Biblia diabła

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2018
Ilość stron
576
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 22,45 zł
eBook, mobi, epub
za 27,64 zł
Nasza cena: 26,34 zł 44,90 zł Taniej o: 41%

Trzecia powieść z cyklu "Sedinum" to niezwykła wyprawa w przeszłość. Jedna z najbardziej frapujących tajemnic Pomorza okazuje się groźna nawet współcześnie.

Kiedy Hunowie Attyli najechali Europę, spłynęła ona krwią od wschodnich stepów, aż po Wyspy Brytyjskie. To właśnie tam doszło, według legendy, do straszliwej tragedii. Brytyjska księżniczka wraz z dziesięcioma tysiącami dziewic zostały pozbawione życia przez okrutnych najeźdźców. Jedną z nich miała być Kordula uznana przez Kościół za świętą. Jej szczątki stały się relikwiami, a czaszka trafiła na wiele setek lat do jednego z nadbałtyckich księstw. W katedrze w Kamieniu Pomorskim doczekała końca II Wojny Światowej.

Wojna trzydziestoletnia dobiega powoli końca. Europa znów spłynęła krwią zarówno katolików, jak i protestantów. Nie zburzyło to jednak tamy nienawiści. Wszędzie płoną stosy, na których bezlitośnie pali się oskarżonych o czary. Upada księstwo pomorskie, a od brzegów wyspy Wolin odbija galeon z przerażającym ładunkiem na pokładzie. Klątwa z nim związana dosięgnie wszystkich, którzy zanadto się do niego zbliżą.

5 marca 1945 roku z podjazdu pałacu rusza kawalkada wozów. To niemieccy uciekinierzy, którzy umykają na zachód przed wkraczającą na te ziemie Armią Czerwoną. Wiozą nie tylko swój dobytek, ale i cenne, pomorskie skarby. Wśród nich jest jeden z najbardziej zagadkowych artefaktów. Co mianowicie? Co tak naprawdę wydarzyło się tej mroźnej, marcowej nocy? Tajemnica przez lata przyciągała na Pomorze łowców skarbów i wszelakiej maści tropicieli historycznych zagadek. Ku utrapieniu architekta Igora Fleminga tym tropem podąża także jego klient, pewien bogaty szczeciński przedsiębiorca.

W tej niezwykle wciągającej powieści okazuje się, że mroczne tajemnice z przeszłości mogą mieć współczesne niebezpieczne skutki. Autor znakomicie buduje nastrój grozy i niezwykłości, bo też mamy tu do czynienia z dość nietypową sprawą. Z jedną z najbardziej frapujących tajemnic Pomorza. Dziennikarskie śledztwo Pauliny Weber i jej przyjaciół odkrywa przed nami coraz nowsze elementy zagadki, sięgające wieluset lat wstecz. Czasy najazdu Hunów na Europę, wojna trzydziestoletnia, końcowe epizody dramatu II Wojny Światowej. To wszystko jest na kartach tej powieści, którą czyta się jednym tchem. Akcja wciąga bez reszty i na długo zapada w pamięć czytelnika. Czytelnika, który już po zamknięciu ostatniej strony będzie chciał więcej i więcej!

Powieść ta jest trzecią częścią cyklu "Sedinum", którego bohaterami są szczecińska dziennikarka Paulina Weber oraz jej dwóch przyjaciół: Igor i Johann. Na serię składają się jak dotąd następujące tytuły: "Wiadomość z podziemi", "Latarnia umarłych", "Biblia diabła".
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tajemnice Pomorza

  „W życiu każdego z nas są tajemnice. Albo ich dochowujemy albo ktoś dochowuje ich przed nami. Posługujemy się nimi albo ktoś posługuje się nimi przeciwko nam. Tajemnice i karaluchy - oto co pozostanie, gdy wszystko się już skończy” – te słowa pisarki Maggie Stiefvater doskonale odnoszą się do wszystkich tajemnic, również tych mających prawdziwie historyczną wartość. W jakie sposób zbudowano piramidy? Czym jest skarb Świątyni Jerozolimskiej w Betlejem? Dlaczego Dolny Śląsk, jest uznawany za krainę skarbów i nierozwiązanych zagadek? To wszystko pytania, na które odpowiedzi wciąż owiane są tajemnicą. Podobnie zresztą, jak i w przypadku tajemnic Pomorza i skarbów, które wciąż są tu ukryte. Takie historie, jak ta o gospodarzu Sikorze, który w 1911 roku odnalazł w Zelewie pod Wejherowem wielki skarb, złożony z monet złotych i srebrnych z XVI wieku czy o znalezisku w Gdańsku, z tego samego roku, na które składało się niemal sześć tysięcy monet srebrnych i sto monet złotych, rozbudzają wyobraźnię i angażują coraz więcej osób – zarówno tych żądnych zysku, jak i tych, którzy chcą przeżyć przygodę.

  Te odnalezione skarby tylko potęgują pragnienie eksplorowania nadmorskich terenów szczególnie iż – według krążących przekazów – w czasie wojny zostało tu ukrytych wiele cennych przedmiotów. Do jednego z najcenniejszych skarbów Pomorza zalicza się tzw. skarb świętej Korduli, czyli unikalny relikwiarz, który zniknął ze skarbca katedry w Kamieniu Pomorskim. Skarb katedry kamieńskiej został przeniesiony do majątku grafa Hassa von Flemminga w Benicach, w obawie przed nalotami. W 1945 roku arystokrata otrzymał pozwolenie na ewakuację przed zbliżającym się frontem i … ślad po skarbie się urywa. Nadzieje na odkrycie miejsca przechowywania skarbu rozbudził list, w którym autor podpisany nazwiskiem S.Kuchta oferował wskazanie miejsce ukrycia wspomnianych skarbów. Biorąc pod uwagę, iż mężczyzna o takim samym nazwisku był stangretem w Benicach i jedną z osób które zajmowały się ukrywaniem pałacowych skarbów (a być może skarbu z katedry kamieńskiej), historia ta robi się ciekawa.

  Nic zatem dziwnego, że skarbu po dziś dzień poszukuje wiele osób i organizacji. Nie wszystkim przyświeca cel zwrócenia skarbu Państwu, a część z tych poszukiwaczy posunie się do ostateczności, żeby tylko ich działania zakończyły się sukcesem. Co jednak wspólnego ze skarbem katedry kamieńskiej ma architekt Igor Fleming, właściciel firmy architektonicznej ze Szczecina? Jeśli ktoś miał już możliwość zapoznania się z wcześniejszymi powieściami z serii ”Sedinum” Leszka Hermana wie doskonale, że gdzie Igor, tam są i zagadki do rozwiązania, a także jest i piękna dziennikarka Paulina, którą z architektem łączy nie tylko wzajemna sympatia (z rokowaniami na coś więcej), ale również spółka Sedinum Exploration. Zaś ci czytelnicy, którzy po twórczość Leszka Hermana zetknęli się po raz pierwszy, z pewnością pozwolą się wciągnąć w świat tajemnic II wojny światowej, ukrytych skarbów i wielkich biznesów.

  Tropem odkrycia skarbów Korduli, której szczątki zostały uznane za relikwie, podąża rzutki biznesmen i klient Igora, Rafał Borola. Z pozoru zlecenie dla Igora ma czysto biznesową naturę – ma ON przedstawić plan renowacji dworu z 1931 roku, zakupionego przez Borolę. Biznesmen planuje przerobić go na nieruchomość użytkową, a przy okazji … prowadzić w pobliskim jeziorze poszukiwania skarbu katedry kamieńskiej, wykorzystując ten fakt również do akcji promocyjnej. Nie bez znaczenia jest fakt, że dwór ten został wzniesiony przez Richarda von Flemminga, przedstawiciela jednego z najstarszych i najpotężniejszych rodów poznańskich. Renowacja dworu to jednak nie wszystko. Borola jest bowiem niezwykle zainteresowany pewnym domem na Wolinie, należącym obecnie do Aleksandry Kupiec, córki znanego kolekcjonera. To właśnie w tym domu po raz pierwszy Borola natknął się na pewne portrety, które mogły być częścią ukrytego przed laty skarbu…

  Czy bohaterom znów uda się rozwiązać zagadkę skarbów Pomorza, nie wpadając przy tym w tarapaty, jak to miało miejsce w ostatnim tomie? Przekonamy się o tym dzięki powieści „Biblia diabła”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Muza. Wiemy jednak, że Igorowi i Paulinie nie będzie łatwo uporać się z tajemnicą sprzed lat i kolejnymi przeszkodami stojącymi na drodze, zarówno drodze przygody, jak i miłości. W Szczecinie pojawia się bowiem Dorota, była żona Igora, kobieta chorobliwie ambitna, która dla dźwięku słów: pieniądze czy skarby poświeciłaby życie bliskich osób. Zjawia sie także pracujący poza granicami kraju chłopak Pauliny, wciąż podtrzymujący fikcję ich związku. Czytelnik otrzymuje zaś porywającą, wielowątkową opowieść dla wszystkich fanów Indiany Jonesa czy Dana Browna, podszytą polskimi realiami, rodzimą historią i wypełnioną sympatycznymi bohaterami, których rozumiemy tak dobrze, jak nigdy dotąd.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  WYMAGAJĄCE POCZĄTKI

  Nie
  mam w zwyczaju kopiować streszczenia fabuły ze strony wydawnictwa. Tym razem jednak postanowiłam się wyłamać, a to dlatego, że nie chciałam pominąć żadnego z ciekawych wątków tej powieści, a takowych tutaj wieeele. I tak właśnie zaczyna się ta książka, w której kolejny motyw składający się na akcję goni kolejny. Nie lada wyczyn nie tylko ze strony autora, ale i wyzwanie dla czytelnika. Potrzeba cierpliwości, ciszy i skupienia, by móc wejść w głąb tej historii i wczuć się w jej klimat. A potem po prostu się przepada, bo potrzeba zerknięcia na następną i następną stronę wydaje się silniejsza niż obowiązki.

  KILKA WĄTKÓW, JEDNA HISTORIA

  Znani, zaprzyjaźnieni już z fanami autora bohaterowie, na czele z inteligentną dziennikarką Pauliną Weber, wpadają na trop kolejnej sensacji. Artykuł dotyczący polowania na czarownice, tajemniczy skarbiec, Zamek Duchów czy demonologia. Religia, polityka, okrutne morderstwa. Autor zabiera czytelnika w podróż po różnych epokach od średniowiecza, poprzez drugą wojnę światową, aż do teraźniejszości, łącząc wszystko nie tylko w całą książkę, ale przede wszystkim w sensowną i porywającą historię o porozrzucanych daleko od siebie elementach jednej, budującej z czasem spójny obraz układanki.

  SOLIDNA BAZA I WPLECIONE FAKTY

  Mieszanka sensacji i powieści obyczajowej, podszyta solidnym tłem historycznym to czysta esencja przygody, w której nie brakuje nutki humoru, ale i nastroju grozy. Aż chciałoby się więcej, szperając po Internecie w celu weryfikacji niektórych z przedstawionych informacji. Leszek Herman nie tylko w pełni wykorzystał swój talent, ale także przygotował konkretną bazę pod swoją powieść, a jego wysiłki i dbałość o detale zaowocowały wiarygodnym tomiszczem, które spośród trzech wydanych przez wydawnictwo Muza, stało się moim ulubionym! Legendy, archeologia, niebezpieczeństwo. List Kuchty, sztuka goecji i siedemdziesięcio-pięcio kilogramowa księga Codex Gigas. Jaką rolę w powieści odgrywa słynna Biblia diabła?

  PODSUMOWANIE

  Polecam szczerze, wszystkim wielbicielom powieści z tajemnicami przeszłości na czele. To nie jest książka zamknięta w ramach jednego gatunku, a poziom jej treści sprawia, że nie zawaham się zasugerować ją wszystkim czytelnikom niedowierzającym w umiejętności rodzimych autorów. Mamy swojego Dana Browna i ja już niecierpliwie wyczekuję kolejnej powieści tego autora, bo śledząc jego dotychczasowe dzieła już z góry wiem, że będzie dobra.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Adwokat diabła 4/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Adwokat diabła

Kiedy Kevin Taylor dołącza do wziętej, ekskluzywnej firmy prawniczej na Manhattanie, specjalizującej się w prawie karnym spółki John Milton i Wspólnicy, oznacza to dla niego długo wyczekiwaną poprawę losu. Wreszcie może się wraz z żoną cieszyć wszystkimi luksusami, jakich oboje pragnęli —...
Spowiedź diabła 5/5 Nasza cena:
31,45 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spowiedź diabła

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu,...
Sigma Force. Tom 7. Kolonia diabła 4/5 Nasza cena:
35,55 zł 39,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 7. Kolonia diabła

Uwolniona po wiekach, potężna siła zagraża globalnemu bezpieczeństwu. Klucz do rozwiązania zagadki kryje się w nieznanym liście Benjamina Franklina. Ale to tylko jeden z sekretów Białego Domu...Jaskinia w Górach Skalistych. Setki zmumifikowanych zwłok. Prawo do nich rości sobie indiańska...
Oczy diabła 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oczy diabła

Nigdy nie wydany w oryginale, a przetłumaczony na polski "czwarty tom trylogii" o Ślepym. Żenia Pietrowna wpadła na genialny pomysł i okradła bank. Sprytnie, bezpiecznie i bez ofiar. Niestety, obrobiła z pieniędzy niewłaściwych ludzi i teraz musi na jakiś czas zniknąć z miasta. Musi tak bardzo, że...
Proces diabła 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proces diabła

Jestem diabłem w ludzkiej skórze.Jestem seryjnym mordercą broniącym innego mordercy...Kilka lat temu na ulicach Krakowa siał terror Rzeźnik Niewiniątek. Został ujęty przez policję i skazany na dożywocie, jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Dzieło kontynuował bowiem człowiek...
Hellboy. Tom 1. Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła 5/5 Nasza cena:
56,16 zł 79,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hellboy. Tom 1. Nasienie zniszczenia. Obudzić diabła

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 roku za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników. Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go...
Zabawki diabła 5/5 Nasza cena:
30,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabawki diabła

Anna Kańtoch Zabawki diabła Zbiór nastrojowych opowiadań, które łączy osoba tajemniczego Domenica Jordana. Z zawodu medyk, z zamiłowania – tropiciel magii, zagadek i spraw nierozwiązanych. Wciągające i mroczne kryminalne intrygi, błyskotliwy, inteligentny detektyw i tajemnice przyprawiające o...
Teoria diabła i inne spekulacje 0/5 Nasza cena:
30,15 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teoria diabła i inne spekulacje

Światy z prozy Janusza Cyrana są wywiedzione rodem z obrazów Zdzisława Beksińskiego: pełne niewypowiedzianego zachwytu i przejmującej grozy. Czytelnik odnajdzie tu Diabelskie Sztuczne Inteligencje i nadprzyrodzone ingerencje w upadających światach, twarde naukowe fakty i oszałamiające literackie...
Sieci widma 5/5 Nasza cena:
33,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sieci widma

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka. Leszek Herman – autor bestsellerowych powieści „Sedinum”, „Latarni umarłych” oraz „Biblii diabła” – zabiera czytelnika w przygodowo-kryminalną podróż, która nie może skończyć się dobrze. Początek...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula