Chłopiec na szczycie góry – John Boyne

Chłopiec na szczycie góry to najnowsza książka Johna Boyne’a, która w sprzedaży pojawi się już 15 marca 2017 roku. Autor rzeszę fanów na całym świecie zdobył dzięki niezwykle poruszającej powieści pt. Chłopiec w pasiastej piżamie. Czy i tym razem wstrząśnie odbiorcami? Przekonajcie się sami!

Chłopiec na szczycie góry – kilka słów

Głównym bohaterem jest mały Pierrot.  Kiedy chłopiec zostaje sierotą, musi opuścić rodzinny dom w Paryżu. Tym samym rozpoczyna zupełnie nowe życie z ciotką Beatrix – służącą w zamożnej austriackiej rodzinie. Niestety przewrotny los szykuje jedną z największych tragedii w historii ludzkości. Jest rok 1935, a druga wojna światowa zbliża się nieubłaganie. A miejsce, do którego trafił Pierrot, nie jest zwyczajnym domem. To Berghof – rezydencja samego Adolfa Hitlera. Jak się okazuje, chłopiec bardzo szybko zostaje otoczony opieką przez dyktatora. Wbrew własnej woli ląduje w samym środku niebezpiecznego świata, pełnego terroru, tajemnic i zdrady. Co gorsze, nigdy już nie uda się mu z niego uciec…

Najnowszą książką autor udowadnia, że jego talent i sukces poprzedniej pozycji to nie przypadek. John Boyne po raz kolejny zaskakuje czytelnika i wzrusza. Powieść Chłopiec na szczycie góry to jedna z tych historii, która wpłynie na wasz światopogląd. Zmusi do chwilowego zatrzymania się i zweryfikowania wszystkich życiowych wartości. Okazuje się, że wojna nie oszczędziła nawet niewinnych istot, a życie jednostek zamieniała w prawdziwe, osobiste piekło.

Przypominamy, że najnowsza książka Johna Boynego na polskim rynku dostępna będzie od 15 marca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy! To jedna z tych lektur, którą na swojej półce powinien mieć każdy miłośnik historycznych powieści.

Przeczytaj także