Bestsellery marca 2020 w TaniaKsiazka.pl

Blanka Lipińska, Remigiusz Mróz, Heather Morris… Mimo tego, że tegoroczny marzec z powodu zagrożenia epidemicznego był inny niż wszystkie – większość z nas została w swoich domach i wszyscy walczymy z niebywałym zagrożeniem – to jeżeli spojrzymy na naszą listę bestsellerów, aktualna sytuacja zbytnio nie zmieniła czytelniczych gustów naszych klientów.

Jesteście ciekawi, po jakie książki w marcu naci klienci sięgali najchętniej?

Gorące książki – nie tylko Lipińska

Popularność powieści erotycznych od Blanki Lipińskiej trwa już od wielu, wielu miesięcy. Toteż wszystkie trzy odsłony serii o Laurze i Massimo: 365 dni, Ten dzień i Kolejne 365 dni po raz kolejny znalazły się w zestawieniu najpopularniejszych książek miesiąca. Być może jest to związane z tym, że filmowa adaptacja pierwszej z powieści niedługo po kinowej premierze pojawiła się na Netflixie i do tej pory jest tam jednym z najczęściej oglądanych filmów w Polsce.

To nie jedyne erotyki, jakie znalazły się na liście bestsellerów marca. Tak się złożyło, że połowa z 10 najpopularniejszych książek to właśnie powieści romansowe. Obok książek Lipińskiej nasi klienci często sięgali też po Serce gangstera Anny Wolf oraz książkę Niegrzeczny szef Whitney G.

Kryminały i thrillery

W marcu miała premierę najnowsza, już 11. odsłona serii Remigiusz Mroza o Joannie Chyłce – Ekstradycja. Już od dawna jest normą, że nowe powieści tego cyklu wzbudzają duże zainteresowanie czytelników. W sumie to samo można powiedzieć o każdej nowej książce Mroza 😉

Nasi klienci nadal często sięgają po Dylemat – nowy thriller bestsellerowej B.A. Paris, a to nie jedyny thriller, jaki znalazł się w zestawieniu najpopularniejszych książek marca. Po raz kolejny wśród 10 bestsellerów jest Stażystka Alicji Sinickiej.

Powieści historyczne

Popularność powieści historycznych, beletryzowanych opowieści inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami (zwłaszcza tymi, które miały miejsce w Auschwitz) to nadal popularny trend wśród polskich czytelników. Zatem po raz kolejny na naszej liście bestsellerów miesiąca znalazły się: Położna z Auschwitz Magdy Knedler oraz Podróż Cilki, czyli kontynuacja losów jednej z bohaterek Tatuażysty z Auschwitz Heather Morris.

Bestselery marca 2020 – lista

  1. Ekstradycja Remigiusz Mróz
  2. Kolejne 365 dni Blanka Lipińska
  3. Ten dzień Blanka Lipińska
  4. Niegrzeczny szef Whitney G.
  5. Dylemat B.A. Paris
  6. 365 dni Blanka Lipińska
  7. Serce gangstera Anna Wolf
  8. Podróż Cilki Heather Morris
  9. Położna z Auschwitz Magda Knedler
  10. Stażystka Alicja Sinicka

Przeczytaj także