Bez pożegnania

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
350
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,35 zł
Nasza cena: 22,94 zł 39,90 zł Taniej o: 43%

Powieść obyczajowa, która da do myślenia niejednemu czytelnikowi. Jak uporać się z koszmarem i lękiem, by w końcu zacząć całkowicie normalne życie?

"Bez pożegnania" to powieść będąca kontynuacją znanego i lubianego tytułu "Bez przebaczenia". Choć po raz kolejny czytelnicy mogą spotkać się z Pauliną i Piotrem, na pierwszym planie znajdzie się tu Jacek Krall. Bohater ten jest żołnierzem. Niedawno powrócił do domu po misji w Afganistanie. Teraz pracuje, a zajmuje się nim Piotr Sadowski. Niestety, wciąż zmaga się z koszmarnymi obrazami, które powracają do niego z misji. Z tego powodu coraz trudniej funkcjonować mu w społeczeństwie. Przebywanie w ekstremalnych warunkach, jakich doświadczył, wzbudza w nim lęk, a nad nim nie jest w stanie w żaden sposób zapanować. Mężczyzna jest wyczerpany i zupełnie nie wie, co będzie dalej. W końcu jednak uznaje, że sam sobie nie poradzi.

Terapeutka, która zajmuje się przypadkiem Jacka Weronika, poniosła bardzo dotkliwą stratę, jednak by o niej nie myśleć, poświęca się pracy. Sęk w tym, że atrakcyjny żołnierz wzbudza w niej zaskakujące uczucia. Co przyniesie obojgu ta terapia? I kto komu tak naprawdę pomoże wyzdrowieć?


O autorce

Agnieszka Lingas-Łoniewska jest polską pisarką, która przygotowuje powieści obyczajowe. Urodziła się 14 listopada 1972 roku w Wałbrzychu. Zdobyła wykształcenie jako polonistka. Jej literackim debiutem była powieść "Bez przebaczenia". Skupia się na tym, by swoimi historiami trafić do kobiety-odbiorcy.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na kontynuację książki „Bez przebaczenia” przyszło nam trochę poczekać, bo aż dziesięć lat, twórczość autorki Agnieszki Lingas - Łoniewskiej poznałam stosunkowo niedawno, także miałam ten komfort, że nie czekałam, aż tak długo, jak większość czytelniczek. Kiedy dowiedziałam się, że „Bez pożegnania” zostanie wydana automatycznie wskoczyła na moją listę pozycji koniecznie do przeczytania. Nie było takiej siły, która odwiodłaby mnie od tego, nawet stosik książek, który piętrzy się do zrecenzowania. Przecież sam radę, jak nie ja to kto? Zastanawiałam się, czy kontynuacja będzie równie emocjonalna, ciekawa i wzruszająca, jak jej poprzedniczka. Jak autorka poradziła sobie z tym? Czy „Bez pożegnania” potrzyma tytuł dilerki emocji?

  Głównym bohaterem książki „Bez pożegnania” jest Jacek Krall, jest porucznikiem, który odbył dwie misje w Iraku i w Afganistanie, który cierpi na zespół stresu pourazowego. Trauma i bolesne wspomnienia nie dają mu spokoju, przesiąknięty własnymi lękami nie potrafi funkcjonować, jak kiedyś. Jest nieufny, koszmary, które go nawiedzają sprawiają, że boi się zasnąć. Prośba o pomoc wbrew pozorom nie jest łatwą decyzją, kiedy się jest twardym i niezależnym człowiekiem. Krall mierzy się z własnymi demonami każdego dnia. Opuścił Wrocław, ponieważ wiedział, że musi coś zrobić ze swoimi problemami, próbować je zwalczyć i przywrócić życie do normalności. Znalazł się w jednostce w Orzyszu i stał się zastępcą Piotra Sadowskiego. Myślał, że uda mu się samemu przez to przebrnąć i wystarczy czas, aby trauma zelżała, a demony ustały go nękać, jednak tak się nie stało. Znalazł swoje remedium na nieprzespane noce, jednak pomagało jedynie na chwilę, na dłuższą chwilę nie był w stanie tak funkcjonować. Bezsenność, z którą się mierzył odbierała mu nie tylko siły, ale i chęci do życia. Pomocną dłoń wyciągnęła ku niemu Weronika Szuwarska, psycholożka, kiedy w końcu decydował się na spotkanie okazało się, że kobieta nie jest mu obca, poznali się już wcześniej. Przypadkowe spotkanie dwójki ludzi, którzy próbują poradzić sobie z własną przeszłością wkrótce ukaże, że tych bohaterów łączy znacznie więcej niż przypuszczali. Weronika jest świetną kobietą, która walcząc o siebie zdecydowała się na pomoc innym, którzy tego potrzebują. To wyjątkowa i silna bohaterka, która nie poddawała się, nawet, kiedy Krall próbował tak mocno ją do siebie zniechęcić. Czy dla bohaterów to spotkanie będzie znaczyło coś więcej?

  „Bez pożegnania” to piękna opowieść, która z pewnością da czytelnikowi wiele do przemyślenia, pełna emocji, bólu i cierpienia. Ukazuje z jak wieloma problemami człowiek musi poradzić sobie w życiu i nie zawsze jest w stanie zrobić to samodzielnie, jakby się od niego tego wymagało. Dla silnego mężczyzny nie jest łatwo przyznać się do tego, że potrzebuje pomocy i samodzielnie sobie nie poradzi z pewnymi problemami, uważa to za ujmę, oznakę ogromnej słabości, jednak uważam, że kiedy ktoś jest świadomy tego, że potrzebuje pomocy i o nią prosi to oznaka odwagi. Autorka zadbała o to, abyśmy mogli spotkać i poznać dalsze losy bohaterów pierwszego tomu, Piotra i Pauliny.

  „Bez pożegnania” jest napisana pięknym językiem, w wzruszający sposób, postacie są dobrze wykreowane, autorka mocno zgłębiła ich psychologiczne portrety. Opis przeżyć Kralla w ujętych retrospekcjach, a także wewnętrzne rozterki, są niezwykle emocjonalne. Nie da się nie uronić łezki. To opowieść o tym, że miłość jest tak potężną siłą, że potrafi naprawić to, co wydawało się zepsute, strzaskane i nie do odratowania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak pomagać osobie, która nie wie jakiej pomocy oczekuje? Czy uciekanie w przeszłość pomaga czy przeszkadza?

  Na takie pytania odpowiada książka Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Jest to druga część historia rodziny Sadowskich, ale poznajemy także nowe postacie.

  Jacek Krall wrócił z misji Ghazni. Widział i przeżył bardzo dużo, ale nie może sobie poradzić z tymi demonami. Na pomoc przychodzi mu piękna, wysportowana psycholożka Weronika Szuwarska, która również niesienie ze sobą naprawdę wielki bagaż doświadczeń.

  Książka dotyka tematów o których się nie mówi. Mamy tutaj do czynienia z walką z zespołem stresu pourazowego, walką z utratą drugiego człowieka. Na co dzień nie dotykamy takich tematów, dlatego ważne jest żeby i o tym móc rozmawiać, by móc i nad tym się pochylić i zagłębić takie zagadnienia. Możemy tutaj zobaczyć walkę nie tylko osoby dotkniętej, ale także jej rodziny. Jak wojna czy trauma mogą wpłynąć na każdego bliskiego.

  Dzięki tej książce mam wrażenie że zaczęłam się zastanawiam nad moim obecnym jestestwem. Chcę mieć życie, które będzie normalne ale i takie by móc o nim opowiadać z zapartym tchem. "A wszystko po to, aby potem móc z honorem odejść. I nigdy bez przebaczenia. I nigdy bez pożegnania." Agnieszka Lingas - Łoniewska, przy każdym rozdziale dodała piosenkę. Jest to taka playlista, która naprawdę nastraja na dany rozdział. Uwielbiam mocne brzmienia, dlatego takie rozwiązanie bardzo mi się podobało. Zapętlałam sobie dany utwór na spoitfy i wczuwam się w sytuację. Dziękuję!

  Jak dla mnie bardzo dobra książka, którą szybko się czyta i chce się z niej czerpać jak najwięcej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gorąco polecam tą serie. Zapraszam na moją recenzje pod jej pierwszą częścią - Bez przebaczenia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bez pożegnania”, to historia żołnierza naznaczonego traumą i kobiety, która mimo własnych demonów, robi wszystko, by mu pomóc. Piękna, bolesna i dająca do myślenia książka, którą pochłonęłam dosłownie „na raz”. Poza historią Jacka i Weroniki, poznajemy też dalsze losy Piotra i Pauliny, na których czeka jeszcze kilka niespodzianek. Dużym zaskoczeniem okazał się też dodatkowy wątek innej pary bohaterów, naprawdę uroczy, ale w moim odczuciu odrobinę zbędny. Zabrakło mi tu trochę drobiazgowości i bogatszych opisów, które były obecne w tomie pierwszym. Mnogość wątków w zestawieniu z mniejszą objętością daje wrażenie, że powieść jest nieco skrótowa i zdecydowanie za szybko się kończy. Wiem jednak, że nie wszyscy podzielają moją fascynację długimi i rozbudowanymi opisami, więc jest spora szansa, że to co dla mnie było wadą, dla Was okaże się zaletą. Mimo to, jestem naprawdę usatysfakcjonowana lekturą. Pokochałam bohaterów i razem z nimi przeżywałam każdą scenę. Naprawdę warto było poczekać dekadę na tą historię.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bez pożegnania” to świetna kontynuacja książki „Bez przebaczenia”. Mamy szansę poznać dalsze losy Piotra i Pauliny, którzy muszą kolejny raz zmierzyć się ze swoją przeszłością. Mamy również nowych bohaterów. Jacka i Weronike, którzy noszą w sobie niewyobrażalny strach i ból a mimo to marzą o szczęściu i spokoju. Agnieszka Lingas-Łoniewska kolejny raz udowadnia, że na emocjach zna się jak mało, kto!

  Jacek Krall przenosi się do Orzysza, aby pracować razem z Piotrem Sadowskim. Jest to dla niego szansa na nowy start w życiu. Problem w tym, że nie może uwolnić się od demonów z przeszłości. Jacek wciąż śni o wojnie, śmierci, strachu i krwi. Cierpi na bezsenność a ukojenia szuka w narkotykach i przelotnych romansach. Jacek wie, że musi szukać pomocy, bo jeśli nie zrobi nic to stoczy się prosto w objęcia śmierci. Śmierć jest kusząca, łatwa. Przyniosłaby mu ukojenie i upragniony spokój. Ale Jacek jest żołnierzem i nie poddaje się bez walki. Dlatego kontaktuje się z Panią psycholog. Weronika jest terapeutką z powołania. Chce pomagać ludziom, bo przez to pomaga również sobie. Kiedy w jej gabinecie pojawia się przystojny Jacek wie, że jej życie zmieni się nieodwołanie. Widzi w nim swój własny ból i strach. Rozumie go i zrobi wszystko, aby pomóc temu zagubionemu mężczyźnie. Kiedy dwie tak zranione dusze spotykają się trzeba zrobić wszystko, aby odnalazły spokój. Weronika i Jacek będą musieli nawzajem siebie uzdrowić. Tymczasem Piotr i Paulina wiodą spokojne życie. Niestety ktoś z ich przeszłości chce się zemścić i zrobi wszystko, aby zburzyć ich szczęście.

  Agnieszka Lingas-Łoniewska tym razem zmierzyła się ze skomplikowanym i bolesnym tematem. Przedstawiła trudną rzeczywistość żołnierzy z PTSD i ich rodzin. Autorka może nie pokazała w szczegółach tej trudnej walki, ale starała się ukazać temat z kilku perspektyw, co jest dużym plusem. Sama książka napisana jest mimo to lekko i przyjemne. Przeplatają się watki romansu, dramatu i sensacji. Bohaterowie jak zawsze w książkach Pani Agnieszki, są świetnie wykreowani i bardzo ich polubiłam. Podsumowując książka jest bardzo dobra. Momentami może delikatnie za słodka, ale rozumiem, że autorka chciała przez to pokazać miłość i wsparcie między bohaterami. Jeśli „Bez pożegnania” Was zachwyciło to koniecznie sięgnijcie po kontynuację! Warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Audiobook Dom bez klamek mp3 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Dom bez klamek mp3

"12 grudnia rano pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów został brutalnie zamordowany. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce przyjeżdża na miejsce zdarzenia, nie może...
Humor bez granic. Audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
21,21 zł 24,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Humor bez granic. Audiobook mp3

Zbiór dowcipów typowych dla poszczególnych nacji europejskich. Pozwala on prześledzić sposób podejścia do pracy, miłości, władzy, pieniędzy, religii przedstawicieli różnych kultur i tradycji. Zabawną lekturę stanowić będą zwłaszcza dowcipy o własnym narodzie, o sąsiadach i narodach, które nie są...
eBook Nie ma cnoty bez przyjemności. Życie moralne jako przyjaźń z Bogiem pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,89 zł 33,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nie ma cnoty bez przyjemności. Życie moralne jako przyjaźń z Bogiem pdf mobi epub

Nie ma lepszego sposobu, by zwiedzić piękną katedrę, jaką jest Suma teologiczna św. Tomasza z Akwinu, i poznać jej ducha, niż uczynienie tego w towarzystwie rozmiłowanego w niej człowieka. Taka przechadzka pozwoli nam lepiej poznać myśl wielkiego teologa kierującego się czułą miłością do Chrystusa...
Przystań bez cumy 0/5 Nasza cena:
19,64 zł 23,10 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przystań bez cumy

Judyta Ciszewska (1991) Publikowała w pismach literackich: „Lamelli”, „Kuźni Literackiej”, „Angorze”, „Sosnarcie” oraz w antologiach i na portalach internetowych: Pisarze.pl, 2miesiecznik-Pismo ludzi przełomowych, Śląska Strefa Gender. Wyróżniana, nagradzana na turniejach jednego wiersza....
Audiobook Bez śladu mp3 0/5 Nasza cena:
29,58 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Bez śladu mp3

Trzecia powieść z Myronem Bolitarem – detektywem, agentem sportowym i niepoprawnym kobieciarzem. Luksusowy podmiejski dom w New Jersey. Salon jakby wyszedł spod ręki Marthy Stewart. W piwnicy klocki lego… i krew. Minęły lata, od kiedy poważna kontuzja położyła kres karierze koszykarskiej Myrona...
Jezyk bez barier finski ksi-leo 0/5 Nasza cena:
30,62 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jezyk bez barier finski ksi-leo

Język fiński na co dzień to rozmówki i mini kurs językowy przeznaczony dla osób chcących poznać podstawy języka fińskiego. Kurs obejmuje zasób pytań, odpowiedzi, słów i zwrotów umożliwiających porozumiewanie się w określonych sytuacjach związanych z koniecznością komunikowania się w języku fińskim....
Kobieta bez twarzy audiobook CD 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobieta bez twarzy audiobook CD

Po tragicznej śmierci męża Hanna Cudny rzuca wszystko i wraz z dziećmi ucieka na wieś. Ma tu uczyć angielskiego, uprawiać ogród i być szczęśliwa. Szybko jednak się okazuje, że wiejska sielanka to złudzenie: córka Hanny znajduje w pobliskim lesie zwłoki, nastoletni syn zaczyna się dziwnie...
eBook ??? ???????? (Bez tytułu) mobi epub 0/5 Nasza cena:
12,67 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook ??? ???????? (Bez tytułu) mobi epub

?????? ????? ?????? „????? ??? ????????”, ?????????? ?? ? 18-?????? ???????? ?? ????? ????? ? ???????? (????? ???????? ??? ?????????? „????????”, „????????????”), ????????? ? ????????? ??????? ????? ? ???????????, ????????? ??? ?????????? ???????????? ? ??????????? ????????. ??????? ?? ????????,...
Audiobook Jack Reacher: Wróg bez twarzy mp3 0/5 Nasza cena:
32,63 zł 37,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Jack Reacher: Wróg bez twarzy mp3

Dobrze się zastanów, zanim zaczniesz polować na Jacka Reachera. Bo prędzej czy później to ty staniesz się jego zwierzyną. Raczej prędzej niż później. Prywatny detektyw, który na zlecenie pewnej kobiety miał znaleźć Jacka Reachera, zostaje zamordowany. Klientką okazuje się córka niedawno zmarłego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula