Biologia LO Biotechnologia i różnorodność.. ZP

Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2012
MEN
479/2012
Ilość stron
212
Nasza cena: 23,40 zł 26,24 zł Taniej o: 11%


Podręcznik biologii dla szkół ponadgimnazjalnych zgodny z nową podstawą programową na rok szkolny 2012/2013
zakres podstawowy.opublikowanej w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. (DzU z 2009 r. nr 4, poz. 17). Podręcznik ma pomóc w poszukiwaniu, wykorzystaniu i tworzeniu informacji pochodzących z różnych źródeł, w rozumieniu i argumentacji, wyjaśnianiu zależności przyczynowo-skutkowych między faktami, w ocenie i wyrażaniu opinii na temat zagadnień współczesnej biologii, głównie biotechnologii, inżynierii genetycznej oraz problemów ekologicznych i środowiskowych, a także w kształtowaniu właściwej postawy wobec wszystkich organizmów i całej przyrody. Treści nauczania są zgodne z aktualnym stanem wiedzy i uwzględniają najnowsze osiągnięcia genetyki, biologii molekularnej, medycyny, biotechnologii oraz ekologii i ochrony bioróżnorodności.Wiadomości zostały przedstawione w dwóch częściach (cz. 1 - siedem rozdziałów i cz. 2 - cztery rozdziały), odnoszących się do odpowiednich zagadnień i problemów. Każdy rozdział kończy się podsumowaniem w postaci całostronicowego schematu, ponadto streszczeniem, problemami do dyskusji oraz zadaniami do wykonania w szkole lub w domu. W ramkach, dla zainteresowanych, zamieszczono treści wykraczające nieco poza kształcenie w zakresie podstawowym. Nowe i ważne terminy wyróżniono pogrubioną czcionką. Na końcu książki umiejscowiono ich alfabetyczny spis - indeks oraz słownik i spis literatury. Konstrukcja książki powinna zmobilizować ucznia do aktywności intelektualnej i ustawicznego kształcenia.

W podręczniku: stopniowe pogłębianie tematu wyróżnione ważne pojęcia wykresy, tabele, rysunki indeks i słownik pojęć na końcu książkiPo każdym rozdziale: schematyczne podsumowanie treści wypunktowane streszczenie zadania dla uczniów problemy do dyskusjiZ recenzji merytoryczno-dydaktycznej rzeczoznawcy MEN prof. UW dra hab. Jacka Bieleckiego (Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego):Na wysoką ocenę przydatności podręcznika w procesie dydaktycznym wpływają: przejrzystość tekstu i duża łatwość z jego korzystania, co przede wszystkim jest uwarunkowane przez właściwy podział treści i wypełnienie odpowiednimi na poziomie ucznia liceum najnowszymi nowinami naukowymi. Wiele z treści programowych przedstawiono w postaci odpowiednich schematów, tabel i wykresów. W podręczniku nie zabrakło również zadań podsumowujących przerabiany materiał. Niektóre dane ilustrujące omawiany problem zaproponowano w postaci problemów do dyskusji (...). Podręcznik spełnia normy współczesnego podręcznika do nauczania biologii ze względu na stopniowe i umiejętne wprowadzenie ucznia o różnych możliwościach w świat trudnych zagadnień, głównie z dziedziny biologii molekularnej i biotechnologii. Dla zainteresowanego zawiera dużo ciekawych informacji, dla mniej zdolnego ucznia stanowi źródło wiedzy podstawowej przekazywanej w formie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. (...) Prezentowana wiedza jest uzupełniona o informacje pochodzące z najnowszych badań, a jednocześnie nie wykracza poza wymagania programowe MEN.

Czytaj całość

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula