Bez szans

Autor:

Mia Sheridan

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2017
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Nikt nie wybiera miejsca, w którym się urodzi, będzie się wychowywać i dorastać. Wyboru nie mieli też Ten i Kyland, pochodzący z wymarłego górniczego miasteczka stanu Kentucky. "Bez szans" to historia dwójki bohaterów, a w zasadzie dwa różne losy, które splatają się w szkole średniej i tam zostają rozerwane. Oboje walczą z przeciwnościami losu o lepsze jutro, jednak każde na własny rachunek. Tylko, czy nawet najgłębsza miłość będzie potrafiła przebaczyć pogoń za marzeniami?

Ten i Kyland biorą udział w wyścigu po stypendium, a wygraną będzie możliwość opuszczenia miasteczka i rozpoczęcie studiów. On każdego dnia toczy walkę z ubóstwem, ona z chorobą matki. Gorzką ceną zwycięstwa jest rozłąka i pozostawienie drugiej połówki w miejscu bez perspektyw, z ponurym scenariuszem na każdy dzień. Tylko jedno z nich zyska szansę na nowe życie, zdobycie wykształcenia i pieniędzy.

Dwie kreacje silnych osobowości, nastoletnich bratnich dusz, które mimo młodego wieku są zdane tylko i wyłącznie same na siebie, a przy tym zmuszone również zadbać o swoich bliskich. "Bez szans" to miejsce, w którym bieda piszczy na każdym rogu, głód zagląda w oczy, a miłość zostaje zepchnięta na dalszy plan. Jedno jest pewne niesprawiedliwości tutaj aż nadto, ale nadzieja zawsze umiera ostatnia.

Mia Sheridan to amerykańska pisarka, jej twórczość bogata jest w powieści miłosne pełne emocji, o zawiłych losach i trudnej przeszłości bohaterów. Wykreowane przez nią postacie stawiają czoła przeciwnościom losu, a przy tym potrafią kochać. W jej dorobku literackim znajdziemy takie książki jak: "Bez winy", "Bez słów", "Bez uczuć" czy "Eden nowy początek". Każda z nich podbiła serca Czytelników na całym świecie. Przekonaj się sam czy ta powieść jest idealną propozycją dla Ciebie.
Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Kyland oraz Tenleigh- biedni. Już zaczyna się inaczej niż większość książek co nie?

  Ok. książka przepiękna jeśli chodzi o historię. Jednak tutaj porwała mnie osoba Kyland'a. Dosłownie! To jest jego książka ! To ON jest tutaj niesamowitą postacią, której nie da się nie pokochać. Gdyby w naszym świecie wszyscy byli jak ON to świat byłby cudowny i ludziom żyłoby się lepiej.

  Tynleigh jest osobą skromną i zdolną do poświęceń. Fajnie wykreowana postać. Nie ma tutaj "nie pasuję do niego bo jest bogaty, piękny" albo "Co mogę jej dać skoro jest taka piękna i bogata", jest to miła odmiana. Oboje nie mają niczego, dlatego jeden, jedyny bilet jaki istnieje do lepszego życia chcą oddać sobie nawzajem.

  Piękna, wzruszająca historia o poświęceniu i miłości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka przykuwa uwagę miejscem, w którym przyszło żyć bohaterom, tak innym od tego znanego nam z telewizji i książek. Sami bohaterowie idealnie tam pasują, silne osobowości, zaprawione w ciężkim życiu. Bardzo lubię silne kobiece postaci, dlatego historia zyskała kilka dodatkowych punktów. Tragedie, cierpienie i trudy, w jakim przyszło żyć młodym ludziom są świetnie nakreślone, a jednocześnie bardzo realne. Kiedy pozna się całą historię miejsca, miasteczka i wydarzeń, zaczyna się rozumieć dlaczego jest tak bardzo nieszczęśliwe.

  W tym całym smutku historia miłosna jest niezwykle emocjonalna. Autorka nie raz pokazała, że potrafi grać na ludzkich uczuciach. Tutaj też wzloty i upadki, samotność, odrzucenie, niezrozumienie i tajemnica są bardzo istotnymi elementami układanki. Ta historia rozrywa serce i wyciska z oczy łzy. Szczególnie jeden motyw sprawił, że na długo zostanie ona w mojej głowie.

  Kiedy emocje opadną pojawiają się pytania i refleksja. Co jest ważne w życiu, czy można poświęcić się dla drugiego człowieka, kto ma zapoczątkować dobre zmiany i czy własne życie jest ważniejsze od innych? Strach, opuszczenie, walka, uczucie, wstyd, trudne wybory. To wszystko jest tak żywe w tej historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeśli czytaliście cokolwiek Mii Sheridan to wiecie, że książki tej autorki są naładowane emocjami. Nie brakuje w nich demonów z przeszłości. Najczęściej spotykamy się w nich z bohaterami, którzy przeżyli ciężkie dzieciństwo i to ich blokuje przed cieszeniem się pełnią życia już w dorosłości. “Bez szans” jest pod tym względem nieco inne. Tutaj bohaterami są bardzo młodzi ludzie, których poznajemy w samym środku trudnego, nastoletniego życia. Każdy dzień Kylanda i Tenleigh to walka o byt. Mimo tego, że sami są jeszcze dziećmi, muszą zachowywać się jak dorośli. Zarabiają na swoje utrzymanie, dbają o płacenie rachunków, martwią się o opał na zimę. Kyland poluje, dorabia i dba sam o siebie. Musi sam zapewnić sobie jedzenie i utrzymanie. Tenleigh razem z siostrą zajmuje się chorą mamą. Pracuje, by kupić jej leki i mieć na jedzenie. Oboje często chodzą głodni, są wyczerpani swoją biedną codziennością. Oboje jednak mają marzenia i cel do osiągnięcia. Chcą zdobyć stypendium i wyrwać się z upadającego, górskiego miasteczka, by mieć szansę na lepsze życie. Dobrze się uczą i są zdeterminowani do walki o swoje wykształcenie. To dla nich jedyna szansa na przyszłość. Jednak stypendium może dostać tylko jedno z nich. Mimo że nie chcą się z nikim bliżej wiązać, unikają jakiejkolwiek relacji, która by zwolniła lub zaburzyła dążenie do ich celu, to okazują się być dla siebie bratnimi duszami.

  “Bez szans” to surowa, smutna ale piękna książka. O poświęceniu, stawianiu czyjegoś dobra ponad swoje, prawdziwym, bezinteresownym uczuciu. To pokazanie, że dla drugiej osoby można zrobić wszystko! W tej powieści bieda i ubóstwo wylewa się z każdej kartki i ściska za serce. Ból i krzywda bohaterów uderza z ogromną siłą. Czytając, ma się ogromne poczucie niesprawiedliwości. A jednocześnie świadomość, że taka sytuacja dotyka bardzo wielu młodych ludzi. Bez szans, bez możliwości, bez wiary w lepszy los.

  Opowieść o Ky i Ten została podzielona na dwie części- sprzed ogłoszenia wyników stypendium i 4 lata później. Muszę przyznać, że ta druga część była przyjemniejsza w odbiorze i lepiej mi się ją czytało. Autorka wyjaśniła wiele spraw i niedopowiedzeń z pierwszej części książki i pozwoliła uwierzyć czytelnikowi, że nie zawsze wszystko jest stracone. Pierwsza część natomiast trochę zasmuca i odrobinę przytłacza. Ale to dobrze. Nie wszystkie historie muszą być lekkie i przyjemne. Życie bywa trudne a codzienność okropna. Nasi bohaterowie mimo młodego wieku, podejmują dojrzałe decyzje i próbują żyć najlepiej jak potrafią. To cenna powieść, dająca wiarę, nadzieję i dużo miejsca na refleksje. Co bardziej wrażliwe dusze powinny sobie przygotować kilka chusteczek.

  Miłego czytania.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Kyland Barrett i Tenleigh Falyn marzą o tym samym - ucieczce z miejsca, w którym się wychowali. Mając poczucie osamotnienia w swoich problemach nie potrafią zrozumieć bierności otaczającej ich małomiasteczkowej społeczności. Oboje wiedzą, że zostając w Dennville powielą schematy swoich przodków, którzy biernie podporządkowali się panującym zasadą: z dziada pradziada. Bezsilność w całej tej sytuacji, brak podparcia ze strony ukochanych i świadomość nieuchronnej klęski prowadzi bohaterów do jednego wyboru - ucieczki z upadającego miasteczka górskiego.

  Mia Sheridan w zaskakujący sposób nawiązała do biedoty poszczególnych miejsc amerykańskiej sielanki, która do tej pory malowała się przed nami jako kraina wielkiej szczęśliwości. Tam, gdzie powinno tętnić życie - jest smutek, żal i bierność, na którą nie ma lekarstwa. W podwalinach tych trudnych momentów autorka powołała do życia dwójkę bohaterów walczących o przetrwanie i bilet do lepszej przyszłości. Walka z nędzą i ubóstwem wydaje się bezcelowa - społeczeństwo już dawno pogodziło się z głodem i apatią. To trudny temat dla powieści młodzieżowej, ale jakże prawdziwy i wiarygodny. Pośród tego traumatycznego krajobrazu nędzy i rozpaczy rodzi się miłość, która nie powinna mieć racji bytu - nic nie ma prawa zatrzymać w miejscu tej dwójki, która zrobi wszystko, by wyrwać się spod jarzma zapisanego w kartach nieszczęścia.

  Kyland i Tenleigh są bohaterami bardzo wiarygodnymi. Ich postacie stąpające mocno po ziemi, znające panujące zasady i na przekór wszystkiemu walczące z przyjętymi wartościami trafiają do czytelnika swoją determinacją. Nie ma mowy by nie zrozumieć ich wyborów i by nie kibicować im w próbie pokonania wszelkich przeszkód. Tenleighma na głowie całą rodzinę, bo choroba matki wymusza na niej zaangażowanie i oddanie. I choć ma świadomość, że boryka się z nędzą sama, wcale tak nie jest. Kyland walczy o stypendium tak zagorzale jak dziewczyna, bo łączą ich dokładnie takie same powody. Przewrotność losu kieruje jednak ich drogi ku sobie i choć nie myślą o miłości, dostają z całym bagażem emocjonalnym, który jest cudowny, ale jednocześnie niezwykle dramatyczny - bo czy nie zaważy na ich szczęściu i spełnieniu marzeń?

  Autorka wbrew oczekiwaniom gatunku nie tworzy wyidealizowanego świata, w którym można pokonać każdą przeciwność losu. Z nienaganną precyzją prowadzi czytelnika przez obraz górskich nieszczęść, gdzie w małym miasteczku nikt nie liczy na lepsze jutro. Nie przebierając w słowach, dodając chwilom tragedii, smutku i melancholii Mia Sheridan pokazuje prawdę w całej jej okazałości. To piekielnie emocjonalny obraz straconych ludzi, którzy sami spisali się na straty. Przez całą tą bierność przebija się determinacja młodych ludzi, którzy nie zamierzają tak łatwo się poddawać i walczą ze wszystkich sił nie zastanawiając się czy walka czasem nie jest z góry przegrana. Determinacja aż bije wewnętrznym blaskiem z głównych bohaterów co można wyczytać między wierszami, gdy zagłębiamy się w fenomenalnie przedstawione przez autorkę dramaty rozgrywające się w umysłach postaci. I choć wydawałoby się, że cała ta przyciężkawa atmosfera depresji będzie rzutowała na lekturę jako trudną do przebrnięcia - wcale tak nie jest. Plastyczny styl autorki prowadzi czytelnika przez fabułę w sposób lekki i zaskakująco swobodny, choć nie odsuwa to myśli i refleksji pojawiających się ze strony na stronę. Tak powstają najlepsze bestsellery.

  "Bez szans" nie jest historią pierwszą z brzegu. To pełnowymiarowa powieść o ludzkich dramatach, rozgrywanych w prawdziwym życiu. Gorzki posmak biedy na moment przykrywa młodzieńcza miłość, piękna i wyjątkowa w swojej formie, a jednak z góry naznaczona piętnem cierpienia. To nie jest słodka opowieść o szczęściu w nieszczęściu. To prawdziwa lekcja życia - pełna wzruszeń i nieoczekiwanych wyborów, gdzie liczą się najmniejsze gesty. Wyjątkowa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Za górami, za lasami, gdzie nędza przesłaniała wszystko, żyli sobie Kyland i Tenleigh. Zakochali się w sobie bez opamiętania, jednak oboje nie mieli nic do zaproponowania oprócz swych miękkich serc. Los chciał, że jedynym ratunkiem dla obojga było stypendium, które jednak było tylko jedno, a ich dwoje. Co zrobić, gdy brakuje nadziei na lepsze jutro jak i jasnego rozwiązania sercowych rozterek?

  Zagłębiając się w Bez szans, zdałam sobie sprawę, jak dawno nie czytałam dobrego New Adult, które skłoniłoby mnie do jakichkolwiek refleksji dotyczących życia. Właśnie to lubię w tym gatunku; kiedy znajdę jakąś perełkę, wywołuje we mnie mnóstwo emocji i kłębiących się myśli, tak było i tym razem.

  O ile Bez słów spodobało mi się, ale nie podbiło mego serca, tak Bez szans naprawdę mnie zauroczyło. Może to kwestia fabuły, która sporej części może się nie spodobać, a jednak mnie urzekła swoją prostotą. Cały czas mam przed oczami piękne lasy i pole lawendy, pośród której żyją główni bohaterzy. Mimo swojej nędzy, doceniali swoje życie i byli zdeterminowani, by coś w życiu osiągnąć.

  Problematyka utworu jest bardzo złożona. Z jednej strony mamy słodką parę, która jednak nie może pozwolić sobie na miłość, ale pomiędzy tym są kłopoty rodzinne, a także dotyczące przyszłości, biedoty. Autorka jednak poradziła sobie doskonale, tworząc słodko-gorzką historię, nie dodając zbyt dużo słodkości, w ostatnim czasie mam dość idealnych powieści, gdzie bohaterzy mają znikome problemy, wyolbrzymiając je.

  Jedyne, co mi się nie spodobało, to perfekcja postaci. Chodzi mi tu konkretnie, o to, w jaki sposób siebie traktowali, jakby byli bez wad. Każde z nich wyglądało jak bóstwo, pomijając znoszone i poniszczone łachmany, które okrywały ich ciała. Ale nie pogardziłabym jakimiś krzywymi zębami, brakiem oka czy czegoś w tym rodzaju, bo cenię bardziej wady niż zalety. To samo tyczy się charakteru. Ale żeby nie czepiać się na siłę, dodam jeszcze, że oprócz tej kwestii bardzo polubiłam postacie wykreowane przez autorkę przez ich wielowymiarowość.

  Rozdziały są prowadzone z perspektywy Ten lub Ky, przez co możemy poznać ich bliżej, wspominałam, że kocham analizować myśli postaci? Dodatkowym plusem, a właściwie największym jest zdolność autorki do manipulowania emocjami czytelnika. Naprawdę, przeszło przeze mnie wszystko, co tylko możliwe. Od radości po rozpacz.

  Najchętniej recenzję tej powieści streściłabym w jednym zdaniu "Kocham tę powieść, proszę, przeczytajcie ją wszyscy".

  Jeśli oczekujecie od książki czegoś głębszego, co porusza cienkie struny wewnątrz serca, a jednocześnie jest na swój sposób surowe, sięgnijcie po Bez szans. Oprócz dobrego romansu, otrzymacie kilka życiowych rad, które mogą doprowadzić do wielu refleksji. Ale myślę, że najważniejszą myślą tej powieści jest pokazanie, że pomimo prawdziwych przeciwności losu, braku wielu rzeczy, miłość jest w stanie pokonać wszystko i wzmocnić w swoich postanowieniach. Ta pozycja idealnie pokazuje, że dobro najbliższych jest ważniejsze od własnego. Ile jesteśmy w stanie poświęcić w imię miłości?

  Zostawiam Was z tym pytaniem, zastanówcie się dobrze.

  Recenzja pochodzi z osobliwe-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Uwodziciel bez szans wyd. 2 0/5 Nasza cena:
35,82 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwodziciel bez szans wyd. 2

On myśli, że ona chce go usidlić. Ona by go nie chciała, nawet gdyby był ostatnim mężczyzną na świecie. Nieoczekiwana wspólna podróż sprawia, że przeciwieństwa zaczynają się niebezpiecznie przyciągać... Gdy Sophie Talbot publicznie wpycha do sadzawki swego szwagra, który zdradza jej siostrę,...
Już nie wiem, kim bez ciebie jestem. After. Tom 2 4/5 Nasza cena:
31,63 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Już nie wiem, kim bez ciebie jestem. After. Tom 2

Wydanie specjalne z dodatkowym rozdziałem i listem autorki do czytelników. Największy fenomen książkowy ostatnich lat! Powieść, która doczekała się miliarda odsłon w serwisie Wattpad. Film „AFTER 2” w kinach we wrześniu. Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i...
Bez pożegnania 5/5 Nasza cena:
25,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez pożegnania

Kontynuacja bestsellerowego "Bez przebaczenia" podbije Wasze serca i wzruszy Was do łez. Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju...
Bez zobowiązań 4/5 Nasza cena:
26,64 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez zobowiązań

Dwudziestokilkuletnia Majka z małego miasteczka studiuje zarządzanie w Częstochowie. Mieszka w akademiku w pokoju z przyjaciółką Magdą, dorabiając do stypendium naukowego pracą w pubie. Przyjaźni się z kolegami z pracy – Piotrkiem i Adamem (ten ostatni skrycie się w niej kocha). Po złych...
Bez Ciebie 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez Ciebie

Jedna z najbardziej wzruszających książek Agaty Przybyłek znów dostępna! „Bez Ciebie” to bestsellerowa opowieść o tym, że czasem najlepsze, co można zrobić dla drugiej osoby, to pozwolić jej odejść… W kamienicy syna Lucy znajduje jego pobitą żonę. Orientuje się, że to mąż zgotował Katarzynie...
Bez końca. Uwikłani. Tom 6 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez końca. Uwikłani. Tom 6

ALAYNA I HUDSON WRACAJĄ W NOWYM TOMIE ELEKTRYZUJĄCEJ SERII UWIKŁANI! NIEPRZEWIDYWALNY I NIEBEZPIECZNY. ROMANS, KTÓRY ROZPALA DO CZERWONOŚCI. Po wielu burzliwych przejściach Alayna i Hudson prowadzą spokojne rodzinne życie. Wszystko do czasu, gdy Chandler oznajmia, że zamierza się ożenić. Jego...
Bez siebie nie przetrwamy. After. Tom 4 5/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez siebie nie przetrwamy. After. Tom 4

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina, i na to, co zdarzyło się później. Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było jeszcze mocniejsze. Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość...
Bez serca 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez serca

Na początku słowa, które wypowiadał, były szorstkie, a dotyk wywoływał chłód. Nie chciałam przebywać w jego obecności dłużej niż to konieczne. Wiedziałam, że jest niebezpieczny i że gdyby tylko chciał, mógłby mnie zniszczyć. Nie tego jednak pragnął. I nie tego ja potrzebowałam. Tak łatwo zatracić...
Bez przebaczenia 5/5 Nasza cena:
25,55 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez przebaczenia

Opowieść o tym, jak stracić wszystko, by móc zacząć żyć od nowa.Agnieszka Lingas-Łoniewska znowu prowadzi czytelników przez niezwykły labirynt emocji.Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula