Anita Głowińska i seria Kicia Kocia

Kicia Kocia - kup na TaniaKsiazka.plAnita Głowińska i seria Kicia Kocia podbijają serca Czytelników w całej Polsce. Książki dla dzieci, które tworzy pisarka, cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych odbiorców. Jednak również rodzice chętnie sięgają po te niezwykłe powieści, dostrzegając w nich możliwość poszerzania horyzontów u swoich pociech. Dzisiaj mamy przyjemność polecać wam całą serię Kicia Kocia, ale Anita Głowińska na swoim koncie ma wiele innych, fascynujących tytułów, które również cieszą się sporym zainteresowaniem.

Anita Głowińska i seria Kicia Kocia – kilka słów

W skład serii wchodzą cztery książeczki średniego formatu. Są to m.in. następujące tytuły: Kicia Kocia ma braciszka Nunusia, Kicia Kocia na pikniku, Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku, Kicia Kocia i Nunuś. Corobisz?. To, co od razu rzuca się w oczy to proste, estetyczne, a zarazem wielokolorowe ilustracje, które skutecznie zwracają uwagę dziecka. Ponadto pomagają one wyobraźni, a czytana opowieść podąża krok w krok za rysunkową historią.

Dlaczego każdy rodzic powinien zaopatrzyć się w książki z tej serii? Choćby dlatego, że autorka pod przykrywką opowieści dla dzieci przemyca wiele cennych wskazówek dla samych dorosłych. Jeśli twoja pociecha boi się strachów pod łóżkiem lub jest właśnie na etapie dziecięcego buntu, to gwarantujemy, że w tych książkach znajdziecie podpowiedź jak sobie z tym poradzić. Anita Głowińska porusza bowiem tematy nocnych dziecięcych lęków i w przekonujący sposób rozwiązuje ten problem za pomocą stworzonych bohaterów. Podobnie jest z innymi historiami. Każda niesie rozwiązanie jakiejś trudnej sytuacji, podrzucając rodzicom pomysł, a dzieciom dodając otuchy.

Książki Anity Głowińskiej swoją skuteczność zawdzięczają doświadczeniu pisarki. Autorka jest mamą i również musiała przejść przez wiele podobnych sytuacji, z którymi zmagają się bohaterowie jej opowieści. Tym samym potrafi ona zrozumieć punkt widzenia rodzica, ale także dziecka. Teraz swoim ogromnym doświadczeniem dzieli się z Czytelnikami, którzy doceniają jej wskazówki i rady. Dzieci dostają zaś opowieści, które wzbudzają w nich ciekawość i pozwalają uświadomić sobie, że może faktycznie ostatecznie nie ma czego się bać. Bo skoro bohaterowie ich ulubionych powieści poradzili sobie z podobnymi lękami czy sytuacjami, to oni także dadzą radę.

Wszystkie książki Anity Głowińskiej znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także