Beztroski książę

Autor:

Nora Roberts

Średnia: 3.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
356
Rok wydania
2020
Nasza cena: 29,04 zł 34,99 zł Taniej o: 17%

Książę Bennett de Cordina prowadzi barwne i bogate życie towarzyskie, nieustannie trafia na pierwsze strony gazet. Jest wytrawnym kolekcjonerem niewieścich serc - jego czarowi ulegają bez wyjątku wszystkie kobiety. Miłosne podboje traktuje niefrasobliwie, dla niego to tylko pasjonująca gra. Aż do dnia, w którym spotyka elegancką i tajemniczą lady Hannah Rothchild. Jej niedostępność potęguje zainteresowanie Bennetta...

Recenzje (7)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziś przychodzę do Was z lekturą, która jest idealną pozycją na zbliżające się wakacje ;-) Lekka, przyjemna i momentami zaskakująca, od której fani romansów, z pewnością nie oderwą się aż do samego jej końca ;-)

  W życiu księcia Bennetta de Cordina pojawia się ona - wyjątkowa i niezwykle tajemnicza kobieta, dla której ten z marszu traci głowę. A dotychczas nie w głowie mu były poważne związki, wszak znany był z tego, że lubił wdawać się w przelotne, nic nieznaczące romanse. Tym razem jednak jest inaczej, lecz mężczyzna, który jak dotąd miał wszystko — nie jest w stanie zdobyć serca tej niezwykłej kobiety. Lady Hannah Rothchild skrywa bowiem wielką tajemnicę, przez którą nigdy nie będzie mogła zaznać prawdziwej miłości — a już szczególnie od księcia Bennetta...

  Beztroski książę to trzeci tom z serii Księstwo Cordiny autorstwa Nory Roberts. Szczerze muszę przyznać, że nie czytałam wcześniejszych tomów i zupełnie nie przeszkadzało mi to w odbiorze lektury tej powieści, dlatego myślę, że Wy również w ostateczności możecie sięgnąć po nią, bez znajomości wcześniejszych części.

  Mogłoby się wydawać, że historia księcia Bennetta i lady Hannah to typowy romans i w zasadzie to prawda, jednakże osobiście uważam, że warto dać tej książce szansę. Nora Roberts jest bowiem doskonałą pisarką, która sprawdza się w każdej formie — bez znaczenia, czy napisze kolejny fascynujący thriller, czy może, tak jak i w tym przypadku, kolejny zmysłowy romans. Wszystkie książki tej autorki mają to do siebie, że — pomijając już to, że są po prostu dobrze napisane — są na tyle interesujące, że nie sposób oderwać się od nich aż do samego końca lektury. W tym przypadku również nie jest inaczej, ponieważ autorka zaserwowała czytelnikom całkiem udaną historię, w której oczywiście poza elementami typowego romansu, nie brak również wątku kryminalnego, w roli głównej z księciem Bennettem i jego ukochaną ;-)

  Warto również mieć na uwadze fakt, iż książka ta powstała w 1988 roku! ;-)

  Bez wątpienia jest to lekka i nie wymagająca lektura, z którą z pewnością można spędzić kilka przyjemnych chwil, dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak tylko gorąco zachęcić Was do sięgnięcia po ten tytuł. Szczerze polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Młody książę Bennett de Cordina wydaje się spełniać wszystkie stereotypowe założenia dotyczące drugiego w kolejce do tronu. To ON jest najbardziej rozrywkowy z całej rodziny. To o nim rozpisują się wszytskie plotkarskie gazety. To o jego romansach, prawdziwych czy nie, plotkuje się w domach Cordiny. Słabość Bennetta, złotego chłopca książęcej rodziny, do pięknych kobiet jest powszechnie znana. On sam nie waha się przyznać, że zdecydowanie preferuje damskie towarzystwo. Nigdy też nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony otaczających go kobiet. Do czasu jednak. Kiedy na dworze rodziny książęcej pojawia się tajemnicza lady Hannah Rothchild Bennett zostaje zaskoczony nie tylko tym, że jego zainteresowanie wzbudziła tak niepozorna kobieta, ale również nieoczekiwanym oporem i obojętnością z jej strony. Niemniej jednak książę Bennett nie poddaje się łatwo i tym razem postanawia uzbroić się w cierpliwość. Nie spodziewa się jednak, że ta znajomość może rozwinąć się zupełnie inaczej niż ktokolwiek mógłby przewidzieć.

  Całość recenzji pod adresem: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zamach na salonach

  Romanse, podobnie jak erotyki, to gatunek, do sięgania po który wiele osób się nie przyznaje. Wydaje się, że trywialne historyjki o miłości, słodkie uśmiechy, infantylne zauroczenia nie zasługują na to, by pokazać je światu. Nora Roberts pokazała, że romanse mogą być naprawdę na wysokim poziomie, a jednocześnie zachować tę lekkość, której wiele z nas oczekuje. Może właśnie dlatego niemal każda jej książka staje się bestsellerem, a tysiące czytelników na całym świecie czytając wzruszające historie, tym emocjom się poddaje.

  Czy tę świeżość, energię, a przy tym oryginalność udało się utrzymać w książce „Beztroski książę”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Harper Collins? Niestety nie, choć jako romans książka rzeczywiście spełnia pewne założenia, pozwalające ją tak określić. Powieść jednak jest napisana dużo poniżej możliwości autorki, choć zapewne znajdzie swoich zwolenników.

  Akcja książki toczy się w „wyższych sferach”, mamy bowiem do czynienia z rodziną książęcą. Przystojny książę Bennett de Cordina, drugi w kolejce do tronu, wcale nie jest zainteresowany jego objęciem. Z ulgą przyjmuje godną króla postawę swojego starszego brata, Aleksandra, który już teraz wziął na siebie większość obowiązków związanych z pełnioną funkcją. Bennett może zatem zająć się końmi, czyli tym co kocha, a jednocześnie w ten sposób uczestniczyć w dźwiganiu ciężaru tytułu – królestwo Cordiny szczyci się bowiem posiadaniem najlepszych stajni w Europie. Poza końmi, Bennet ma jeszcze jedną namiętność. To kobiety, które uwodzi i którym łamie serca. Nawet nie kryje się z tym, że jest łowcą i lubi piękno, a przy tym nie ma zamiaru się ustatkować. Dlaczego zatem nijaka, wyglądająca niczym pensjonarka lady Hannah Rothchild, coraz bardziej zajmuje jego myśli?

  Może dlatego, że Hannah skrywa pewną tajemnicę, nosi od lat maskę, pod którą ukrywa swoją prawdziwą twarz. Zakładając bezkształtne ubrania, rezygnując z wszelkich ozdób i upiększeń odwraca uwagę od swojej urody i zamiłowania do przygody i niebezpieczeństwa. Dla świata jest niewidoczna, co sprzyja wykonywaniu jej misji – jest bowiem tajną agentką służb specjalnych. Teraz zaś, zaproszona przez szwagierkę Bennetta, ma pełnić rolę damy dworu i pomagać ciężarnej przyszłej królowej w pełnieniu obowiązków.

  Co tak naprawdę Hannah robi na królewskim dworze? Jakie jest jej zadanie? Czy ma coś wspólnego z faktem, że z więzienia właśnie wychodzi niejaki Debogue, człowiek, który w przeszłości zorganizował porwanie siostry Benetta oraz przygotował zamach na jego ojca i starszego brata? Pewne jest, że skazaniec, który spędził w zamknięciu dziesięć lat, uważa rodzinę królewską za swojego największego wroga i pała chęcią zemsty. Czy Hannah może być jego narzędziem? Na te, i na wiele innych pytań odpowiadać będziemy w trakcie lektury, choć tak naprawdę fabuła, podobnie zresztą jak odpowiedzi, jest przewidywalna. Tym razem Norze Roberts nie udało się czytelnika ani zaskoczyć, ani zachwycić. Otrzymujemy dość bezbarwną historię, mało realistyczną, choć doskonałą, by spędzić z nią bezrefleksyjny wieczór i odciąć się od świata.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pani Nora Roberts! Po raz trzeci trafiam na jej twórczość. Wszyscy przechodzimy teraz przez trudne czasy. Mnóstwo z nas nadrabia zaległości książkowe, byle na moment zapomnieć. Ja również. Przeszłam całą serię pozycji, które na mnie długo czekały. A nadeszła chwila na odpoczynek dla umysłu. Dokładnie z takich pobudek sięgam po powieści Roberts. Słodkie, przewidywalne, ale mam do nich słabość. Właśnie z powodu wymienionych wyżej cech. Oto następny tom cyklu poświęconego księstwu Cordiny, gdzie nieustannie wydarzają się łamiące serca sytuacje. Tym razem naszym głównym bohaterem został rozrywkowy książę Bennett. W pewnym stopniu podziwiam autorkę, za jej niewyczerpaną wyobraźnię oraz to, że sama nie gubi się w tych wszystkich miłosnych zawirowaniach. Cóż, w końcu pisze już od wielu lat, czego owocem jest istna masa (naprawdę masa) powieści. Lekkich, przyjemnych, przystępnych.

  Bennett de Cordina, drugi w kolejce do tronu, jest powszechnie uważany za „tego niegrzecznego”. Arogancki, pewny siebie, bardzo swobodnie czujący się w swej roli. Lubi piękno, skandale nie są mu obce, do czego z łatwością się przyznaje. Kobiety? Chętnie je poznaje. Ale pod tą fasadą widać inną twarz, osoby kochającej swój kraj, chcącej o niego dbać, niczym jego starszy brat. Tak, Bennett jest ciekawą postacią, jednak rozkwita dopiero wtedy, gdy pojawia się moja ulubienica, czyli Hannah Rothchild! Człowiek nieoczywisty. Zupełne przeciwieństwo dam, z którymi książę zazwyczaj spędzał czas. Słusznie. Bowiem Hannah to tajna agentka…

  W tym tomie występuje wątek na wskroś sensacyjny, dodając całości interesującego klimatu. Tak, łatwo przewidzieć dalsze przygody bohaterów, aczkolwiek jakoś mi to nie przeszkadza. Przynajmniej uniknęłam denerwowania się i mogłam spokojnie czytać, bez szalonego przerzucania kolejnych stron, byle jak najszybciej poznać zakończenie. Swoją drogą, jeśli ktoś najpierw trafia na tę część, zrządzeniem losu omijając poprzednie — wszystko bez problemu zrozumie, gdyż akcję poprowadzono w sposób odrębny od wcześniejszych sytuacji, choć sporo postaci pojawia się ponownie, naturalnie. Tylko bardziej robią za tło.

  Podoba mi się fakt, że teraz to kobieta została agentem, wychodząc z roli tych, które ciągle trzeba ratować z opresji. Miła odmiana. Naprawdę polubiłam główną bohaterkę, przez całą lekturę jej kibicowałam, nieco spychając Bennetta na boczny tor, lecz trudno! Niechaj tym razem dziewczyna będzie „gwiazdą wieczoru”, chociaż ta niepewność siebie chwilami sprawiała mi przykrość. Bo Hannah ma w sobie wszystko, aby być docenianą, na wielu polach. Cieszy mnie, iż wątku nie poprowadzono zbyt cukierkowo. Chyba dlatego właśnie ten tom najmocniej przypadł mi do gustu i ciężko mi do czegokolwiek się doczepić. Pozycja idealna dla córek, matek oraz babć!

  Chciałabym poświęcić słówko zakończenia na temat samej twórczości Roberts, bo wiem, że powierzchownie sprawia wrażenie kiczowatej. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, mamy do czynienia z fabułami prostymi, ale nie prostackimi. Jest w tym pewien urok, charakterystyczny dla takich pisarek jak słynna Danielle Steel. To poprzednie (a może nawet przedostatnie) pokolenie autorek romansów — i czuję do nich spory szacunek, za całą moc wyobraźni oraz ich siłę przebicia. A czasu spędzonego z „Księstwem Cordiny” zdecydowanie nie żałuję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niedawno, naszła mnie chęć na przeczytanie czegoś spod pióra pani Nory Roberts. Natrafiłam na wznowienie serii „Księstwo Cordiny" i zabrałam się za jej pierwszą część. „Księżniczka i tajny agent" nie zaskoczyły mnie fabułą. Już sam tytuł sugeruje o czym jest ona. Zaskoczył mnie jednak bardzo przyjemny styl. Mimo że fabuła nie była zaskakująca to była na tyle interesująca, że chciałam kontynuować ten cykl. W ten sposób doszłam do trzeciej części z cyklu o Cordinie pod tytułem „Beztroski książę".

  „Beztroski książę", jak i poprzednie części tego cyklu, napisany jest lekkim, przyjemnym do czytania stylem. Nie wymaga zbyt dużo od czytelnika, a umila mu za to czas. Bardzo spodobało mi się, że znowu mogliśmy zobaczyć, co się dzieje u Gabrieli oraz Aleksandra, mimo że to nie oni są wysunięci na pierwszy plan. Tym razem mamy okazję lepiej poznać Bennetta, czyli najmłodszego z rodzeństwa. Bliższe poznanie Bena sprawiło, że nie polubiłam tej postaci. Denerwowało mnie jego zachowanie i nie rozumiałam, dlaczego coś robi tak, a nie inaczej. Sama historia miłosna była w porządku. Nie zachwyciła mnie, ale też nie znudziła.

  Mam wrażenie, że przy książce „Beztroski książę" bawiłam się gorzej niż przy poprzednich częściach. Nie zmienia to faktu, że jest to książka lekka i do połknięcia na jeden raz. Jeśli ma się ochotę wyluzować to będzie idealna. Jeśli szuka się płomiennego romansu to trzeba poszukać innej pozycji. Sama historia nie zostanie w mojej głowie na długo, ale mam wrażenie, że jeszcze kiedyś po nią sięgnę, jeśli będę potrzebowała krótkiej historii, przy której będę mogła się zrelaksować.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Nora Roberts
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 356
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327649355
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Playboy Prince
 • Tłumacz: Krasucka Monika
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327649355
 • EAN: 9788327649355
 • Wymiary: 12.5x20.0x1.6 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook Książę w wielkim mieście CD 0/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Książę w wielkim mieście CD

Nicholas Arthur Frederick Edward Pembrook, następca tronu Wessco, znany też jako Jego Seksowna Mość, jest niebywale czarujący, okrutnie przystojny i bezwstydnie arogancki. Pewnego wieczoru na Manhattanie książę poznaje piękną brunetkę, która nie postępuje jak reszta znanych mu kobiet. Olivia...
CD MP3 Harry Potter i książę półkrwi Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,54 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CD MP3 Harry Potter i książę półkrwi Tom 6

Harry Potter i jego przyjaciele trafiają nie tylko na szósty rok nauki w Hogwarcie, ale znajdą się też w samym centrum walki z rosnącym w ogromną siłę Sam-Wiesz-Kim. Mroczny tom szósty pełen jest nie tylko dramatycznych wydarzeń, ale i miłosnych przygód, które ukażą nam bohaterów w zupełnie nowym...
eBook Książę i żebrak mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,85 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Książę i żebrak mobi epub

Akcja powieści rozgrywa się w szesnastowiecznym Londynie. Pewnego jesiennego dnia w jednej z biednych rodzin urodził się chłopiec – Tomek Canty. W tym samym czasie na królewskim dworze także urodził się chłopiec - królewicz Edward Tudor. Obaj byli do siebie podobni jak dwie krople wody. Osią...
Królowie i książęta 0/5 Nasza cena:
58,65 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowie i książęta

Reprint książki wydanej w 1893 roku w Wiedniu nakładem Maurycego Perlesa. Przedstawia sylwetki polskich królów i książąt począwszy od Mieczysława I, aż do Stanisława Augusta. Rysunki zostały wykonane ołówkiem przez Jana Matejkę. Książka po raz pierwszy wydana została w 1893 roku i zawiera 44...
Pensjonat z marzeń. Seria Książki o miłości. Tom 51 0/5 Nasza cena:
14,09 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pensjonat z marzeń. Seria Książki o miłości. Tom 51

Kolekcja książek Nory Roberts, autorki ponad 200 światowych bestsellerów. Seria w całości poświęcona jest perypetiom uczuciowym, porywom serca, szczęśliwej i nieszczęśliwej miłości. Znajdziemy w niej m.in. "Jedno słowo", "Letnie rozkosze", "Pokrewne dusze" i "Irlandzką różę".
W poszukiwaniu prawdy 5/5 Nasza cena:
22,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W poszukiwaniu prawdy

Przeszłość Zane’a i Darby kryje straszne tajemnice. Drogi tych dwojga młodych ludzi skrzyżowały się w miasteczku nad jeziorem. Doświadczeni przez los postanowili budować wspólne życie. Czy po latach będą w stanie uwolnić się od swoich oprawców? Zane Bigelow dorasta w pięknym, idealnie utrzymanym...
Kroniki tej jedynej. Tom 1. Początek 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki tej jedynej. Tom 1. Początek

Z jedną kroplą krwi stary świat znika na zawsze. A w jego miejsce powstaje coś nadzwyczajnego... W zimny sylwestrowy wieczór na szkockiej wsi zaczęła się śmiertelna pandemia - nazwano ją Zagładą . W wirusie oraz sposobie, w jaki się rozprzestrzenia jest coś zagadkowego. Gdy miliardy padają jego...
Kroniki tej jedynej.Tom 2.Z krwi i kości 0/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki tej jedynej.Tom 2.Z krwi i kości

Trzynaście lat temu katastrofalna pandemia, nazywana apokalipsą, zabiła miliardy. Dla tych, którzy przetrwali, to szansa na stworzenie nowego świata. Jednak apokalipsa nie była zwyczajnym wirusem. U części ocalałych obudziła dziwne moce – potrafią uzdrawiać, wyrządzać szkody, a nawet przewidywać...
Szklana wyspa 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklana wyspa

Trzeci tom trylogii "Strażnicy" Nory Roberts. Archeolog Riley Gwin nie pierwszy raz prowadzi poszukiwania w Irlandii, ale teraz jest to gra o najwyższą stawkę. Zła bogini Nerezza nie tylko zamierza zdobyć gwiazdy, lecz także spragniona jest krwi strażników. Szukając w źródłach historycznych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula