Bezmiar cierpienia

Autor:

Adriana Rak

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
276
Rok wydania
2020
Nasza cena: 35,40 zł 38,90 zł Taniej o: 9%

Cierpienie jest niestety wpisane w ludzkie życie. Czasem jednak natrafia się na chwile i osoby, które są w stanie mu zaradzić, zupełnie jak w tej historii.

"Bezmiar cierpienia" to powieść obyczajowa, opisująca skrajne emocje, których wszyscy choć raz doświadczaliśmy w życiu. Iza jest młodą, piękną kobietą. Nigdy niczego jej nie brakowało, a dzięki troskliwej rodzinie nie odczuła dotąd goryczy porażki. Z tego samego powodu nie musiała się też niczym przejmować, a jedynie poświęcać się nauce. Niestety, jej szczęśliwe, beztroskie życie lega w gruzach wraz z zakończeniem związku. Winny jest jej partner, który został przyłapany na zdradzie. Iza bardzo chce zacząć wszystko od nowa, zapomnieć o nieudanym związku i przykrości, jakiej doświadczyła. W tym celu opuszcza Gdańsk i wyjeżdża na sezonową pracę do Łeby.

Adam z kolei nie miał w życiu łatwo. W wieku siedmiu lat stracił rodziców, a potem, mieszkając z dziadkiem, miał niewiele pieniędzy. Aby się utrzymać, od najwcześniejszych czasów starał się łapać różnych zajęć. Teraz natomiast zależy mu też na dobru synka, który pozostaje pod opieką matki, rozżalonej i nieszczęśliwej, że została wmanewrowana w macierzyństwo w tak wczesnym wieku. Chcąc nie chcąc, dla dobra dziecka, wyjeżdża do Łeby, by podjąć się pracy. Tak też poznaje Izę. Choć są zupełnie różni, trudne przejścia nieco ich do siebie zbliżają. Czy zdołają znaleźć ze sobą wspólny język?


Opinie o książce

Bezmiar cierpienia to powieść wyjątkowa w twórczości Adriany Rak. Wzruszająca, smutna, bardzo autentyczna - taka, która odkrywa przed czytelnikiem nie tylko niesamowicie emocjonującą historię, ale także cząstkę życia autorki. Na pewno nie przejdziecie obojętnie obok tego, co spotkało bohaterów. To na długo pozostanie w waszej pamięci?

Aneta Grabowska, pisarka, autorka bloga zaczytana.com.pl

Bezmiar cierpienia to historia, która pochłonęła mnie od pierwszej strony i nie byłam w stanie jej odłożyć, aż po sam koniec. To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, po których przeanalizujesz, jak ważne i potrzebne do życia jest wsparcie drugiej osoby. Powieść pełna miłości, przyjaźni, a zarazem dramatycznych wydarzeń, które sprawiły iż łzy same płynęły z oczu.

Katarzyna Molska, Czytelnia Katarzyny


O autorce

Adriana Rak jest polską pisarką, która zajmuje się tworzeniem powieści obyczajowych. Urodziła się dziewiątego września 1993 roku. Prowadzi bloga o tematyce książkowej "Tajemnicze książki". Wśród jej dorobku pisarskiego znajdują się takie powieści, jak: "Uwikłani", "Marokańskie słońce", "I (nie) ślubuję Ci…".

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam zaszczyt przeczytać kolejną książkę pani Adrianny Rak i powiem ,że z każdą kolejną książką jestem zachwycona. Emocje,emocje i jeszcze raz emocje. Każda kolejna książka jest lepsza od poprzedniej. Uwielbiam czytać książki tej autorki, ponieważ umie ona wydobyć ze mnie wiele skrajnych emocji,które po przeczytaniu powieści towarzyszą mi bardzo długo. To co dzieje się w tej historii jest niewyobrażalnym przeżyciem ,które zapamiętam bardzo długo.

  Izabela kończąc swój trudny związek postanawia wyjechać do innego miasta ,by zapomnieć i zacząć sezonową pracę. Łeba to piękne miasto i tam właśnie spotyka Adama ,który również zaczął tam pracę. Niestety i jego los okrutnie doświadczył. Mimo młodego wieku zostaje ojcem i choć kocha syna nad życie i chce dla niego jak najlepiej ,to matka dziecka niestety utrudnia mu wizyty. Oboje zaprzyjaźnili się . Lecz czy ta przyjaźń przetrwa? Co stanie się z Izabelą? Co spotka Adama? Wszystkiego dowiecie się czytając tą niesamowitą książkę.

  Nie jest łatwo żyć z ciężarem ,które samemu się go nie udźwiękowienie. I tak właśnie było z naszymi bohaterami. Wspierali się wzajemnie. Lecz nie wszystko poszło po ich myśli. Pisząc to targają mną skrajne emocje. Mam łzy w oczach. Nigdy bym nie przypuszczała ,że ta historia zdarzyła się naprawdę. Sama nie wiem co bym zrobiła, jak bym się zachowała. Takim osobom trzeba koniecznie pomóc. Adrianno twoje książki pochłaniam z wielką przyjemnością i mam nadzieję ,że nie przestaniesz pisać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są książki, o których chcę powiedzieć się bardzo dużo. Są takie, o których lepiej nie mówić. Są też takie, które odbierają mowę. Książka Ady jest inna. O książce Ady chce się napisać bardzo dużo, ale słowa jakoś nie chcą współpracować i oddać tego, co powinny. Dlatego wielkie brawa dla Autorki za to, że Jej udało się spisać tę historię i emocje za pomocą literek. Ja mam ograniczone miejsce i ilość znaków, więc do rzeczy. ❤️

  *

  Najkrócej i najprościej. Książka opowiada historię dwójki osób. Izabeli i Adam, którzy spotykają się przypadkiem podczas wakacyjnej pracy w Łebie. Oboje są po przejściach, oboje mają swoje problemy. Połączyło ich wyjątkowe uczucie. I tym razem nie jest to miłość. To prawdziwa szczera przyjaźń, aż po grób, dzięki której, łatwiej poradzić sobie z przeciwnościami życia.

  *

  To jest bardzo specyficzna książka, ponieważ jest jednocześnie lekka, ale i ciężka. I mam nadzieję, że osoby, które czytały, lub sięgną po tę pozycję zrozumieją co mam na myśli. Lekkość tkwi w tych chwilach szczęścia, radości i beztroski bohaterów. Ciężkość w problemach i rozterkach, z którymi się mierzą. Jedno jest pewne. Prawdziwość tej historii bardzo mocno chwyta za serce. Jestem już po raz drugi pod wrażeniem autorki. Po pierwsze wiem, że napisanie “Bezmiaru cierpienia” nie było dla niej łatwym zadaniem. Po drugie, po raz kolejny w swojej książce porusza ważny temat, tym razem depresji. Autorka w swoich książkach ma misję i bardzo to szanuje! ❤️

  *

  Polecam tę książkę z całego serca, które w dalszym ciągu żyje emocjami w niej zawartymi. Nie jest to pozycja, przy której będziemy płakać ze śmiechu. Podczas jej czytania, raczej zupełnie inne emocje będą Wami szarpały. Historia prawdziwa. Historia niezwykłej przyjaźni. Historia z życia wzięta, która może dotyczyć dosłownie każdego.

  *

  Dajcie tej książce szansę, by złapała Was za serce i wycisnęła łzy. Ja pozwoliłam i nigdy nie będę żałować. *

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W malowniczej Łebie spotykają się dwie, poharatane przez los,dusze.

  Izy-która po zdradzie ukochanego załamała się i postanowiła wyjechać do pracy,aby zbyt wiele o nim nie myśleć.

  I Adama-sieroty,wychowującego się u boku dziadka i borykającego się z biedą.Chłopak ma jeszcze dwuletniego synka z dziewczyną,która najchętniej by go wymazała ze swojego życia.

  Obydwoje,Iza i Adam,zaprzyjaźniają się i spędzają ze sobą coraz więcej czasu.

  Czy to wystarczy,aby przełamać zły los?

  Czy Iza będzie w stanie pomóc Adamowi?

  Czy Adam pomoże Izie?

  ********************************************

  To,co autorka zrobiła w tej książce,to się po prostu w głowie nie mieści.

  Ja-taka twardzielka-a siedziałam i ryczałam jak bóbr.

  To było takie smutne...a jednocześnie takie piękne,szczere i prawdziwe...że zostałam dosłownie zmiażdżona!!!

  Ada ma ogromny dar ubierania w proste słowa wielkich emocji i dzięki temu ta historia jest jedyna,wyjątkowa i tak mocno chwyta za serce.

  Człowiek rozpada się na milion kawałków ze świadomością,że to nie była fikcja.

  Coś z tej historii wydarzyło się naprawdę.

  Ta książka zapadła mi głęboko w serce i zawsze będę o niej pamiętać, a Wam ogromnie polecam.

  Tylko zanim zaczniecie czytać,zaopatrzcie się w pudełko chusteczek.

  Bo w tej książce jest prawdziwy BEZMIAR CIERPIENIA.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  BEZMIAR CIERPIENIA do kolejna 📗 pozycja spod pióra Adriany Rak - autorka. Moja przygoda z pisarką rozpoczęła się od książki „Zagubieni”. Dlatego też nie zawahałam się jak tylko pojawi się okazji do przeczytania „Bezmiaru cierpienia” 🥰 Może najpierw od strony technicznej zacznę ;) Chwała ponownie za duuużą czcionkę. Wzrok się nie męczy przy nocnym czytaniu a dla mnie to wyjątkowo ważne po korekcji wzroku. Poznajemy Adama pochodzącego z ubogiej rodziny. Na domiar złego, kiedy miał 7 lat w trakcie pożaru mieszkania zmarli jego rodzice z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Adam był wówczas u kolegi na urodzinach. Pod opiekę wziął go dziadek. Iza natomiast nie musi martwić się o swoją przyszłość, bogaci rodzice zapewniają jej wszystko czego potrzebuje. Nie mniej, Iza mimo wszystko stara się sama na siebie zarabiać. Została zdradzona – przez chłopaka pochodzącego z Maroka - Hamida. Trochę czasu zajęło jej dojście do siebie. Postanawia wyjechać do Łeby do pracy sezonowej w sklepie abym tym samym stać się bardziej niezależną od rodziców. Z Adamem poznają się w restauracji, gdzie Iza wybrała się na obiad po zakończonej zmianie a Adam pracuje jako kelner, też zarabiając na pracy sezonowej. Od razu przypadli sobie do gustu i się zaprzyjaźniają. Adam jest dość skrytym chłopakiem, ale zaufali sobie. Zwierzają się sobie z trosk, obaw i problemów. Iza opowiada mu o zdradzie jakiej dopuścił się Hamid, a Adam o tym, że ma dwuletniego synka - Kamilka. Chcą dla siebie jak najlepiej. Adam wyjaśnia Izie dlaczego warto aby dała Hamidowi drugą szansę, skoro tak o nią zabiega i prosi o wybaczenie, a Iza pomaga mu zawożąc go w odwiedziny do synka. Nikola, matka Kamilka nie ułatwia Adamowi odwiedzin. Cały czas szuka dziury w całym, jakby miała mu coś za złe. Pewnego wieczoru Iza wybiera się z koleżankami do klubu. Zabawa trwa w najlepsze a Adam stojący na bramce kontroluje kto wchodzi i wychodzi. Zauważa Izę, która idzie chwiejnym krokiem z jakiś obcym mężczyzną. Postanawia interweniować. Okazuje się, że Iza dostała tabletkę gwałtu i Adam można śmiało rzec uratował jej życie. Sprawcę na szczęście udało się zatrzymać. Są dla siebie najlepszymi przyjaciółmi. Ich więź się zacieśnia, nie ma tam żadnego podtekstu, obiecują sobie, że zostaną przyjaciółmi aż po grób. Sezon wakacyjny dobiega końca i każde z nich wraca do swojego domu. Po powrocie Adam dowiaduje się od dziadka, że Nikola przekazała mu informację, iż Kamil nie jest jego synem. Adam jest załamany, świat mu się zawalił. Jak rozwiąże zaistniałą sytuację❓ Czy będzie mógł liczyć na wsparcie Izy❓ Czy Iza da Hamidowi drugą szansę i mimo zdrady wróci do niego❓

  „ – Och, wybacz, że nie jestem wróżką i nie domyśliłam się, że książę Hamid mnie odwiedzi – prychnęłam i ucieszyłam się w duchu, że odwiozłam najpierw Adama do jego mieszkania, dzięki czemu zaoszczędziłam mu widoku mojego eks.”

  Książkę czyta się jednym tchem, każda strona wciąga jeszcze bardziej. Końcówka książki to istny wyciskacz łez, dlaczego❓ Zachęcam do przeczytania i przekonania się na własnej skórze 😇😘☺️

  --- Zaczytany Książkoholik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Iza to dziewczyna, która ma wszystko. Rodzice dbają o nią i jej potrzebny, przez co niczego jej nie brakuje i może się skupić na nauce. Ostatnimi czasy przechodzi jednak trudny okres, gdyż ukochany ją zdradził, co doprowadziło do rozstania. Bohaterka nie potrafi sobie poradzić ze stratą osoby, na której jej tak bardzo zależało. Zamierza jednak wyjechać do Łeby, aby zacząć sezonową pracę, która ma nadzieję sprawi, że przestanie zadręczać się wspomnieniami.

  Adam to chłopak, który mimo młodego wieku jest niezwykle dojrzały. Bohater nie miał łatwego życia i trudna sytuacja zmusza go do podejmowania się każdej pracy, by móc utrzymać nie tylko siebie, ale również dwuletniego synka, który jest dla niego całym światem. Adam by móc zarobić więcej pieniędzy wyjeżdża do Łeby do pracy. Taka opcja to dla niego konieczność, jednak dla synka zrobi wszystko.

  Iza i Adam to dwa zupełne przeciwieństwa. Jednak jedno przypadkowe spotkanie w restauracji, w której pracuje Adam sprawia, że już od pierwszej chwili nawiązuje się między nimi niezwykła więź. Oboje po przejściach, oboje potrzebują kogoś kto ich wysłucha i po prostu będzie. Trafili na siebie nie przez przypadek, jednak czy ta przyjaźń wystarczy, aby zapobiec wciąż galopującym myślą?

  "Bezmiar cierpienia" piękna, choć bolesna książka o przyjaźni, która narodziła się tak nagle, jednak była najlepszym co mogło się bohaterom w tamtym momencie przytrafić. O tym jak niezwykle ważne jest, aby mieć obok siebie kogoś, kto będzie zawsze, kiedy go potrzebujemy. O miłości, która nieraz rani, jednak ważne jest, aby potrafić wybaczyć, gdyż czasami danie drugiej szansy wcale nie oznacza popełnienie błędu, a wręcz sprawia, że wszystko układa się jeszcze lepiej niż do tej pory. Bohaterowie, którzy mimo młodego wieku są niezwykle dojrzali i mimo, że miewali gorsze momenty, wystarczyła chwila rozmowy z drugą osobą, aby zacząć inaczej myśleć i dostrzegać niektóre rzeczy z zupełnie innej perspektywy. Wzruszająca, smutna, dająca do myślenia historia, którą bardzo dobrze się czytało. Lektura, która pokazuje, że nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec niektórym wydarzeniom i pomóc drugiej osobie, jeśli ona tej pomocy nie chce przyjąć. Najważniejsze jednak, że próbujemy i ta druga osoba ma świadomość, że zawsze obok jest ktoś, komu zależy i kto kocha bez względu na wszystko. Książka, która pochłania i trudno się od niej oderwać. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Cierpienia młodej Hany 5/5 Nasza cena:
21,25 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cierpienia młodej Hany

Bohaterka tomu, Hana, ma około dwudziestu lat, obgryza paznokcie, pali papierosy, maluje obrazy, lubi spacerować po lesie i pisze poezję. W śmiałych konfesyjnych wierszach podmiotka opowiada o uniwersalnych dziewczyńskich doświadczeniach – przeżywaniu swojej cielesności w oczach własnych i cudzych,...
Radość cierpienia 0/5 Nasza cena:
32,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Radość cierpienia

Prawdziwe świadectwo, do bólu szczere. Warto przeczytać, może się przydać. Szczerze polecam! Marek Kamiński Nałęczów Pani Hanki to nadal Cisy Żeromskiego, z galerią trochę strasznych, trochę pięknych postaci, ulotnymi spotkaniami, które pozostawiają trwały ślad, samotnością, bólem i rozczarowaniem,...
Wyspa cierpienia 0/5 Nasza cena:
14,90 zł 29,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa cierpienia

Niepotwierdzone istnienie – niezauważalny punkcik, do którego nie można dotrzeć ani go opuścić. Wymieciona huraganami, podmyta przy pływami, wymazana z map, zapomniana przez ludzi, zagubiona w morzu, kiedyś meksykańska, a teraz niczyja i obca, o nieprawdziwym imieniu. Bohaterowie jej dramatu dawno...
Cierp ciało 0/5 Nasza cena:
22,95 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cierp ciało

Zoey zawsze chciała być nieco szczuplejsza. Pewnego dnia spotyka pewną dziwną kobietę, od której dowiaduje się o radykalnym programie utraty wagi. Niemal natychmiast zostaje uprowadzona wprost z ulic Manhattanu i włączona do niego. Uwięziona wraz z wieloma innymi kobietami, dla uciechy swych...
Francuskie noce 5/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Francuskie noce

"Miłość jest wszystkim tym, co tracisz bez miłości..." Podobno miłość łaskawa jest. Podobno też i cierpliwa... Mówią również, że przed przeznaczeniem nie da się uciec, bo przekorny los już wcześniej przygotował odpowiedni scenariusz dla każdego... lecz czy na pewno? Czy w jednej chwili można...
Zagubieni 5/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zagubieni

Tamara jest dwudziestoczteroletnią samotną matką, mieszkającą w Gdańsku wraz ze swoim ukochanym synkiem oraz rodzicami. Jej ojciec jest alkoholikiem, który skutecznie niszczy porządek rodzinny. Młoda kobieta żyje z dnia na dzień i całą swoją uwagę skupia na wychowywaniu dziecka i pracy w jednym z...
Marokańskie słońce 0/5 Nasza cena:
33,58 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marokańskie słońce

Dwudziestodwuletnia Marysia chce uciec przed trudną przeszłością. Właśnie zakończył się jej związek z Maćkiem, z którym związana była przez ostatnie sześć lat. Mężczyzna, będąc pod wpływem narkotyków wsiadł za kółko i potrącił na pasach staruszkę, która kilka dni później umarła, w konsekwencji...
Uwikłani T.2 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłani T.2

Ona i onDwa zranione serca. Namiętność i pożądanie. Miłość, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności...Tom drugi Uwikłanych to historia obok której nie możesz przejść obojętnie. Jest pełna dramatyzmu, skrajnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. To opowieść o ludziach, którzy mogą żyć...
Audiobook Uwikłani. Tom 2 mp3 0/5 Nasza cena:
16,13 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Uwikłani. Tom 2 mp3

Kontynuacja losów Agaty i Piotra. Czy po wielu perypetiach dane im będzie zaznać szczęścia? Agata jest młodą kobietą, którą los od samego początku nie traktował dobrze. Nieudany związek z Michałem, przy którym doświadczyła ogromnego cierpienia pozostawił w jej sercu i pamięci wiele nieprzyjemnych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula