Nasza cena: 37,80 zł 50,40 zł Taniej o: 25%

Produkt niedostępny

Najdłuższa i według powszechnych ocen najlepsza powieść w dorobku autora.

Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy.

Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych ataków, bez zapowiedzi - ludzkość umiera.

Zaczyna się niewinnie, od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia stała się masowym grobem.

Nieliczni, którzy przetrwali, zagubieni w nowym postapokaliptycznym świecie, zaczynają śnić. Wizje wskazują im drogę, zwiastują pojawienie się Wysłanników Dobra i Zła. Każdy musi dokonać wyboru, a kiedy to nastąpi, podążyć obraną ścieżką. Podzielona ludzkość formuje dwa obozy i wyrusza, by zbudować lub zniszczyć nową rzeczywistość.

Epidemia obudziła w ludziach wszystko co najgorsze, do głosu doszły najniższe, najbardziej prymitywne instynkty.

Wciąż jeszcze są tacy, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo.

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788378858508

Recenzje książki Bastion (4)

 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  JAKIE TO JEST DŁUGIE!

  Stephen King uznał najwyraźniej że nie ma sensu robić z tego jakiegoś cyklu skoro można wszystko zmieścić w jednym wielkim klocu. Chociaż z drugiej strony, jeśli się nad tym porządnie zastanowić to ciężko byłoby podzielić tę książkę na tomy. Kompozycja jest zbyt dobra by można gdzieś między rozdziałami postawić kropkę i zachęcić czytelników do sięgnięcia po kolejny tytuł. Wszystko ma ręce i nogi, mamy rozpoczęcie, rozwinięcie i zakończenie, po prostu każde z nich jest rozmiaru standardowej książki.

  W związku z tym mamy naprawdę dużo czasu by poznać bohaterów tej opowieści(a jest ich całkiem sporo) i trochę się do nich przywiązać. Nie będę kłamać, nie wszyscy są specjalnie interesujący i szczególnie na samym początku nie miałem zbytniej ochoty by pokonywać kolejne rozdziały wraz z nimi.

  Na całe szczęście pomaga w tym fabuła - która podobnie jak książkowy wirus podkrada się do nas niespodziewanie i nawet nie wiemy w którym momencie nie możemy się oderwać od toczącej się akcji. King rozwija wszystko bardzo powoli, stopniując napięcie i rozwijając kolejne wątki bez pośpiechu. Nawet w tych najważniejszych, najbardziej ekscytujących momentach wszystko wydaje się takie... stonowane, żeby nie powiedzieć flegmatyczne. Co absolutnie nie przeszkadza w odbiorze, bo do tego stylu bardzo łatwo się przyzwyczaić.

  Spodobało mi się zakończenie, było ono całkiem zaskakujące, nie spodziewałem się że właśnie w taki sposób King postanowi zamknąć główny wątek. Bardzo się ucieszyłem że ten finał nie był końcem książki, mamy potem jeszcze kilka rozdziałów zamykających zakończenie które notabene chyba są moimi ulubionymi. Nie chce zdradzać zbyt wiele, ale osoby na których skupił się autor w końcówce były naprawdę interesująco dobrane, biorąc pod uwagę wszystko przez co przeszli.

  Chyba najlepszym komplementem jakim mogę obdarzyć tę książkę będzie stwierdzenie że przy ostatnich stronach byłem zawiedziony że to już wszystko. Takiego Kinga można czytać w nieskończoność.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  "Bastion" Kinga to klasyka literatury grozy. Najdłuższa a zarazem niezwykle wyróżniająca się powieść mistrza horroru. King wbrew tradycji przybliża bardzo dużą liczbę postaci, ale w bardzo przystępny sposób. Każdy bohater ma swoje problemy i charakter, są ci źli i ci dobrzy. Kingowi udało się przede wszystkim ukazać społeczeństwo w obliczu apokalipsy. Przy tym nie zapomniał o klimacie znanym z chociażby "Lśnienia". Zdecydowanie polecam fanom gatunku jak i samego Kinga.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Z wojskowego laboratorium wydostaje się śmiercionośny wirus. Zaczyna się niewinnie. Ktoś kichną, ktoś umarł … i po chwili pozostały tylko niedobitki ludzkości.

  Kto decyduje o takim, a nie innym przebiegu wydarzeń? Czy wszystkim kieruje Bóg, który ma nieznany nikomu swój boski plan naprawy ludzkości, podobnie jak miało to miejsce podczas wielkiego potopu w czasach Noego? Czy tym razem wystawia ludzkość na próbę w konfrontacji do sług samego diabła?

