Bez odwrotu

Średnia: 3.3 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,41 zł
Nasza cena: 26,00 zł 36,99 zł Taniej o: 30%

Ludzki los składa się z wielu splatających się ze sobą wydarzeń, które bardzo często są wynikiem przypadku.

Sięgnij po książkę “Bez odwrotu” Tess Gerritsen i przekonaj się, jak niewiele czasem wystarczy, by zmieniło się nasze życie!

Niektórych sytuacji nie sposób przewidzieć ani się przed nimi ustrzec. Postawieni przed nieuniknionym, musimy dostosować się do nowej rzeczywistości, która nas otacza, choć często jest to niełatwe. Na własnej skórze przekonali się o tym Catherine i Victor, główni bohaterowie powieści pod tytułem “Bez odwrotu”.

Gdy Catherine Weaver wsiadała do swojego samochodu, nie mogła nawet przypuszczać, jak zakończy się jej podróż. Ciemna i deszczowa noc nie stwarzała najlepszych warunków, ale ona mimo to była spokojna, prowadząc. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy na drodze pojawił się nagle mężczyzna, który wpadł prosto pod koła jej wozu. Rozpaczliwe próby hamowania nie odniosły skutku, gdyż było na to zwyczajnie zbyt późno.

Przerażona Catherine odwozi potrąconego do szpitala, gdzie zostaje poinformowana o tym, że przed wypadkiem ktoś go postrzelił. To dodatkowo wywołuje w niej poczucie lęku, grozy i niepokoju. Victor, bo tak ma na imię poszkodowany, wkrótce potem odnajduje kobietę i wyjawia jej pewien sekret. Ukrył w jej wozie dokumenty, które są wysoce poufne i posiadają moc zniszczenia kariery i reputacji wielu wysoko postawionych osób. Catherine zdaje sobie sprawę z tego, że Victor znajduje się na celowniku wyjątkowo niebezpiecznych ludzi, a ona wplątała się w śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy uda im się wyjść cało z tej opresji?


O autorce

Tess Gerritsen to jedna z najpopularniejszych obecnie pisarek tworzących książki z takich gatunków, jak literatura sensacyjna i thriller. Jest nazywana gwiazdą thrillera medycznego zarówno przez czasopisma, jak i swoich zwolenników, a zyskała ten tytuł nieprzypadkowo. Jej wykształcenie medyczne pomaga tworzyć jej powieści rzeczowe i odzwierciedlające rzeczywistość. Wśród opublikowanych przez nią pozycji znajdują się między innymi: “Skalpel”, “Autopsja”, “Sobowtór”, “Chirurg”, czy “Telefon o północy”.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czuł na plecach oddech prześladowcy i wyobrażał sobie, jak kula przecina powietrze i wbija mu się w plecy. A może już to się stało?"

  Książka sympatycznie wypełnia wolną chwilę, wpasowuje się w potrzeby odbiorcy, który pragnie zabić czas zmuszony koniecznością wyczekiwania na coś. Odciąga uwagę od nieprzyjemnych myśli, oferuje lekką i zwinną fabułę, niewymagającą, ale i niepozbawioną uroku. Błyskawicznie mknie się po stronach powieści, co prawda scenariusz zdarzeń nie jest trudny do rozszyfrowania i przewidzenia, lecz ujmuje przystępnością i dynamicznością. Wiele się dzieje, akcja praktycznie nie zwalnia, zarówno w wątku sensacyjnym, jak i romantycznym. Jest napięcie, choć stonowane i bez większej głębi, ale właśnie czegoś takiego wyczekiwałam w danym momencie, delikatnego relaksu pozwalającego przetrwać ciężką próbę. Widać, że autorka doskonali warsztat pisarski, a intrygujące pomysły na fabułę charakteryzują i początek pisarskiej kariery.

  Wkraczamy w świat perfidnie groźnych wirusów, nielegalnych projektów broni biologicznej, podwójnych agentów rządowych, tuszowania faktów i morderstw naukowców. Dajemy wciągnąć się w niebezpieczną grę i praktycznie niewykonalną misję. Wrogami stają się ci, którzy w teorii powinni pomagać, zaś sprzymierzeńców wcale tak łatwo nie pozyskuje się, a jeśli już, to są oni skrępowani narzuconymi normami, albo nie dysponują mega umiejętnościami. I to ukłon w stronę realności, powodujący, że uwzględniamy wariant osobistego udziału w przedstawianych scenach. Można zarzucić mało przekonujące zakończenie, zbyt łaskawe potraktowanie bohaterów, czy za słodkie wstawki obyczajowe, jednak wszystko zgrabnie do siebie pasuje. Jeśli lubicie klimaty niewymagających kryminałów i sensacji, okraszone ciepłą nicią romansu, rodzącego się między dwojgiem ludzi wystawionych na ekstremalne przeżycia, to tytuł sympatycznie pozwoli złapać niezobowiązującą chwilę odpoczynku.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Serce omal nie wyskoczyło mu z piersi, gałęzie chłostały twarz, ale nie przestawał biec”, czyli kolejny romans kryminalny od Gerritsen.

  Bez odwrotu to kolejna książka Tess Gerritsen z czasów, kiedy to zaczynała swoją przygodę z pisaniem. Po kilku wcześniejszych książkach (mam tu na myśli Osaczoną, Telefon o północy i Czarną Loterię) wiedziałam już czego mogę się spodziewać (nie biorę tutaj pod uwagę serii z Rizzoli i Isles – to zupełnie inny poziom).

  Była ciemna deszczowa noc. Ten mężczyzna pojawił się znikąd. Wpadł prosto pod koła jej samochodu. Catherine nie miała szans, by w porę zahamować. Odwiozła rannego do szpitala i tu okazało się, że mężczyznę, którego potrąciła, ktoś wcześniej postrzelił. Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Chce odzyskać dokumenty, które ukrył w jej samochodzie. Te informacje mogą pogrążyć ludzi z najwyższych szczebli władzy. Są jak tykająca bomba zegarowa. Teraz o obojgu grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

  Po raz kolejny nie jest to stricte kryminał. Dla mnie to romans z domieszką kryminału. Książka jest krótka i przeczytałam ją jednego wieczora. Lekki język i prosta fabuła nie wymagają większego zaangażowania, więc czyta się szybko. Jak dla mnie za dużo tutaj romansu. Sama historia jest dosyć przewidywalna – już po samym opisie wiemy praktycznie wszystko.

  Bez odwrotu nada się idealnie na przerwę pomiędzy innymi, bardziej wymagającymi tytułami. Kiedy to chcesz się zrelaksować przy książce, która nie wymaga myślenia. Bez odwrotu to przeciętna książka autorki, która w swoim dorobku ma o wiele lepsze powieści dlatego, jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z Tess Gerritsen to nie zaczynajcie od tej książki, gdyż możecie się zniechęcić do twórczości autorki.

  Bohaterowie są dosyć płytcy, tak samo, jak sam romans. Po kilku dniach wyznają sobie dozgonną miłość i w ogóle zakochani na zabój. No cóż... nie kupuję tego i śmiało mogę powiedzieć, że ten wątek to po prostu tandetny romans. Przeczytajcie jakąś inną książkę Gerritsen.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Całkiem podobają mi się kryminały z wątkiem romantycznym Tess Gerritsen, dlatego postanowiłam skusić się na ,,Bez odwrotu".

  Nic nie zapowiadało nieoczekiwanych zwrotów akcji, które miały mieć miejsce w życiu Catherine. Wszystko zaczęło się od potrącenia mężczyzny, który znalazł się w niebezpieczeństwie. Gra rozgrywała się o wielką stawkę, więc i niebawem życie Cathy było zagrożone.

  Książka nadaje się idealnie na wolniejsze popołudnie. Czyta się ją bardzo szybko i ze sporym zainteresowaniem. Jest to jeden z tych kryminałów, w których na pierwszy plan na równi z intrygą wysuwa się także wątek miłosny.

  ,,Bez odwrotu" Tess Gerritsen to książka, na którą można się skusić w wolniejszej chwili, jednak nie jest to nadzwyczaj wybitna lektura.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bez odwrotu” to trzeci z ośmiu w kolejności powstania romansów kryminalnych Tess Gerritsen, od których autorka zaczynała swoją drogę pisarską. Książka pierwszy raz na amerykańskim rynku ukazała się w 1992 roku.

  Pomysł na książkę jest ciekawy. Potrącony mężczyzna to biochemik, który chce ujawnić spisek w rządzie. Aktualnie znalazłoby się kilka filmów o podobnej tematyce, ale trzeba wziąć pod uwagę rok powstania książki. Na tamte czasy na pewno to było coś mocno intrygującego.

  Niestety poza pomysłem i lekkim stylem autorki, reszta nie przypadła mi do gustu. Wcześniejsze dwie książki autorki podobały mi się dlatego, że wątek romansowy nie był mocno eksploatowany, a kryminalny był wciągający i inteligentny, wszystko było napisane z wyczuciem i smakiem. Tu niestety tego zabrakło. Bohaterowie są płascy i naiwni, zachowują się bardzo teatralnie, wszystkiego jest za dużo i dzieje się za szybko. A wątek kryminalny jest raczej mocno sensacyjny. Książkę czytało mi się ciężko, denerwowałam się przy lekturze i często ją odkładałam. Wychodzi na to, że to chyba był nieudany eksperyment, bo zaczęłam już kolejną książkę z tego cyklu i zapowiada się dobrze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  'Bez odwrotu' to już kolejna z pierwszych powieści Tess i śmiało mogę stwierdzić, że jest to raczej romans z wątkiem kryminalnym. No i już po trzech poprzednich pozycjach wiem, czego się spodziewać. W sumie całą fabułę książki mamy opisaną z tyłu. Tym razem mamy główną bohaterkę, która potrąca mężczyznę. Odwozi go do szpitala i z tego tytułu powstaje szereg dziwnych sytuacji, ponieważ okazuje się, że poszkodowany wcześniej już został ranny.

  Akcja jest wartka, co raczej nie powinno nikogo dziwić, bo książka jest cieniutka i trzeba było się spieszyć, aby wszystko pomieścić 😁 'Bez odwrotu' jest przewidywalna do bólu, podobała mi się o wiele mniej, niż 'Osaczona'. To książka na jeden wieczór. Do przeczytania, odłożenia i zapomnienia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Tess Gerritsen
 • Wydawnictwo HarperCollins
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 240
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788327647474
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Whistleblower
 • Tłumacz: Świderska Maria
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788327647474
 • EAN: 9788327647474
 • Wymiary: 12.5x20.0x1.7 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula