej czekoladyCo nowego w młodzieżowej literaturze - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Ania ze sztuką radzi sobie świetnie, jednak przedmioty ścisłe to dla niej czarna magia. W dodatku nowy, surowy nauczyciel matematyki zamienia jej życie w piekło. W związku z tym, aby oderwać się od szkoły, dziewczyna zapisuje się do grupy Dworzec, która zrzesza dobrze rokujących artystów. Tam poznaje Witka, a między dwójką nastolatków zaczyna rodzić się niezrozumiałe dla nich obojga uczucie. I każde z nich będzie chciał poradzić sobie z nim na własny sposób. Czy jednak czekanie i niepewność nie zaprzepaszczą tego, co zapowiada się na coś naprawdę fajnego?

Książka już dostępna.

Nie odrzucaj mnie - kup na TaniaKsiazka.plCo nowego w młodzieżowej literaturze – Nie odrzucaj mnie, tom II z serii Iskra bogów (dodruk)

Chociaż Jess rozpoczyna właśnie rok szkolny, jej myśli zaprząta Cayden oraz wydarzenia z obozu. Poza tym okazuje się, że mityczny świat, który poznała, nie da tak łatwo o sobie zapomnieć. Ponieważ w szkole dziewczyna spotyka Caydena, a chociaż próbuje wrócić do normalności, wiele wskazuje na to, że bogowie mają wobec niej zupełnie inne plany.

Książka ponownie dostępna od 16 września 2020 roku (Data 1 wydania 01 lutego 2020 roku).

Co nowego w młodzieżowej literaturze – K-pop tajne przez poufneK-pop tajne przez poufne - kup na TaniaKsiazka.pl

Piętnastoletnie Candace ma koreańskie korzenie, mieszka w New Jersey i jest wielką fanką K-popu. W związku z tym, kiedy jedna z koreańskich wytwórni organizuje przesłuchanie do nowego koreańskiego girlsbandu, za namową przyjaciół bierze udział w castingu. S.A.Y. Entertainment wysyła ją na szkolenie. Jednak na kilka miejsc w zespole jest aż 50 chętnych debiutantek. Candace nie wie, co jest gorsze – mordercze treningi i rygorystyczna dieta czy kilkadziesiąt wrednych dziewczyn, które zrobią wszystko, żeby pozbyć się rywalek. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy dwóch znanych chłopaków z branży zwraca uwagę na Candace. Ile można poświęcić dla spełnienia marzeń?

Książka dostępna od 16 września 2020 roku.

Przeczytaj także