  Czy po prostu szatan jest układanką złożoną z niezliczonych kawałków, utworzoną z ludzkości całego świata, gdzie zło tkwi w każdym z nas, zrodzone z grzechu pierworodnego, a pozbycie się go jest równie niemożliwe „jak wyłuskanie jajka ze skorupki bez jej rozbijania” i w obliczu zagłady u większości ludzi wybija na wierzch jak jakieś szambo?

  Czy w takich okolicznościach ma szanse przetrwać miejsce pozbawione obłędu, w którym króluje zdrowy rozsądek i racjonalizm? Bastion, w którym żyją dobrzy, normalni i porządni ludzie, gdzie rozumie się, iż w zdziesiątkowanym przez straszliwą zarazę świecie morderstwo jest najstraszliwszym z możliwych grzechów, a nie tylko ujściem bezlitosnych żądz i pragnień w jakimś szalonym labiryncie ludzkiej duszy.

  I w końcu, czy ci, którzy wierzą w miłość, dobroć i braterstwo, mają jakiekolwiek szanse w starciu ze złem i jego wszelkimi obliczami - bo przecież konfrontacja między siłami Dobra i Zła prędzej czy później jest nieunikniona?

  Nie przeczytałem wszystkich powieści Kinga, ale śmiem twierdzić, iż ta jest jedną z lepszych. Na prawie 1.200 stronach mnóstwo się dzieje i wiele z tego wywołuje naprawdę mnóstwo emocji.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Są książki, które się pożera, niezależnie od ich objętości. I taki jest Bastion – pasjonująca, intrygująca i wciągająca jak bagno lektura. Najdłuższa, najbardziej intrygująca i chyba najlepsza powieść w całym dorobku Stephena Kinga, stanowiąca podwaliny późniejszych postkatastroficznych i dysutopijnych dokonań literackich jego następców. To książka trudna do zdefiniowania i opisania w kliku słowach, ale jest po prostu niesamowita. To połączenie horroru, thrillera, fantastyki z powieścią sensacyjną. Fantastycznie napisana, świetnie pomyślana i dopracowana na maksa. To książka, którą się pokocha i pochłonie, albo znienawidzi na początku ze względu na ciężar i objętość. Ja, wielbicielka Kinga, jestem zachwycona i powalona przez Mistrza na kolana!

  Swoją drogą to ciekawe, że w trudnych chwilach w ludziach budzą się instynkty destrukcyjne, zamiast zjednoczenia i dążenia do ponownego zaistnienia. Tak jest podczas wojen, czy klęsk żywiołowych – zawsze znajdą się hieny żerujące na innych ludziach….. Człowiek to niezbadana i nieobliczalna istota, a King wydobył z ludzi kwintesencję i opisal ją w swojej powieści. Mamy szeroki przekrój charakterów i zachowań, co jedne to ciekawsze. Całość robi niesamowite wrażenie, działa na wyobraźnię tak, że aż ciarki chodzą po plecach. Aż włos jeży się na głowie, kiedy pomyślimy, co by było, gdyby ta wizja się spełniła…..

  Broń biologiczna jest straszliwym wynalazkiem ludności, jest nieobliczalna i trudna do zaobserwowania w początkowym stadium, a jak już się rozwinie, ciężko ją opanować. Dlatego jest tak skuteczną i tak doskonałą bronią. Obyśmy nigdy nie musieli sprawdzić jej działania na swojej skórze.

  Cóż, Bastonu nie da się opowiedzieć w kilku zdaniach, jest po prostu powalający – trzeba go samemu przeczytać i przeżyć! Wysoki poziom doznań i emocji – gwarantowany!

  „Bastion” to niepowtarzalna epopeja, porywająca i przytłaczająca swym rozmachem oraz formą. Jestem pełna podziwu i uznania dla Mistrza Kinga – niesamowite wrażenie! Polecam!!!!!!!!!!!!!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Bestsellery - Science fiction

 • Pakiet Kroniki Diuny

  Pakiet obejmuje sześć części poprawionych Kronik Diuny: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną. W pierwszym tomie Kronik poznajemy Arrakis, zwane Diuną, czyli źródło melanżu, który jest substancją umożliwiającą wydłużenie życia. Diuna pozwala...
  Książka, op. miękka
  167,40 zł
  w magazynie
 • Katedra

  Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć… Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik „Sagittarius” do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich. Izmir Predú poświęca się, by reszta załogi holownika przeżyła. Do jego grobu na zimnej,...
  Książka, op. miękka
  17,44 zł
  w magazynie
 • Problem trzech ciał. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 1

  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Nagroda Hugo dla najlepszej powieści 2015 roku Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi...
  Książka, op. miękka
  33,08 zł
  w magazynie
 • Koniec śmierci. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 3

  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata nagrody Hugo Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu...
  Książka, op. miękka
  45,71 zł
  w magazynie
 • Ciemny las. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2

  Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata nagrody Hugo Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i...
  Książka, op. miękka
  39,69 zł
  w magazynie
 • Mesjasz Diuny. Kroniki Diuny. Tom 2

  Fremeni pokonali Harkonnenów i imperialnych sardaukarów, a Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata. Tymczasem stare ośrodki władzy — Bene Gesserit i Gildia Kosmiczna — z pomocą fremeńskiego kapłaństwa i Bene Tleilax...
  Książka, op. miękka
  26,44 zł
  w magazynie
 • Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

  Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
  Książka, op. miękka
  33,06 zł
  w magazynie
 • Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

  Kolejny tom bestsellerowego cyklu w opracowaniu graficznym Wojciecha Siudmaka. — Widzisz — zadudnił basowy głos — to tylko ja, twój dziadek ze strony matki. Znasz mnie. Byłem baronem Vladimirem Harkonnenem. — Ty... ty nie żyjesz! — wydyszała. — Ależ oczywiście, kochanie! Większość z nas, obecnych w...
  Książka, op. twarda
  58,96 zł
  w magazynie
 • Czarna Chmura

  Prowokacyjna powieść błyskotliwego naukowca, obowiązkowa lektura dla fanów „twardej” science fiction. Jedna z najlepszych książek science fiction, (…) dorównująca najwybitniejszym dokonaniom Isaaca Asimova i Arthura C. Clarke’a. - Richard Dawkins Astronomowie w Wielkiej Brytanii i USA dokonują...
  Książka, op. miękka
  33,11 zł
  w magazynie
 • Solaris

  Najsłynniejsza powieść Stanisława Lema w nowym wydaniu! Dzieło przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i dwukrotnie przeniesione na ekran. W Solaris Stanisław Lem podejmuje jeden z najpopularniejszych tematów literatury fantastycznej - temat Kontaktu. Z obcą cywilizacją, odmienną formą życia, a...
  Książka, op. miękka
  27,95 zł
  w magazynie
 • Bajki robotów

  Dawno, dawno temu, gdzieś za Cieśniną Andromedzką żyli sobie Palibaba-intelektryk, Królewna Elektrina i robot Automateusz... Nowe wydanie jednej z najsłynniejszych książek Stanisława Lema! Bajki robotów po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku. Od tego czasu nieustannie bawią i zadziwiają swą...
  Książka, op. miękka
  20,96 zł
  w magazynie
 • Diuna. Tom 1

  Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
  Książka, op. twarda
  58,96 zł
  w magazynie
 • Kwiaty dla Algernona

  Książka została sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy, przetłumaczona na 27 języków, wydana w ponad 30 krajach. Tekst wyróżniono najważniejszymi nagrodami w świecie science fiction: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Ta ponadczasowa opowieść doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i...
  Książka, op. twarda
  29,74 zł
  w magazynie
 • Biblioteka XXI wieku

  Lem nie miał sobie równych, jeśli chodzi o swobodne poruszanie się pomiędzy fikcją literacką a eseistyką. Taki właśnie nastrój czytelnicy odnajdą w Bibliotece XXI wieku. To trzeci po Doskonałej próżni i Wielkości urojonej tom, który w twórczości Lema nazywa się "Apokryfami". Pisarz sprawdzał w tych...
  Książka, op. miękka
  33,60 zł
  w magazynie
 • Paradyzja

  Paradyzja to kolonia orbitalna, która od stu lat nie utrzymuje kontaktów z Ziemią. Jej mieszkańcy stworzyli własny, idealny ustrój społeczny. Ziemianie podejrzewają jednak, że władze kolonii naruszają fundamentalne prawa człowieka. Ziemski inspektor wysłany, żeby zbadać na miejscu sytuację, zastaje...
  Książka, op. miękka
  23,11 zł
  w magazynie
 • Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

  Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony Muad’Dib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia. Na drodze opętanej regentce wciąż jednak stoją prawowici następcy Paula...
  Książka, op. miękka
  33,06 zł
  w magazynie
 • Bill, bohater galaktyki

  Paragraf 22 literatury SF, znakomita satyra na militaryzm. Bill jest prostym chłopakiem mieszkającym na rolniczej planecie Phigerinadon II, położonej na totalnym zadupiu galaktyki. Jego największym życiowym marzeniem jest zostać operatorem mechanicznych roztrząsaczy obornika. Niestety tak się...
  Książka, op. miękka
  29,74 zł
  w magazynie
 • Piaski Diuny

  Piaski Diuny i inne opowiadania. Przygotowany specjalnie dla polskich czytelników zbiór, zawierający siedem opowiadań ze świata Diuny. To wielka gratka dla miłośników kultowej serii, która od wydania Diuny w 1965 r. opanowała wyobraźnię kolejnych pokoleń fanów science fiction i przyczyniła się do...
  Książka, op. twarda
  45,85 zł
  w magazynie
 • Łowcy Diuny. Kroniki Diuny. Tom 7. Część 1

  Pierwsza część dwutomowego zakończenia „Kronik Diuny” Franka Herberta. Odkąd Dostojne Matrony zniszczyły Rakis i niemal wszystkie planety Tleilaxan, galaktyce znowu zagląda w oczy widmo głodu przyprawy. To szansa dla Kapitularza, na którym żyją teraz czerwie, i dla Murbelli, która z uporem tworzy...
  Książka, op. twarda
  58,96 zł
  w magazynie
 • Kongres futurologiczny

  Kongres futurologiczny, którego narratorem i bohaterem jest znany doskonale czytelnikom Lema — choćby z Wizji lokalnej, Pokoju na Ziemi i Dzienników gwiazdowych — Ijon Tichy, przedstawia antyutopijną wizję społeczeństwa przyszłości. Futurologiczny koszmar ukazany został w obrazie świata, którego...
  Książka, op. miękka
  24,43 zł
  w magazynie
Wybrane bestsellery
Nowość w serii, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem rodziców. Jano nie czuje się najlepiej. Boli go głowa, ma podwyższoną temperaturę, katar i kaszel. Trzeba odwiedzić lekarza! Podczas wizyty Jano ma pobieraną krew, ale dzielnie to znosi przygotowany przez tatę. Żeby wyzdrowieć będzie...
dodaj do schowka Do koszyka 22,51 zł
Jaki jest sekret długowieczności? Wyjawia go Valter Longo, profesor gerontologii i biochemik, światowej sławy ekspert w zakresie badań nad starzeniem, znany jako guru długowieczności. Jego autorski plan żywieniowy oparty jest na kuchni śródziemnomorskiej (niskobiałkowej i niskocukrowej, obfitującej...
dodaj do schowka Do koszyka 30,53 zł
Powieść autorki Clone! Dziewiętnastoletni Michael Torres postanawia opuścić Londyn i przenieść się do Nowego Jorku ze swoją dziewczyną Nią Porter. Tę decyzję podejmuje po usłyszeniu wiadomości, że jego była miłość, Polly Howard, wyjeżdża do Paryża. W Nowym Jorku chłopak pragnie spełnić swoje...
dodaj do schowka Do koszyka 47,62 zł

Głód

4/5
Trzydziestoparoletnia Aurélie jest matką trzylatki i dziennikarką w popularnym talk-show. Jej życie wywraca się do góry nogami, gdy odbiera telefon od dawnego kochanka, niegdyś ikonicznej postaci w świecie holenderskiej pomocy humanitarnej. Dziesięć lat wcześniej namiętny związek Aurélie i...
dodaj do schowka Do koszyka 44,00 zł
Przypadkowe spotkanie, miłość bez uprzedzeń, decyzja, która zmieni życie wielu ludzi Siedemnastoletnia Victoria Nash prowadzi gospodarstwo na rodzinnej farmie brzoskwiń w Kolorado i jest jedyną kobietą w rodzinie. Wilson Moon to młody włóczęga z tajemniczą przeszłością, wysiedlony z plemiennej...
dodaj do schowka Do koszyka 31,00 zł
Osiemnastoletnia Naomi Moore pomimo swojego młodego wieku przeszła naprawdę wiele. Dziewczyna choruje od wielu lat, do tego dochodzą problemy w jej rodzinie. Naomi na co dzień pracuje w kawiarni wraz z najlepszym przyjacielem Parkerem. To właśnie przez niego pewnego razu poznaje Chasea....
dodaj do schowka Do koszyka 31,46 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula