Bacówka

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
396
Rok wydania
2022
Nasza cena: 32,72 zł 39,90 zł Taniej o: 18%

Gdzieś w polskich górach, z dala od szlaków, stoi stara bacówka. Na tym odludziu postanawia zamieszkać Mańka. Porzuca Duże Miasto wraz z jego zgiełkiem i nieustannym pędem, żeby odnaleźć siebie pośród przyrody, spokoju i ciszy.

Gdy Mania odnajduje zeszyt z przesiąkniętymi magią opisami ziół i kwiatów, należący niegdyś do jej babci i niejakiej Ady, postanawia zgłębić jego tajemną zawartość. Wtedy odkrywa, że oprócz ulokowanej na odludziu kryjówki otrzymała w spadku moc charakteryzującą zielarki-uzdrowicielki.

Czy Mańka podoła mozołom samotnego życia w górskiej głuszy? Jak pogodzi wiarę w katolickie dogmaty z czarami utożsamianymi z diabłem? Czego nauczy się w bacówce? Czy zdecyduje się wrócić do dawnego życia? I przede wszystkim, co skłoniło ją do ucieczki z Dużego Miasta?

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Macie ochotę na chwilę ciszy i spokoju? Chwilę wytchnienia od codzienności? Pozwólcie, że zabiorę Was w miejsce, które temu sprzyja. Takie, które Was ukoi... pozwoli zebrać myśli... Może otworzy na coś nowego?

  Wyruszamy w góry! A tam, czeka już na nas Mańka i chętnie pokaże nam urokliwą Bacówkę, w której postanowiła zamieszkać. Jednak pamiętajcie, nie ma tam co liczyć na wygody!

  Marianna chce odciąć się od miejskiego zgiełku, dręczących ją spraw i wyrusza do Bacówki (nazywanej w rodzinie Szałasem), w której to niegdyś pomieszkiwała jej babcia Marcja. Żadnych odwiedzin, zero telefonów, chodzenie po wodę do strumyka, brak toalety i elektryczności - życie pustelnicy! Ahh tego jej właśnie teraz trzeba! A co, jeśli zatęskni za rodziną? Przyjaciółmi... chłopakiem? Wytrzyma?

  Babcia była bowiem specjalistką od ziół. Ich właściwości miała w małym palcu, a i wiedzę w tym temacie chętnie przekazywała Mańce.

  I podczas swojego pobytu w górskiej chatce, Marianna trafia na dziwny zeszyt, pełen zapisków babki i tajemniczej Ady. Notatki dotyczą cudownej mocy roślin. Kobieta postanawia poddać się ich działaniu, a z czasem odkrywa też w sobie więcej, zagląda w swoje wnętrze, patrzy na różne wydarzenia z perspektywy czasu, dostrzega więcej....

  "Bacówka. Opuszczenie" to powieść obyczajowa, utrzymana w świetnym klimacie. Razem z główną bohaterką przenikamy do nowego świata, a ten oferuje nam naprawdę wiele. Wraz z Mańką spróbujemy odnaleźć się na łonie natury. Czy znajdziemy w sobie siłę, aby sprostać wszelkim niedogodnościom? Albo inaczej - czy stawimy czoła wyzwaniom, jakie rzuca nam Bacówka?

  Autorka serwuje nam piękne opisy zarówno górskiej okolicy, jak i samej Bacówki. Z czystym sercem mogę powiedzieć, że ja się tam odnalazłam! I to jak! Dzień po dniu, towarzyszyłam Mańce podczas wszystkich codziennych obowiązków. Ohh nawet myślami próbowałam piec z nią ten chleb na zakwasie, ale no cóż... nie udało nam się 😁 Jednak zapiski z dni spędzonych w Szałasie to nie wszystko. Mamy tu wiele wspomnień z życia głównej bohaterki, dotyczących rodziny, przyjaciółek i ukochanego. Możemy spojrzeć na to wszystko z różnych perspektyw. Najbardziej jednak zaczytywałam się we wspomnieniach związanych z babką Marcją. Jestem pewna, że polubiłabym tę wyjątkową kobietę!

  Izabela Kudasik w swojej powieści przemyca też sporą dawkę wiedzy na temat ziół, ich właściwości. Na końcu książki znajdziemy spis literatury, z której pochodzą te wszystkie informacje. Muszę przyznać, że chętnie zajrzę do książek dotyczących zielarstwa. Poczułam się zainteresowana 😊

  Mańka to ciekawa postać. Jest rozdarta w związku z wieloma sprawami. Stara się odnaleźć siebie i swoje prawdziwe ja, które da jej spokój i szczęście. Stąd też narodził się w niej pomysł pobytu w Bacówce.

  Moje serce skradły przyjaciółki głównej bohaterki - Michaśka i Celka. Gdy czytałam o nich, czułam że są mi naprawdę bliskie. Tak zupełnie różne pod względem charakterów i poglądów, jednak uzupełniały się wspaniale. Miło było mi je poznać.

  Czekam na ciąg dalszy tej historii!

  Podsumowując "Bacówka. Opuszczenie " to historia, która przeniesie Was w sielski klimat, jaki panuje w górskiej chatce. Zaznacie spokoju, wyciszenia... I mam nadzieję, że poczujecie się tam wspaniale, jak ja! Jestem oczarowana! Z całego serca polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ‼️RECENZJA PATRONACKA‼️

  PREMIERA:
  28.04.2022

  💚💚💚

  Opuściłam wszystkich, by sama poczuć się opuszczona, by doświadczyć radości ze spotkań, by zobaczyć, że pustelnicze życie ma wiele zalet i uczy mnie tego, czego nigdy nie zaznałabym, nie odważywszy się na życie tutaj. W tym wietrznym momencie odnajduję samą siebie.

  💚💚💚

  „Bacówka” autorstwa Izabeli Kudasik.

  Ta książka wpadła w moje ręce w idealnym czasie. Byłam, po urlopie ciężko mi było wrócić do trybów normalności i na powrót nadążyć za szaleństwem życia. Wokół mnie działo się dużo, a wręcz miałam wrażenie, że jeszcze więcej niż przed czasem wypoczynku. Szaleństwo.

  Wtedy jednak nadarzyła się okazja, a ja zabrałam się za czytanie Bacówki. Ta książka mentalnie mnie wyciszyła. Czułam się zrelaksowana i w końcu przy niej mogłam nieco zwolnić tempa.

  Przy tym wszystkim nie była nudna, a raczej fascynująca. Uwierzcie, mi ja jestem, raczej fanką rwącej akcji jednak tutaj te nie za szybkie tempo w ogóle mi nie przeszkadzało.

  Mańka główna bohaterka książki znalazła się w sytuacji, kiedy to nadmiar emocji i problemów nakłonił ją do porzucenia wszystkiego i zamieszkanie w starej bacówce z dala od cywilizacji i ludzi.

  Czasem sobie myślę, że również miałabym na coś takiego ochotę. Na to, by odciąć się od szarej rzeczywistości. Potem jednak przypominam sobie, że nie należę do ludzi lubiących samotność i że pewnie szybko bym zatęskniła za towarzystwem.

  Mańce to nie przeszkadzało. Zupełnie jakby w końcu się wyzwoliła. My od początku śledzimy jej zmagania z przystosowaniem do życia w zupełnie nieznanych jej warunkach.

  Nie będzie to jednak nudna obserwacja. Nasza bohaterka znajduje bowiem w bacówce dziennik, którego zawartość całkowicie namiesza jej w głowie i mocno zetrze się z jej wiarą.

  Jej problemy więc nie znikają w momencie, kiedy się od nich odcięła. Mańka dopiero zaczyna się z nimi mierzyć.

  Zdecydowanie pozycja warta przeczytania. Na zachętę dodam, iż można dowiedzieć się z niej kilku ciekawostek dotyczących ziół i roślin.

  Dodatkowo dla tych, co kochają, pięknie wydane książki zapewniam, że zarówno okładka, jak i strony w środku na pewno was zauroczą.

  Polecam.

  #bacowkaopuszczenie, #izabelakudasik

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Żeby usłyszeć siebie, trzeba wyruszyć tam, gdzie mieszka cisza..."

  Nasze życie to ciągły bieg- po coś, za czymś. Spieszymy się by żyć, tym samym często umykają nam proste sprawy i małe rzeczy. Uciekamy przed ciszą. Wszystko szybko i mocno.

  Na szczęście dla niektórych z nas bywa, że mały impuls pomaga nam zwolnić, otrząsnąć się z marazmu wyścigu.

  Taką siłę sprawczą odnajduje Mania, bohaterka powieści. Postanawia zamieszkać w odosobnieniu, by przemyśleć pewne sprawy, nabrać dystansu. Na miejscu odnajduje notatnik babki i tu zaczyna się jej wielka podróż po świecie ziół i kwiatów. Tajemnej mocy uzdrawiania i ziołolecznictwa.

  Książka ukoiła mnie spokojem i delikatnością.

  Zostałam zabrana na wyprawę po zakamarkach duszy. Kontemplowałam miękką opowieść, która jak plaster opatrywała skołowane nerwy i rozbiegane myśli.

  Autorka powoli, strona po stronie wycisza czytelnika, opłata magią słów. Subtelnie otacza cierpliwością, pieści ciszą i naturalnością

  Objęcie patronatem tej książki to dla mnie zaszczyt, za który bardzo dziękuję.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  [ RECENZJA PREMIEROWA ]

  Izabela Kudasik "Bacówka. Opuszczenie"

  Wyd. Plectrum

  Zmęczona życiem i dniem codziennym Mańka postanawia pewnego dnia dokonać zmian i zamieszkać w rodzinnej Bacówce. I chociaż spotyka się z krytyką i odwodzeniem od tego pomysłu, dziewczyna konsekwentnie dąży do realizacji planu.

  Mańka szybko odnajduje się w domku babci. Otoczona magią przeszłości poznaje świat na nowo. Uczy się siebie samej i czerpania korzyści z natury.

  Duch zmarłej babki czuwa nad młodą kobietą, co Mańka odczuwa na każdym kroku.

  Wiedziona odziedziczonym zeszytem z opisami zastosowań wszelkich ziół leczniczych, kobieta doskonale radzi sobie zarówno fizycznie, jak i zdrowotnie.

  Czy jednak taka samotnia dobrze wpłynie na dziewczynę i jej relacje z bliskimi oraz chłopakiem?

  Odciętej od świata, bez wody, prądu, toalety i wszelkich podstawowych wygód, grozi całkowite "zdziczenie".

  Czy ten czas wystarczy, by uleczyć Mańkę? By na nowo zawalczyć o pracę, bliskich i ukochanego?

  Historia inna niż wszystkie. Książka inna niż wszystkie. Jedna decyzja, zero wątpliwości. Mańka to w sumie przykład każdego z nas.

  Jednak ona jako jedyna odważyła się zatrzymać czas. Zatrzymać siebie samą.

  Samotnia, wewnętrzne wyciszenie, powrót do przeszłości, wsłuchanie się w swój umysł i ciało. Wielu z nas napewno często o tym marzy, choć nauczeni wygód i łatwego życia nie potrafimy z tego zrezygnować.

  Wpleciony w powieść notatnik babci opisujący ziołolecznictwo, nadaje książce zupełnie innego wymiaru i znaczenia. Łączy w sobie historię zagubionej dziewczyny oraz poprostu uczy. Daje jasny przekaz jak można przetrwać nawet w spartańskich warunkach.

  Jeśli chcecie bezpieczni, z własnego domu pełnego wszelkich udogodnień, przeżyć przygodę i wybrać się do górskiej samotni, wybierzcie się wraz z Mańką do Bacówki.

  Zacznijcie żyć na nowo i cieszcie się najdrobniejszymi promykami słońca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Izabela Kudasik
 • Wydawnictwo Plectrum
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 396
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367155106
 • Język: polski
 • Podtytuł: opuszczenie
 • ISBN: 9788367155106
 • EAN: 9788367155106
 • Wymiary: 14.0x20.5x2.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -33%
  Agla. Alef

  Agla. Alef

  Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 39,61 zł 59,00 zł
  w magazynie
 • -32%
  W sercu wroga. Między jeziorami. Tom 1

  W sercu wroga. Między jeziorami. Tom 1

  Pierwszy tom nowej, rozdzierającej serce sagi Magdaleny Wali Jest wiosna 1944 roku. W cieniu wojny wśród mazurskich jezior rodzi się uczucie, które może kosztować życie… Amalia Heyn to córka bogatych mazurskich gospodarzy, lecz od dnia ślubu z Niemcem należy do rodziny nazistów. Dziewczyna jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,22 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -30%
  Chodź ze mną

  Chodź ze mną

  Rok 1958. Helena, dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Kola jest starszy i żonaty. Niemożliwa miłość w Polsce Ludowej zmusza ich do brawurowej ucieczki do Szwecji. Wyruszając w podróż ku szczęściu, nie znają ceny jaką zapłacą za wspólne...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 34,73 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -18%
  Dary losu

  Dary losu

  Piękna opowieść o kilku pokoleniach kobiet, pokonywaniu przeciwności i poplątanych ścieżkach losu. Rok 1935: Kornelia Makowska, córka warszawskiego okulisty i jej dwie przyjaciółki wyjeżdżają do dworku ciotki, do Warki, małego miasteczka nad Pilicą. Poznają tam dwóch młodzieńców, porucznika...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 36,82 zł 44,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Schronisko w Podgórowie

  Schronisko w Podgórowie

  To schronisko miało być ucieczką od miejskiego zgiełku i lekartswem na małżeńską rytunę. Okazało się jednak, że Ewa będzie musiałą sobie poradzić nie tylko z brakiem bieżącej wody i prądu... Ewa i Mariusz to małżeństwo z prawie dwudziestoletnim stażem. W ich związek wkradła się nuda, oboje mają...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,73 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  A między nami wspomnienia

  A między nami wspomnienia

  Pamięć i wspomnienia. Tylko one pozostaną.Życie nie oszczędzało Ady. Wczesne macierzyństwo, niedojrzały partner i doskwierająca samotność   całkowicie zmieniły jej podejście do świata i ludzi. Kolejna tragedia, po której trudno się pozbierać,   i dotkliwe rozstanie sprawiły, że kobieta nie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,69 zł 42,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -40%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,89 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Przynależność. Jak przypomnieć sobie drogę do domu

  Przynależność. Jak przypomnieć sobie drogę do domu

  Odczuwasz brak przynależności? Nie tylko ty! Obecny świat jest połączony jak jeszcze nigdy dotąd i jak nigdy dotąd pełen samotnych ludzi. Żyjąc w poczuciu wyobcowania, poddani kulturowej presji zwalczania tego, co odróżnia nas od innych, bezskutecznie poszukujemy drogi do odzyskania pełni swojej...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 29,94 zł 49,90 zł
  w magazynie
 • -41%
  Niezłe ziółko

  Niezłe ziółko

  Eryk, choć z Babcią Malutką spędził niewiele czasu, jest szczęśliwy, że starsza pani zatrzyma się na dłużej w jego domu. Nikt tak jak Babcia Malutka nie potrafi wysłuchać chłopca i opowiadać o dalekich podróżach. A co jeszcze ważniejsze - nikt tak dobrze Eryka nie rozumie. Nie zawsze jednak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 15,75 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • Outlet
  -15%
  Samochodzik Franek. Kosmos

  Samochodzik Franek. Kosmos Outlet

  Samochodzik Franek ma wciąż nowe przygody. Tym razem sympatyczne czerwone autko wyrusza na podbój Kosmosu. Dołącz do Franka i razem z nim poznawaj gwiazdy i planety, które znajdują się we Wszechświecie.
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 6,83 zł 7,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
To, co ukryte 5/5 Nasza cena:
30,34 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co ukryte

Czy można żyć teraźniejszością i patrzeć w przyszłość, kiedy nie zna się swojej przeszłości? Kariera młodej wokalistki Elizy rozwija się w błyskawicznym tempie. Dziewczyna ciężko pracuje na swój sukces, ale przez to, że przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, nie potrafi się nim cieszyć. Na domiar...
Tam, gdzie nie ma końca 5/5 Nasza cena:
31,90 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam, gdzie nie ma końca

Życie pisze scenariusze, my natomiast jesteśmy jedynie aktorami. Od niego zależy, z jaką rolą przyjdzie nam się zmagać. A tak się składa, że dla Rachel i Williama wymyśliło dość zakręconą drogę... Rachel Pokorna, spokojna dziewczyna - z sercem na dłoni. Mieszkanka niewielkiego miasteczka, w którym...
Zaprojektowany układ 5/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaprojektowany układ

Susan wiedzie życie, o którym skrycie marzy niejedna kobieta w jej wieku. Jest ładna, zaradna i zamożna. Prowadzi dobrze prosperującą firmę architektoniczną, ma wspaniałą córeczkę i męża ? przystojnego, kochającego Włocha. Niestety pozory często mylą, a Susan doskonale wie, jak to jest skrywać...
Sportowe Love 5/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sportowe Love

Niezależnie od długości i szerokości geograficznej, nic nie wzbudza takich emocji jak sport. A sport połączony z namiętnością to prawdziwa mieszanka wybuchowa. "Sportowe love" to dziewięć opowiadań, które na długo zapiszą się w pamięci czytelników. Te pełne pasji nowele przeniosą Was na boisko do...
Jednym tchem 4/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jednym tchem

Łyżwiarstwo figurowe to wielka miłość Eleonory Stanisławskiej. Lata ciężkich treningów i rezygnacji z wielu aspektów życia zostały zwieńczone propozycją współpracy z Wiaczesławem Morozowem - światowej sławy trenerem rosyjskiego imperium łyżwiarskiego. Dla młodziutkiej zawodniczki z Torunia...
Druga szansa 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Druga szansa

A gdyby tak z historii wymazać wydarzenia Drugiej Wojny Światowej? Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby nie zniszczyły jej wojska Trzeciej Rzeszy? Kim byśmy byli, kogo spotkali i co robili, gdyby nasi przodkowie otrzymali drugą szansę? Choć od śmierci Adama minęły już trzy lata, Iga nadal nie potrafi...
Nie ma mnie bez Ciebie 5/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ma mnie bez Ciebie

W głowie każdego z nas czai się mrok. Coś, co wypełza w środku nocy, nie pozwalając spokojnie zasnąć. Wspomnienia jednym dają siłę, innych torturują. W przypadku Matthew były wyniszczające i bolesne. Niegdyś pełen empatii i radości, wspinający się po drabinie sukcesu mężczyzna z dnia na dzień...
Ktoś taki jak Ty 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ktoś taki jak Ty

Patrick to człowiek żyjący według ustalonych przez siebie zasad. Planuje każdy dzień i nienawidzi zmian. Cechuje go drobiazgowość, skrupulatność i... miłość do pieniędzy. Jako agent sportowy i biznesmen jest znany ze stosowania nieczystych zagrywek i niekonwencjonalnych rozwiązań. Chwila...
Zakochane święta 5/5 Nasza cena:
31,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane święta

Zakochane święta to antologia stworzona dla przyjemności czytelniczek i dla Fundacji, która wkłada ogrom pracy, trudu i serca, by oswoić raka. Te jedenaście opowiadań jest formą okazania wsparcia osobom dotkniętym tą chorobą. Myśl pozytywnie i uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z...
Jesień smakuje miłością 5/5 Nasza cena:
29,44 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesień smakuje miłością

Łucja obwinia się o śmierć babci. Nie może sobie wybaczyć, że przez studia straciła czas, który mogłaby z nią spędzić. Wraz z ukochanym wraca do Żubraczego, gdzie próbuje pogodzić się z przeszłością i oswoić teraźniejszość, jednak przekorny los po raz kolejny boleśnie ją doświadcza. Adam, zdradzony...
Wszystko już było 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko już było

Częściowa utrata pamięci to przekleństwo czy błogosławieństwo? To utrata własnej tożsamości czy szansa na rehabilitację? Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem? Kto chce pomóc, a kto zaszkodzić? Przed takim dylematem stoi Liz Doporto. Sławna malarka nie pamięta ostatnich dwudziestu kilku lat swojego...
Zbaw nas ode złego 5/5 Nasza cena:
26,91 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbaw nas ode złego

Nazywają go Mesjaszem.Duchowny - psychopatyczny morderca - od początku swojej posługi trwa w przeświadczeniu, że jest narzędziem w rękach Zbawiciela. W Jego imieniu, pod pozorem wiary i dobroduszności, oczyszcza świat z grzeszników. Oddziela ziarno od plew. Niesie uzdrowieniu światu.Swoje ofiary...
Wybrane bestsellery
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel 0/5 Nasza cena:
50,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Mattel

Lalka Barbie Color Reveal Chelsea Kolorowa syrenka Te zestawy Barbie Color Reveal kryją aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest lalka Chelsea z kolorowym syrenim ogonem, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy - pociągnij za pasek, aby usunąć...
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Password Reset. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń. Poziom B2

Password Reset B2 Podręcznik To rozbudowana forma nauki, pozwalająca na poznanie tajników języka angielskiego na wysokim poziomie. Publikacja zawiera liczne zaawansowane ćwiczenia, które kompleksowo uczą i utrwalają wiedzę. Podręcznik perfekcyjnie przygotowuje do egzaminu maturalnego zarówno na...
Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok 0/5 Nasza cena:
175,64 zł 206,64 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jurassic World. T-Rex. Miażdżący krok

Przygotuj się na niesamowite przygody prosto ze świata Jurassic World! Zainspirowany serialem animowanym „Park Jurajski: Obóz Kredowy” duży T-Rex Miażdżący krok potężnie tupie, ma realistyczne odgłosy dinozaura oraz funkcję ataku i uwalniania z uprzęży. Figurka została wykonana na podstawie filmów,...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szpony mocy. Skrzydła ognia. Tom 9

Nie przegapcie kolejnej części bestsellerowej serii Skrzydła Ognia! Wojna dobiegła końca. Spełniło się fałszywe proroctwo. Jednak smoczęta nadal mają wrogów. Mroczne zło, pogrzebane przed wiekami, zaczyna się budzić. A młoda Nocoskrzydła mogła wygłosić pierwszą od pokoleń prawdziwą przepowiednię....
She Drives Me Crazy 4/5 Nasza cena:
26,49 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

She Drives Me Crazy

Queerowa komedia romantyczna o miłości licealnych nemezis – koszykarki i czirliderki! Dziewczyna spotyka dziewczynę i… chociaż się nie cierpią, powszechnie wiadomo, że od miłości do nienawiści tylko jeden krok. Po krępującej porażce w meczu koszykówki przeciwko drużynie swojej byłej dziewczyny,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula