Bez Ciebie

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
od 22,76 zł
Nasza cena: 25,94 zł 36,90 zł Taniej o: 30%

"Bez Ciebie" to jedna z najbardziej wzruszających powieści Agaty Przybyłek. Teraz bestseller sprzed kilku lat znów jest dostępny!

Lucy nie wie, jak naprawdę wygląda małżeństwo jej syna. Wszystko zmienia się wówczas, gdy pewnego dnia znajduje swoją synową, Katarzynę, pobitą do nieprzytomności. Okazuje się, że to mąż zgotował kobiecie piekło. Lucy postanawia jej pomóc. Ale stan Katarzyny jest poważny. Wraz z młodym lekarzem, Alanem, Lucy zabiera synową do Toronto. Tam dziewczyna przechodzi długą i bolesną rekonwalescencję. W końcu, dzięki troskliwości Alana i swojej teściowej, Katarzyna staje na nogi. Między nią a młodym lekarzem nawiązuje się nić sympatii, która wkrótce przekształca się w coś o wiele bardziej poważnego. Wtedy to właśnie przeszłość Katarzyny znów daje o sobie znać.

"Bez Ciebie" to z pewnością jedna z najbardziej wzruszających powieści pióra Agaty Przybyłek. Wydana została po raz pierwszy w roku 2016 i rozeszła się w zastraszającym tempie. Nic dziwnego. Historia Katarzyny i Alana nikogo, kto ją poznał, nie pozostawia obojętnym. Ta powieść wciąga bez reszty i na długo, a być może na zawsze już gości w myślach czytelnika. To przejmująca opowieść o tym, że czasem najlepszą rzeczą, jaką możemy uczynić dla drugiej osoby, jest pozwolić jej odejść...

Teraz, dzięki wydawnictwu Czwarta Strona, powieść ta znów dostępna jest na półkach księgarń. Mogą więc sięgnąć po nią te wielbicielki twórczości Agaty Przybyłek, które nie znają jeszcze "Bez Ciebie". A warto, bo to prawdziwa perełka polskiej literatury obyczajowej!


O autorce

W twórczości Agaty Przybyłek przewodnią rolę odgrywają wątki romantyczne. Wiedzą o tym doskonale jej czytelniczki. Pisarka ma w swoim dorobku znakomicie przyjętą, humorystyczną powieść "Nie zmienił się tylko blond" oraz zabawną trylogię małżeńską. Napisała również takie książki jak "Jeszcze raz" i "Małżeństwo z odzysku". To właśnie ona prowadzi popularny blog o nazwie "Informator Czytelniczy". Wraz z inną znaną pisarką, Natalią Sońską, napisała powieść "Przyjaciółki". Ostatnio wielbicielki twórczości Agaty Przybyłek rozkochały się do szaleństwa w powieści "Historia naszych pożegnań.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ⭐RECENZJA⭐

  Los nie
  był dla niej łaskawy. Katarzyna codziennie zmaga się z potworem, któremu nie stawia oporu. Pozwala na poniżanie, bicie, upokarzanie. Jednak los ma dla niej inny plan. Chce, żeby kobieta uwolniła się w końcu od domowego sadysty. W tym pomaga jej teściowa. Na szczęście odnajduje kobietę w odpowiednim czasie i ratuje jej życie razem z Alanem. Czy życie będzie łaskawe dla Katarzyny? Czy uwolni się od swojego prześladowcy? Czy zazna w życiu szczęścia?

  ❇️

  "Bez Ciebie" to bardzo poruszająca powieść o kobiecie, która nie miała łatwo w życiu.

  Historia kobiety, która żyła z potworem.

  Historia kobiety, która dzięki odpowiedniemu wsparciu "stanęła na nogi".

  Historia kobiety, która zaznała odrobinę spokoju po koszmarze.

  ❇️

  Kochani! To było moje pierwsze spotkanie z autorką @agata_przybylek i jestem naprawdę mile zaskoczona. Pisarka urzekła mnie swoim piórem i bardzo realną fabułą. Tak naprawdę nie znamy czyjejś sytuacji w domu. Ale wiemy, że każda walka jest do wygrania, że każdego potwora da się pokonać. Tylko trzeba mieć odpowiednie wsparcie i motywacje.

