Banda z Burej: Tajemnica lasu – zapowiedź nowej książki Magdaleny Witkiewicz

Banda z Burej: Tajemnica lasu – nowa książka Magdaleny Witkiewicz już niedługo pojawi się w sprzedaży. Znana z poprzednich części cyklu zgrana paczka nastoletnich przyjaciół powraca! Autorka stawia przed młodymi odkrywcami kolejne zagadki do rozwikłania. Jak tym razem poradzi sobie grupka nieprzeciętnych dzieciaków?

Magdalena Witkiewicz Banda z burej: Tajemnica lasu

Banda z Burej: Tajemnica lasu

Wiktor, Julka, Tymon i Jurek – Banda z Burej, czyli drużyna jedenastolatków do zadań specjalnych, ma przed sobą kolejną tajemnicę do wyjaśnienia.

Światem, także i Burą, znowu zaczyna rządzić wiosna. Miasteczko wybudza się z głębokiego zimowego snu. Coś dziwnego dzieje się jednak w pobliskim lesie. Nieustraszone dzieciaki rozpoczynają kolejne śledztwo, które doprowadzi ich do niespodziewanych wniosków: jak się okaże, czasem ciekawa historia może uratować życie.

Ta część serii skupiona jest bardziej na postaci Tymona. Chłopak przekona się, że wcale nie jest zupełnie zwyczajną osobą, jak sam o sobie do tej pory uważał.

W najnowszej książce z pewnością nie zabraknie ciekawych i zaskakujących przygód, dawki dobrego humoru i uśmiechu. Całości po raz kolejny dopełniają ilustracje autorstwa Łukasza Silskiego.

Książki z serii Banda z Burej

Magdalena Witkiewicz to wszechstronna autorka. Jest znana czytelnikom przede wszystkim z książek obyczajowych, skierowanych do dorosłych odbiorców (m.in. Cymanowski MłynZamek z piasku i Po prostu bądź).

W swoim dorobku ma jednak także tytuły dla najmłodszych, w tym m.in. serię Banda z Burej, w skład której wchodzą:

Tajemnica piwnicy w bibliotece (2020)

To pierwsza część serii o paczce przyjaciół z Burej. Nastolatkowie nie dali zbić się z tropu i zaangażowali się w wyjaśnienie tożsamości zagadkowego lokatora piwnicy lokalnej biblioteki.

Tajemnica fałszywego Mikołaja (2020)

To zimowa odsłona cyklu, w której grupka przyjaciół odrywa tajemnicę ukrytą w stosie wyrzuconych, starych książek.

Tajemnica lasu (2021)

Premiera najnowszej, trzeciej części serii jest zaplanowana na 23 marca 2021 r.

Jeśli szukacie dla swoich pociech interesującej, zabawnej i wartościowej lektury, koniecznie sprawdźcie książki Magdaleny Witkiewicz!

Zobacz także:

Przeczytaj także