Artykuły szkolne online – porady i niezbędne elementy wyprawki szkolnej

Artykuły szkolneWśród artykułów szkolnych dla dzieci i młodzieży można się naprawdę zagubić. Tyle kolorów, wzorów, produktów o różnych mniej lub bardziej przydatnych właściwościach, wszystko to sprawia, że czasami rodzice są lekko zdezorientowani. Podpowiadamy, jak wybierać artykuły szkolne “z głową”, które można kupić już teraz, zanim nauczyciele podadzą spis z wyprawką szkolną i które się naprawdę sprawdziły… u naszych dzieci. 🙂 Artykuły szkolne online – zamów już teraz!

artykuły szkolne

Artykuły szkolne online – co można kupić już teraz?

Niewątpliwie wśród artykułów szkolnych, które można kupić już teraz, są przede wszystkim:

 • Plecak lub tornister, w zależności od tego, czy nasze dziecko idzie do jednej z pierwszych klas szkoły podstawowej, czy jest już starsze. Chociaż ogromną zaletą plecaków nawet dla tych młodszych dzieci jest ich waga. Pamiętajcie jednak, że jeżeli decydujecie się na plecak zamiast tornistra dla pierwszaka, powinien on mieć dobrze usztywniane, ergonomiczne plecy. Najlepiej wybierajcie produkty sprawdzonych firm.
 • Piórnik – tutaj zwykle dokonujemy wyboru między piórnikiem składanym, a tubą. Tuby wbrew pozorom sprawdzają się także u tych młodszych dzieci.
 • Zeszyty – co najmniej do trzeciej klasy szkoły podstawowej dzieci będą korzystały z zeszytów w trzy linie. Zarówno dla tych starszych, jak i młodszych dzieci zeszyty można spokojnie kupić wcześniej, najlepiej większą ilość.
 • Kredki, mazaki, flamastry, cienkopisy – Dobrze sprawdzają się produkty marki Bambino, które niejednokrotnie nawet są wymagane przez nauczycieli. Młodsze dzieci korzystają wyłącznie z kredek.
 • Ołówki, długopisy – dla małych dzieci przydadzą się tylko ołówki, najlepiej ze stoperami, które ułatwią trzymanie ołówka w ręce.
 • Nożyczki – najlepiej specjalne dla dzieci, nieostre, można kupić dla lewo- i praworęcznych.
 • Temperówki – dla młodszych dzieci koniecznie z dołączonym pojemnikiem na ścinki.
 • Kleje – szukajmy nietoksycznych, szczególnie małe dzieci mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt.

Artykuły szkolne online – pozostałe elementy wyprawki szkolnej

 • Plastelina – podobnie jak farby i kleje powinna być nietoksyczna (informacja na opakowaniu)
 • Plan lekcji – najlepiej w wersji dla dzieci, dla rodziców i do plecaka
 • Bidon i śniadaniówka – niezbędne elementy szkolnego, drugiego śniadania. Oczywiście sprawdzają się głównie w przypadku tych najmłodszych dzieci,.
 • Okładki warto wybierać te, których nie da się na stałe przykleić do okładek książek i ćwiczeń, szczególnie w przypadku podręczników wieloletnich
 • Zestaw geometryczny – dla starszych dzieci, najlepiej w osobnym opakowaniu, aby szukając cyrkla w piórniku, nie pokaleczyć sobie rąk
 • Gumka do ścierania, korektor – dla młodszych dzieci tylko gumka do ścierania.
 • Kalkulator ( dla starszych), patyczki do liczenia (dla młodszych).
 • Segregator z foliami, teczka – dla młodszych uczniów tylko teczka.

ZestawWarto także zwrócić uwagę na całe zestawy akcesoriów np. taki: Zestaw 5 elementów Studio Pets niebieski. Można także kupić pamiętnik lub notes, który szczególnie dla dziewczynek będzie początkiem zapisywania nowych, ciekawych wydarzeń. Pamiętniki znajdziecie tutaj.

Mega zniżki 

Do wyboru artykułów szkolnych koniecznie zaprośmy dzieci. Dla nich to będzie prawdziwa frajda i sposób na radosne oczekiwanie na rozpoczęcie szkoły. Przygotowaliśmy ogromne (do 45%) zniżki na artykuły szkolne, dlatego, jeśli wybierzecie je już teraz, możecie bardzo dużo zaoszczędzić, a cała wyprawka z pewnością zostanie dostarczona na czas.

Przeglądajcie naszą ogromną ofertę artykułów szkolnych dla dzieci i zapełnijcie plecaki młodszych i starszych niezbędnymi pomocami szkolnymi. Znajdziecie je tutaj.

Szukając podręczników do religii i języków obcych dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz książek dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, skorzystajcie z naszej mega promocji na podręczniki – do 30% taniej! Znajdziecie ją poniżej:

podręczniki

 

 

Przeczytaj także