  Historia momentami jest tak realna, że miałam ciarki na plecach. Może nie ma tu nie wiadomo jakiej akcji i jej zwrotów, ale wszystko jest spójne i ciągłe. Bohaterowie są tak prawdziwi, że czuć ich emocje na każdym kroku. Ból, strach, współczucie, oddanie, miłość - tego nie zabrakło. Pisarka rozwaliła mnie zakończeniem, w ogóle nie spodziewałam się tego. Do teraz nie mogę dojść do siebie. Tak się po prostu nie robi 🤷🏻‍♀️ mam złamane serce 💔

  Mimo zakończenia, które zwala z "nóg" dziękuję @agata_przybylek za tak emocjonującą lekturę, która daje wiele do myślenia. Brawo! Polecam z czystym sumieniem, nie zawiedziecie się 😉

  ❇️

  Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @czwartastrona

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Katarzyna i Colin w oczach znajomych mogą uchodzić za małżeństwo niemalże idealne, ale nikt nie podejrzewa, przez jakie piekło kobieta musi każdego dnia przechodzić. Uwięziona we własnym domu, bez możliwości kontaktowania się z otoczeniem i gotowa na kolejne napady szału, po których zyskuje nowe rany na psychice oraz ciele.

  Co się wydarzy, gdy pobitą kobietę znajdzie teściowa? I kim stanie się dla niej młody lekarz? Jak na to wszystko zareaguje Colin?

  🍃

  Wznowienie serii i to na prośbę czytelniczek! To już mówi za siebie.

  Agata Przybyłek w zgrabny i ładny sposób opisała horror młodej kobiety, która została niemalże całkowicie zniszczona przez osobę, którą kochała. Autorka wlała serce w pisane przez siebie zdania i zadbała o to, by czytelnik mógł historię poczuć. To jedna z tych książek, obok których trudno przejść obojętnie, choć w niektórych momentach coś nieprzyjemnie nam zgrzyta niczym piasek, który wiatr wpycha nam do ust (dlaczego w Stanach Zjednoczonych tak wiele osób ma polskie imiona?). Nie wyobrażam sobie jednak, bym miała nie przymknąć na to oka, skoro książka jako całość jest tak ciekawą lekturą. Czasami przesłanie jest ważniejsze od drobnych minusów i tak też jest w tym przypadku.

  W pierwszej części autorka świetnie nakreśliła psychikę osoby, nad którą zaufana osoba się znęca. Katarzyna wiecznie usprawiedliwia męża i jest przekonana, że wszystko jest jej winą. Że zasłużyła, że jest przewrażliwiona, że następnego dnia będzie lepiej... Oczywiście żadne lepiej w jej związku nie nadchodzi, aż w końcu Colin zostawia kobietę w bardzo złym stanie. Potwornie złym stanie. To właśnie wtedy znajduje ją teściowa i postanawia uratować Kasię od potwora, którym okazał się być jej syn. I tak przechodzimy do części drugiej, gdzie Katarzyna stara się pokonać traumę oraz próbuje stanąć na nogi z daleka od swojego męża. Walczy z conocnymi koszmarami i z lękiem, który towarzyszy jej za każdym razem, gdy tylko opuszcza mieszkanie. W codziennych trudach nie jest ona sama, ale nie mamy tutaj do czynienia z książką stricte romantyczną. Prawdziwości uczucia między bohaterami wciąż nie potrafię rozgryźć, ale gwarantuję, że wszystko jest rozegrane na tyle zgrabnie, że człowiek nie jest zniesmaczony, bo kolejna niewiasta w opałach wpada w ramiona samca alfa. Wszystko przebiega subtelnie i kręci się wokół psychiki człowieka, który doświadczył w życiu zbyt wiele.

  „Bez ciebie” to poruszająca historia, która zasłużyła na zdecydowanie więcej uwagi, niż ludzie obecnie jej dają. Może i nie zmieni czyjegoś życia (choć każda książka przecież ma na nie wpływ), ale na pewno przybliży nam pewien poważny problem. Problem, od którego nie można odwracać oczu.

  To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale zdecydowanie nie ostatnie.

  🍃

  „O niektórych rzeczach lepiej nie mówić na głos. Wtedy łatwiej się łudzić, że nie istnieją. ”

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Bez Ciebie" to bolesna, smutna, wzruszająca historia, która w jednej chwili rozerwie nasze serce na kawałeczki, by później dać nadzieję, że jeszcze może być dobrze.Bohaterka to kobieta, która pokochała nieodpowiedniego mężczyznę przy którym całkiem zatraciła siebie. Dochodzi jednak do sytuacja, która przelewa czarę goryczy i Katarzyna uwalnia się od swojego oprawcy. Znajduje schronienie wiele kilometrów od domu u boku mężczyzny, który zaczyna dla niej znaczyć więcej niż powinien. Bohaterka powoli staje na nogi, jednak wciąż prześladują ją demony przeszłości i obawa przed pojawieniem się męża. Książka o tym jak łatwo odebrać komuś poczucie bezpieczeństwa, cieszenia się z drobnych rzeczy, radości z każdego dnia. Jak ciężko odejść od osoby, która jest dla nas całym światem, ale również osobą, która krzywdzi nas najbardziej. Jak wciąż żyjemy nadzieją i łudzimy się, że niektóre rzeczy i zachowania przytrafiły się ostatni raz, gdyż przecież ukochana osoba na pewno nie chciała nas skrzywdzić. Ciągłe wytłumaczenia, wymówki sprawiają tylko, że wciąż się w sobie zamykamy i zaczynamy bać nawet własnego cienia. Lektura o tym, że każdy zasługuje na szczęśliwe i godne życie. O próbie stanięcia na nogi i walce z demonami przeszłości, które wciąż prześladują bohaterkę. O tym, że czasem uczucie pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Historia, która pokazuje, że nigdy nie powinniśmy odkładać powiedzenia czego czujemy na kiedyś, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i czy spotkamy jeszcze drugą osobę. Piękna, lecz niezwykle bolesna historia. Funduje nam cały wachlarz emocji. Od szoku, niedowierzania po przerażenie, a kończąc na wzruszeniu. W książce jest również kilka przyjemniejszych momentów, jednak w głównej mierze jest to ciężka, ale niezwykle ważna historia. Bardzo dobrze się ją czytało, autorka ma przyjemny styl. Mimo, że sama fabuła jest dramatyczna to przez książkę się płynie i nim się obejrzymy jesteśmy przy końcu. Świetna książka, którą polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Katarzyna jest żoną bardzo przystojnego mężczyzny, którego zazdroszczą jej inne kobiety. Ona jednak przechodzi przez prawdziwe piekło. Kiedy ledwo przytomną kobietę znajduje jej teściowa, nie wie co począć. Wywozi dziewczynę daleko poza miejsce zamieszkania wraz z młodym lekarzem - Alanem, który należy do rodziny pani Lucy.

  Katarzyna zaczyna nowe życie, jednakże cienie przeszłości dają o sobie znać w każdej chwili.

  Już jakiś czas temu miałam okazję poznać pióro autorki. Przyznaję, że bardzo, ale to bardzo podobały mi się jej książki. Z ogromnym zapałem sięgam po kolejne i zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem.

  Tym razem "Bez ciebie" to wznowienie serii, której ja dotąd nie znałam. Czytając tę powieść widzę, ile pracy autorka włożyła szczególnie w ten tom. Nie wiem czy wszystkie sceny podsunęła jej wyobraźnia, czy musiała trochę poszperać w internecie, czy rozmawiać z osobami przemocy domowej, aby tak dobrze napisać tę historię. Przyznaję, że początkowo czytało mi się ją dość trudno i musiałam odkładać tę książkę, bo nie mogłam "przeżyć" tego, co ma tam miejsce. Kiedy wszystko powoli zaczęło się układać, a ja dobrnęłam do końca powieści, autorka ponownie wprowadziła mnie w ogromne osłupienie. Do teraz zastanawiam się "Dlaczego?". Niestety biegu historii nie zmienię, ale byłam bardzo przybita i zszokowana zakończeniem.

  Od razu sięgnęłam po drugim tom, aby dowiedzieć się co będzie dalej, ale to już w osobnej recenzji ;)

  "Bez ciebie" to książka bardzo trudna i życiowa. Życiowa dlatego, iż po dziś dzień mają miejsce takie wydarzenia, jakie miały miejsce w książce. Jest wiele kobiet takich jak Katarzyna, które boją się prosić o pomoc. Tę książę powienien przeczytać chyba każdy. Z pewnością kiedyś do niej wrócę, ale już teraz mogę wam ją gorąco polecić, jednakże ostrzegam, Przygotujcie sobie coś "mocnego" do picia XD

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, ON spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek...
Tysiąc nocy bez ciebie 4/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tysiąc nocy bez ciebie

Federico Moccia to #1 wśród włoskich autorów. Ma na koncie 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Każda jego książka jest bestsellerem. Sofia patrzy w lustro i nie poznaje samej siebie. Zastanawia się, kim jest ta kobieta o przygaszonym spojrzeniu, która straciła chęć do wszystkiego, nawet do muzyki....
Miejsce bez ciebie 5/5 Nasza cena:
26,01 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miejsce bez ciebie

Prawo Henny i Bodhi’ego: kiedy pojawia się miłość, zakochaj się, aż pęknie ci serce, a następnie pozwól, by czas posklejał jego okruchy. Wszystko wydaje się tymczasowe, gdy wcześniej doświadczyło się tragedii – aż na festiwalu muzycznym Henna poznaje Bodhiego. Młodzi i spontaniczni, zakochują się...
Świat bez ciebie między wierszami Tom 4 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świat bez ciebie między wierszami Tom 4

Czwarta część z serii „Między wierszami”. W miłości Reida i Dori pojawiają się komplikacje. Na scenie pojawia się River, czteroletni syn Reida i Brooke Cameron, który zaraz po urodzeniu został oddany do adopcji. Gdy po pewnym czasie pomoc społeczna odbiera go z domu z powodu rażącego zaniedbania...
Moje życie bez ciebie 5/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje życie bez ciebie

Książka “Moje życie bez ciebie” to kolejna powieść Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Ta wcześniejsza – debiutancka – nosi tytuł „Kiedy wiosna nie nadchodzi” i była rozchwytywaną opowieścią o różnych odcieniach miłości: zdradzonej, rodzinnej, przyjacielskiej i tej, która rodzi się mimo lęku. Natomiast...
Życie bez ciebie 4/5 Nasza cena:
26,45 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie bez ciebie

Nadszedł dzień ślubu Zoe. Ma wyjść za Jamiego, miłość swojego życia. Nagle dzwoni telefon i Zoe dowiaduje się o aresztowaniu matki, z którą przed laty zerwała kontakt. Jak ma postąpić w tej sytuacji? Rzucić wszystko i pospieszyć z pomocą? Czy może udawać, że sprawa jej nie dotyczy? Matka powraca do...
Kim byłbym bez ciebie 4/5 Nasza cena:
24,75 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kim byłbym bez ciebie

Kolejna znakomita powieść Guillaume Musso, autora niezapomnianego "Potem", romantyczny kryminał, w którym świat rzeczywisty miesza się z fantazją, a przestępstw dokonuje się z wdziękiem i w białych rękawiczkach. W życiu Gabrielle najważniejsi są dwaj mężczyźni - ojciec i ukochany. Jeden z nich jest...
Zrobię dla ciebie wszystko 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zrobię dla ciebie wszystko

Chwytająca za serce opowieść o tym, jak los potrafi pokrzyżować ludzkie ścieżki. I o trudnych decyzjach, z których czasem żadna nie jest właściwa. Ewa jest szczęśliwą matką i żoną, prowadzi z mężem pensjonat na Podhalu i razem wychowują kilkuletnią córeczkę. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że...
Bez pożegnania 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez pożegnania

Kontynuacja bestsellerowego "Bez przebaczenia" podbije Wasze serca i wzruszy Was do łez. Jacek Krall śni o wojnie. Chyba że akurat desperacko robi wszystko, by stracić świadomość, nim nadejdą koszmary. Gdy przenosi się do Orzysza, pod skrzydła pułkownika Piotra Sadowskiego, znajduje się na skraju...
Droga do ciebie 5/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga do ciebie

Romantyczna opowieść o dalekiej wyprawie dwojga nieznajomych, którzy pragną poczuć wolność i odnaleźć szczęście Cooper to dziewczyna z sąsiedztwa, która jest kelnerką w przydrożnej knajpie. Uwielbia jogę, swojego psa i marzy o przeprowadzce do dużego miasta. Pewnego dnia w pracy podchodzi do...
Wrócę po ciebie 5/5 Nasza cena:
29,08 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wrócę po ciebie

Czy miłość może pokonać śmierć? Współczesna bajka o tym, jak naprawić krzywdy, które człowiek uczynił sobie i innym. Ethan jest znanym psychoterapeutą, człowiekiem sukcesu. Bogaty i szczęśliwy, dla kariery poświęcił życie rodzinne i miłość. Pewnego ranka budzi się na swoim jachcie u boku...
Obok ciebie 4/5 Nasza cena:
23,15 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obok ciebie

Nigdy nie rezygnuj z marzeń Pełna namiętności opowieść o odkrywaniu swojej kobiecości i czerpaniu z życia pełnymi garściami. Życie Izabeli przypomina sielankę: kochający mąż, urocze dzieci, praca, która daje satysfakcję… Izabela jest szczęśliwa i wierzy, że w imię miłości warto było lata temu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula