Beach read – romans tegorocznego lata – zapowiedź

Co powiecie na to, żeby tegoroczne lato zacząć gorącą historią? Szum fal, plaża i dwoje autorów zmagających się z twórczą niemocą… Beach read Emily Henry to międzynarodowy bestseller. Premierę polskiego wydania (od Wydawnictwa Kobiecego) zapowiedziano na 2 czerwca.

Beach read - romans na lato

Autorka skradła czytelników zabawną historią, w której skwierczy nie tylko upał. Co może wyniknąć ze spotkania autorki romansów i poważnego literata?

Beach read – ciepły romans na letnie dni

Zdaje się, że tych dwoje łączy miłość do literatury i pasja pisania, ale każde z nich kocha książki za coś całkiem innego.

January Andrews jest popularną autorką romansów. Łączy bohaterów, tworzy im sprzyjające okoliczności, a czasem rzuca kłody pod nogi, wszystko po to, żeby pisać o prawdziwej miłości. Mimo że czytelniczki uwielbiają jej książki, to aktualnie ma pustkę na koncie. I nie tylko na koncie. Paradoksalnie autorce romansów wcale nie tak łatwo znaleźć drugą połówkę. Stąd jeszcze jedna pustka – w sercu.

Z kolei Augustus Everett do literatury podchodzi z pełną powagą. Gardzi romansami, szczęśliwymi zakończeniami. Do tego uważa, że prawdziwa miłość to mit, który można włożyć między bajki.

Tych dwoje zostanie skazanych na swoje towarzystwo. Będą mieszkać obok siebie na w domkach na plaży i to nie przez weekend, tylko przez trzy miesiące.

Oboje ten czas mają poświęcić na walkę z zastojem twórczym, bo wraz z latem mija deadline wydawców, którzy liczą na kolejne bestsellery.

To może zakład?

August i Everet zakładają się o to, kto pierwszy napisze swoją książkę. To nie wszystko – wymieniają się też tematami powieści, nad którymi pracują. Tylko że to współzawodnictwo i wszystkie historie, jakie w czasie tego lata sobie opowiedzą, mogą doprowadzić do tego, że z przeciwników zmienią się w dwoje bliskich osób.

Jedno jest pewne, to lato wywróci do góry nogami nie tylko to, jak postrzegają literaturę.

Beach read Emily Henry to wakacyjny romans, który będzie warto zabrać ze sobą nie tylko na plażę. Książkę możecie już znaleźć w naszej księgarni w przedsprzedaży – jest w tym miejscu.

Przeczytaj także