3 podejścia do walki z bezsennością. Czy znasz te poradniki?

Stres, nawał obowiązków, dojmujące zmęczenie… Wtedy podstępem do naszego życia może wkraść się bezsenność. A jak już zaczyna dawać o sobie znać, to warto jak najszybciej poszukać rozwiązania. Zatem może warto zajrzeć do odpowiednich książek? Dziś wybrałam 3 książkowe podejścia do walki z bezsennością. Być może wśród nich jest taki, które ci pomoże. 

3 podejścia do walki z bezsennością – zestawienie poradników

Zacznijmy od tego, że nie można bagatelizować bezsenności. Czasem to problem przejściowy, ale kiedy staje się permanentnym towarzyszem naszych nocy, warto poszukać pomocy u specjalisty. Jeżeli bezsenność pojawia się co jakiś czas, to warto sprawdzić, jakie remedia na problemy ze snem mają autorzy poradników. Być może już samo czytanie okaże się niezawodną kołysanką. Ten wątek rozwinę niżej. 😉

3 podejścia do walki z bezsennością: Moc dobrego snu - sprawdź

Moc dobrego snu – jak podnieść jakość nocnego odpoczynku

Dr Michael Mosley, autor bestsellera Jelita wiedzą lepiej, tym razem skupia się na szeroko pojętym zagadnieniu snu. Jeżeli masz już za sobą próby z różnymi popularnymi sposobami walki z bezsennością i żaden z nich nie okazał się skuteczny, to z tej książki dowiesz się dlaczego. Jesteś ciekaw, dlaczego dobry i odpowiednio długi sen jest ważniejszy nawet od ćwiczeń i zbilansowanej diety? Co więcej, autor sam ma za sobą niemiłą przygodę z bezsennością i eksperymenty z różnymi terapiami. Swoją autorską metodę walki z bezsennością najpierw wypróbował na sobie, a teraz chce się z nią podzielić z tobą. Cztery tygodnie od bezsenności do dobrego snu? Myślisz, że warto przekonać się, że to możliwe?

Moc dobrego snu to wydawnicza świeżynka, w naszej księgarni znajdziesz ją tutaj.

Pokonaj bezsenność w 6 krokach z terapią poznawczo behawioralną - sprawdź

Pokonaj bezsenność w 6 krokach z terapią poznawczo-begawioralną

Obie autorki posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu bezsenności. Dr n. med. Małgorzata Fornal-Pawłowska jest psychologiem klinicznym i psychoterapeutką. To ona współtworzyła pierwsze w naszym kraju grupy terapeutyczne dla osób z depresją. Miała też swój udział w w powstawniu cyfrowej aplikacji do poprawy snu.

Z kolei dr n. med. Ewa Walacik-Ufnal jest lekarzem psychiatrą. Specjalizuje się m.in. w medycynie snu, do tego prowadzi szkolenia z terapii bezsenności.

Autorkom nie można odmówić doświadczenia. Ich metoda sześciu kroków jest porządnie podparta naukową wiedzą i latami pracy nad problemem bezsenności.

Książkę Pokonaj bezsenność w 6 krokach znajdziesz tutaj.

3 podejścia do walki z bezsennością: Najnudniejsza książka świata - sprawdź

Najnudniejsza książka świata – bo nuda może pomóc

Niech cię nie zmyli, książka prof. K. McCoy’a i dr. Hardwicka nie jest podejściem do bezsenności z przymrużeniem oka. Znajdziecie w niej ogromny ładunek absurdu i nudy. Wszystko po to, żeby żeby wprowadzić umysł w stan niemal hipnotyczny ułatwiający zaśnięcie. Książka jest pełna grafik i tekstów, które są tak nużące, że trudno jest przy nich nie zasnąć.

Chcesz sprawdzić na własnej skórze? Najnudniejszą książkę świata znajdziesz w tym miejscu. Tam też możesz zajrzeć do środka.

Przeczytaj także