Cień góry Davida Gregory’ego Robertsa wkrótce w sprzedaży

cien goryHistorię Shantaram, której autorem jest David Gregory Roberts, zna zapewne większość czytelników na całym świecie. Jeśli ktoś jednak nie miał przyjemności zapoznać się z tą, przejmującą do granic możliwości, powieścią to teraz właśnie jest najlepszy moment. Ci, którzy poznali już głównego bohatera, Lina, wiedzą z pewnością, że autor przyszykował dla nich kontynuację jego historii. Dokładnie 02.06.2016 do sprzedaży trafi Cień góry, ciąg dalszy powieści Shantaram.

Wydarzenia w Cieniu góry dzieją się dwa lata po akcji z Shantaram. Główny bohater po kolejnej, przemytniczej akcji wraca do miasta. Jednak to, co tam zastaje, jest przyczyną jego rozczarowania i zawodu. Upływający czas sprawił, że jego przyjaciele wyjechali. Natomiast ci, którzy zdecydowali się zostać, uwikłani są w niebezpieczne sieci mafii. Lin ma również za sobą ciężkie przeżycia, ponieważ stracił dwie, najważniejsze osoby w swoim życiu – ukochaną Karlę, którą poślubił hinduski potentat medialny oraz duchowego przewodnika – Khaderbhai. Kolejnym ciosem, wymierzonym w bohatera jest osławiony, święty człowiek, który zaczyna kwestionować wszystko to, w co wierzył do tej pory. Podważa on jego wiedzę na temat miłości i życia. Lin musi na nowo odnaleźć się w mieście, gdzie przywódcy mafijnych szajek prześcigają się w coraz to brutalniejszych interesach. Musi nauczyć się żyć w miejscu przepełnionym złem, w którym panują nowe zasady i prawa. Do Island City przywiązała go niegdyś złożona obietnica, przez co nie może opuścić miasta.

Cień góry to kolejna, niezwykle emocjonująca powieść o życiu w ciągłym strachu, gniewie, zagubieniu i nienawiści. To również historia, która niesie ze sobą światło nadziei na lepsze jutro. Z pewnością jest to pozycja nie do przeoczenia dla miłośników twórczości D. G. Robertsa.

Przeczytaj także