Ballada ptaków i węży – Suzanne Collins

Ballada ptaków i węży - kup na TaniaKsiazka.plBallada ptaków i węży to absolutny hit dla każdego miłośnika twórczości Suzanne Collins. Ponieważ to właśnie tej pisarce czytelnicy na całym świecie zawdzięczają bestsellerowy cykl pt. Igrzyska Śmierci. Teraz fani serii mają dodatkowe powody do zadowolenia. Już 17 czerwca 2020 roku na polskim rynku pojawi się w sprzedaży najnowsza historia autorki, która jest prequellem cyklu. Tym samym odbiorcy będą mieli okazję poznać, co działo się przed historią przedstawioną w Igrzyskach Śmierci. Ponadto, jeśli lubicie literaturę młodzieżową z nutą fantasy w tle, to ta pozycja z pewnością przypadnie wam do gustu. Koniecznie to sprawdźcie!

Ballada ptaków i węży – kilka słów o fabule

Głównym bohaterem tej historii jest osiemnastoletni Coriolanus Snow, którego czytelnicy poznali już jako Prezydenta Snowa. Chłopak w obliczu podupadania rodzinnego domu stara się jak najlepiej wykorzystać swoją, być może ostatnią, szansę na sławę.

Właśnie rozpoczynają się dziesiąte, Głodowe Igrzyska. Tym samym młody Coriolanus Snow przygotowuje się do roli mentora. A kiedy dowiaduje się, że pod jego opiekę trafia zawodniczka z najbiedniejszego Dystryktu Dwunastego, jest wściekły. Jednak Głodowe Igrzyska splotą ich losy, a Snow wykorzysta cały swój urok i spryt, by pomóc dziewczynie. Zdaje sobie sprawę ze spoczywającej na nim odpowiedzialności. Więc wie, że każda podjęta decyzja będzie brzemienna w skutki. I wcale nie chodzi tu tylko o życie trybutki. Przede wszystkim bowiem od jej triumfu lub klęski zalezą jego dalsze losy.

Głodowe Igrzyska to zażarta walka na śmierć i życie. I mimo tego, iż Snow współczuje dziewczynie, to doskonale wie, jak ważne jest postępowanie według zasad. Bez względu na wynik te Igrzyska będą miały wielki wpływ na niego i jego życie.

Przypominamy, że książka pt. Ballada ptaków i węży będzie dostępna w sprzedaży już od 17 czerwca bieżącego roku. Prezentowaną dziś książkę znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom twórczości Suzanne Collins. A także tym, którzy nie mieli jeszcze okazji sięgnąć po jej książki. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także