Beata. Gorąca krew – Beata Kozidrak

Spójrz na półki naszej księgarni. Jedna lektura szczególnie wyróżnia się na tle innych! To autobiografia niezwykłej artystki, która na scenie muzycznej jest obecna ponad 40 lat. Książka Beata. Gorąca krew swoją premierę miała 4 maja, w dniu urodzin jej autorki, jednej z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek polskiej muzyki rozrywkowej – Beaty Kozidrak. Znana dotąd jako charyzmatyczna piosenkarka, liderka grupy pop-rockowej Bajm, autorka tekstów piosenek do tej pory nuconych przez kolejne pokolenia Polaków – teraz daje nam się poznać z zupełnie nowej strony – jako pisarka, która podczas kwarantanny postanowiła spisać swoją historię.

Beata Gorąca krew okładka książki

Beata. Gorąca krew

Biorąc do ręki książkę Beata. Gorąca krew, dostaniesz zaproszenia do świata dziewczyny z lubelskiej starówki. Młoda, jeszcze niedoświadczona dość szybko poznaje mroczne strony życia. Jednak zdeterminowana i z silnym zapleczem wsparcia rodziny oraz przekonaniem, że spotka ją coś niezwykłego, praktycznie z dnia na dzień zostaje gwiazdą. Lektura Beata. Gorąca krew to zbiór fascynujących historii o barwnych epizodach kariery Beaty Kozidrak. To również zakulisowe smaczki, które docenią najwięksi fani. Artystka ukazuje tu bowiem m.in. okoliczności powstawiania największych, kultowych przebojów – od Piechotą do lata, przez Białą armię po Upiłam się tobą – a także odkrywa ich ukryte znaczenie.

Beata Kozidrak pozwala również czytelnikowi na obserwację jej wewnętrznych przemian. Transformacji dziewczyny „znikąd” w liderkę zespołu rockowego w typowo męskim świecie. Zakompleksionej nastolatki w kobietę znającą swoją wartość. Córki w matkę. I wreszcie wycofanej poetki w ekspresyjną „tekściarę”, której piosenki są na ustach wszystkich. Z szarej osoby w divę i ikonę polskiej estrady.

Blaski i cienie życia w świetle jupiterów

Beata. Gorąca krew to nie tylko książka o karierze scenicznej, ale również o życiu prywatnym, które artystka od dziesięcioleci wiedzie pod bacznym okiem mediów i pod nieustającą presją sukcesu. Na kartkach znajdziemy także zapis pewnego kluczowego dnia z życia Beaty, który stanowi klamrę całej opowieści. Mowa o dniu jej rozwodu z Andrzejem Pietrasem, z którym postanowiła się rozstać po 36 latach małżeństwa.

Autobiografię Beaty Kozidrak Beata. Gorąca krew możesz zamówić w tym miejscu.

Zobacz także:

Przeczytaj także