Autyzm, przełom w podejściu

Autor:

Raun Kaufman

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 23,35 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

Pozycja, która doskonale oswaja z zagadnieniem autyzmu - uzupełnia luki w powszechnej wiedzy na ten temat i wyjaśnia, że autyzm wcale nie przesądza o przyszłości człowieka.

"Autyzm. Przełom w podejściu" to książka opowiadająca o autyzmie, czyli zaburzeniu rozwojowym, które polega przede wszystkim na zamknięciu się dziecka na świat zewnętrzny, braku interakcji z otoczeniem, ale także na przesadnej wrażliwości na bodźce. Bardzo często lekarze "skreślają" dziecko, u którego zdiagnozowano autyzm. Pozycja ta nawołuje jednak, by uwierzyć w możliwość normalnego życia dla człowieka dotkniętego tym zaburzeniem.

Autorem książki jest Raun K. Kaufman, który sam był dzieckiem autystycznym. Jednak dzięki uporowi i wsparciu rodziców, a także temu, że nie posłuchali lekarzy, zdołał ukończyć studia i obecnie sam pracuje z dziećmi dotkniętymi tą dolegliwością. Pozycję tę można polecić rodzicom, a także opiekunom i nauczycielom współpracującym z dziećmi autystycznymi. Skupia się ona na rewolucyjnej terapii, czyli programie Son-Rise. Zgodnie z jego założeniami, dziecka nie powinno się na siłę nakłaniać do dopasowania się do otoczenia - zamiast tego należy wspierać je w pasjach i zainteresowaniach.

W książce znalazło się też miejsce na wyszczególnienie gotowych ćwiczeń, które mają pomóc w dotarciu do dziecka i pracy z nim. Urodzony w 1973 roku Raun K. Kaufman może potwierdzić skuteczność programu Son-Rise na własnym przykładzie.
Recenzje (4)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 12 osób uznało recenzję za przydatną

  Pracuję z dziećmi z autyzmem i jestem książką i metodą zachwycona. Obowiązkowa lektura dla profesjonalistów i dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, także z zespołem Aspergera. Inne spojrzenie na to, co wydaje się zaburzeniem, niedostosowaniem. Wszelkie autostymulacje są wg autorów metody Son-Rise punktem wyjścia do nawiązania relacji z dzieckiem. Tu nie wyciągamy dziecka z jego świata, do którego ucieka przed światem zewnętrznym, ale to my staramy się wejść w ten jego świat, akceptując go i próbując zrozumieć, a nawet zachwycić nim. Akceptacja, dążenie do zrozumienia, nie naciskanie na zmianę, bycie, towarzyszenie dziecku w tym z czym jest. Bardzo inspirujące i nowatorskie podejście, dla tych, których nie satysfakcjonuje behawioryzm i inne metody pracy z dziećmi, nie tylko ze spektrum autyzmu, ale wszystkimi. Właściwie taka filozofię kontaktu z dzieckiem przedstawiał już Castillo Morales, Jasper Juul, ale w innym kontekście. W każdym razie warto przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  1 komentarz. Skomentuj
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Autyzm to nie wyrok!

  Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, którego objawy możemy zaobserwować już we wczesnym dzieciństwie. Dziecko odcina się od zewnętrznego świata, nie wchodzi w interakcję z otoczeniem, cechuje go nadwrażliwość na bodźce, odczuwa nieustanny przymus niezmienności otoczenia, powtarza określone gesty, ruchy, słowa. Tak naprawdę każdy przypadek jest indywidualny, zaś występujące objawy często są próbą rekompensowania sobie określonego deficytu. ta ich wielość i różnorodność sprawia, że bardzo często autyzm mylony jest z zespołem Aspergera. Niezależnie od trudności w diagnozowaniu, jedno jest pewne – autyzm nie musi oznaczać wyroku ani dla dziecka, ani dla rodziców!

  Usłyszałeś od lekarza, że twoje dziecko nigdy nie będzie mówić, że nie będzie mieć przyjaciół, że nigdy nie będzie prowadziło samodzielnego życia? Jeśli tak, to natychmiast … zapomnij o tej diagnozie. Raun K.Kaufman przekonuje, że wcale nie musi tak być, że „wyjście” z autyzmu jest możliwe. Zadajesz sobie pytanie, dlaczego masz uwierzyć w jego słowa? Może dlatego, że Kaufman sam był dzieckiem autystycznym i tylko wielka miłość oraz determinacja jego rodziców, którzy wbrew wszelkim zaleceniom podjęli się prowadzenia własnej terapii, sprawiły iż stał się ON neurotypowy.

  O tym, jak wyglądała ta wieloletnia walka możemy przeczytać w książce ojca Rauna, zatytułowanej „Przebudzenie naszego syna”, zaś ON sam skoncentrował się na propagowaniu programu Son-Rise, dzięki któremu owo przebudzenie było możliwe. Pozycja „Autyzm. Przełom w podejściu” nie jest typowym poradnikiem – znajdziemy tu wiele wątków autobiograficznych, a także relacji z sesji prowadzonych zarówno przez autora, jak i pracowników Amerykańskiego Centrum Terapii Autyzmu. Przede wszystkim jednak autor dokładnie omawia założenia programu Son-Rise oraz udziela wskazówek tak, byśmy mogli samodzielnie pracować z autystycznymi dziećmi i osobami dorosłymi. Książka stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla rodziców i opiekunów, jak i dla terapeutów, psychologów, logopedów oraz innych specjalistów stykających się ze spektrum autyzmu.

  Pozycja Rauna K.Kaufmana jest wyjątkowa nie tylko z uwagi na innowacyjną terapię, którą omawia, ale i osobę samego autora, który jest najlepszym dowodem na jej skuteczność. Mężczyzna nie tylko ukończył studia ze stopniem naukowym z etyki biomedycznej, ale kilka lat spędził pracując poza granicami kraju, aktywnie pracuje z dziećmi autystycznymi i ich rodzicami, a przede wszystkim … jest otoczony gronem przyjaciół. Co by się stało, gdyby przed laty jego rodzice uwierzyli w diagnozę i ponure wizję roztaczane przez lekarzy? Małżeństwo Kaufmanów nie poddało się, starając się w swojej pracy z synem skupiać nie na jego brakach, ale na możliwościach.

  Innowacyjność w stosowaniu programu Son-Rise polega na tym, iż koncentruje się ON na tzw. dołączaniu, czyli na rzeczywistym uczestnictwie w zainteresowaniach i czynnościach dziecka. Kaufmanowie wyszli z założenia, że dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są zdolne do nieograniczonego rozwoju! Aby jednak tak się stało, nie mogą być zmuszane do dopasowania się do otoczenia, potrzebują również motywacji, która stałaby się motorem do nauki.

  Autor nie tylko opisuje kolejne elementy programu, ale i proponuje gotowe ćwiczenia, zaś w pomieszczonej na końcu kolejnych rozdziałów sekcji „Źródła internetowe” odsyła czytelnika do specjalnego działu na jego stronie internetowej, gdzie znaleźć można wiele informacji i ćwiczeń pomagających lepiej zrozumieć i wdrażać dane techniki. To wszystko sprawia, że samą technikę można nazwać rewolucją w terapii autyzmu, zaś książkę „Autyzm. Przełom w podejściu” – przewodnikiem po zaburzeniach ze spektrum autyzmu, który prezentuje sposoby pracy, otwierające autystyczne dzieci na świat! Dla mnie, jako oligofrenopedagoga, to książka bezcenna, znacznie rozszerzająca zakres możliwych do zastosowania narzędzi pracy.

  Justyna Gul

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Autyzm - słowo kiedyś obce i niezrozumiałe, teraz słyszymy je wszędzie. Są rodzice, którzy usłyszą je z ust lekarza, a wtedy runie ich świat. Jednak są także ludzie tacy jak Raun Kaufman, którzy mówią im: świat nie runął, trzeba go tylko zbudować na nowo.

  Nikt dzisiaj nie wie na pewno, co jest przyczyną autyzmu, jednej z najgorszych możliwych chorób dotykających dzieci, najgorszych bo odbierających rodzicom dziecko w sposób emocjonalny, ten najbardziej dotkliwy. Kiedy już je poznali, a ono nagle odchodzi, do świata, w którym nie ma dla nich miejsca. Niektórzy mówią, że przyczyną autyzmu są szczepionki siejąc postrach i przerażenie wśród zdezorientowanych rodziców. Najnowsze badania jednak wskazują, że zaburzenie to kształtuje się jeszcze w okresie płodowym, a czynniki, które je wywołują mogą mieć związek z produkcją oksytocyny. Bez względu na to jaka jest przyczyna jest to choroba niezwykle bolesna, bo dotyka najdelikatniejszych strun w sercu. Złamaną rękę, można nastawić, ale czy można naprawić duszę, czy można zachęcić dziecko żeby wróciło?

  Raun Kaufman w swojej książce Autyzm, przełom w podejściu, mówi, że TAK - dając nadzieje rodzicom na całym świecie i obalając wszystkie do tej pory znane i co ważne nieskuteczne metody leczenia tego zaburzenia. Nadzieja w przypadku rodziców autystycznych dzieci jest motorem, który daje im siłę każdego dnia. Tym bardziej, że uważa się autyzm za chorobę w pewnym sensie nieuleczalną. Tymczasem Raun mówi, że autyzm można wyleczyć, skąd to wie? Ponieważ sam był autystycznym dzieckiem i swoją przełomową metodę: Program Son-Rise budował wspólnie ze swoimi rodzicami, a raczej oni ją budowali, ON tylko w niej uczestniczył.

  Raun Kaufman mówi rzeczy nowe ale i znane dla nas samych, takie oczywiste prawdy. Mówi rodzicom, że mają lek, mają go od dawna, bo noszą go w sobie. Ich lekiem tym najcudowniejszym na świecie jest ich miłość do dziecka, cierpliwość i oddanie. Nie trzeba stosować inwazyjnych terapii, podawać leków i próbować do dziecka dotrzeć siłą. Te wszystkie metody zawodzą, a co gorsza ranią jeszcze bardziej, bo dziecko wciąż się oddala, a nawet cierpi w efekcie ich stosowania.

  Raun Kaufman mówi, że nie można próbować wciągać dziecka siłą do świata, którego nie rozumie i którego się obawia. To rodzice muszą znaleźć drogę do miejsca, w którym ono się znajduje. Jeżeli zaczyna się kiwać, oni kiwają się z nim. Jeżeli bez końca kartkuje strony, oni kartkują je z nim. Przyjdzie taki moment, kiedy przestanie to robić i wiecie co wtedy się stanie? Spojrzy na nich i naprawdę ich zobaczy.

  Raun Kaufman chce nam o tym wszystkim powiedzieć, bo sam był takim dzieckiem. Znajdował się w świecie, do którego nie chciał nikogo dopuścić, bo w tym świecie było mu dobrze, było bezpiecznie. Ale pewnego dnia, jego rodzice dzięki niewyczerpanej dozie cierpliwości i ogromnej miłości zapukali do drzwi małego domku, w którym mieszkał przez długi czas, a ON pozwolił im wejść. Dzisiaj to Raun pomaga rodzicom, mówi im, że odpowiedź na najtrudniejsze pytanie, jest tuż przed nimi.

  Książka Autyzm, przełom w podejściu jest naprawdę niezwykła, ciężko ją czytać bez kapiących na kartki łez, bo każdy kto ma dziecko wie jak delikatnych dotyka strun. Nie ma nic gorszego niż jakakolwiek krzywda, która spotyka dzieci. W tym przypadku tą krzywda jest zaburzenie, które odbiera dziecko rodzicom. Jednak dzięki takim ludziom jak Raun tysiące rodziców już wie, ma pewność, że słońce w końcu wzejdzie, a ich kochane maleństwo do nich wróci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Obowiazkowa lektura dla kazdego rodzica dziecka z autyzmem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Raun Kaufman
 • Wydawnictwo Vivante
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365442185
 • Język: polski
 • Podtytuł: Program Son-Rise, który pomógł rodzinom na całym świecie
 • Oryginalny tytuł: Autism breakthrough
 • Tłumacz: Składanowska Kinga
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365442185
 • EAN: 9788365442185
 • Wymiary: 14.5x20.5x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Autyzm - Przyczyny, symptomy, terapia w.2 0/5 Nasza cena:
23,66 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Autyzm - Przyczyny, symptomy, terapia w.2

Autorka w swej pracy porusza problem diagnozowanego ostatnio coraz częściej zaburzenia rozwoju, jakim jest autyzm. Pomimo przeprowadzenia wielu badań wciąż nie wiemy, jak dochodzi do jego powstania, nie potrafimy więc mu zapobiegać, a w przypadku wielu osób dobrać dającej oczekiwane efekty...
Autyzm a niepełnosprawność intelektualna... 0/5 Nasza cena:
21,02 zł 23,10 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Autyzm a niepełnosprawność intelektualna...

"Autyzm a niepełnosprawność intelektualna i opóźnienie w rozwoju" to książka, która dokładnie definiuje, czym jest, a czym nie jest zaburzenie autystyczne. Autor, opierając się na najnowszych klasyfikacjach zaburzeń, doniesieniach z literatury przedmiotu oraz własnych badaniach, charakteryzuje...
eBook Autyzm. Przełom w podejściu mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Autyzm. Przełom w podejściu mobi epub

Jako chłopiec, Raun Kaufman został zdiagnozowany przez ekspertów jako dziecko autystyczne, o IQ poniżej 30 i wymagające specjalistycznej opieki medycznej. Lata później, Raun ukończył studia z zakresu Etyki Biomedycznej na Uniwersytecie Browna, stał się znanym i cenionym ekspertem od zaburzeń ze...
Medycyna na każdy dzień. Święta Hildegarda z Bingen 0/5 Nasza cena:
20,67 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Medycyna na każdy dzień. Święta Hildegarda z Bingen

Czy chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem i swoją wrodzoną, naturalną witalnością Zadbać o prawidłowe żywienie całej rodziny i odnaleźć harmonię ciała i umysłu Święta Hildegarda z Bingen. Medycyna na każdy dzień dr Wigharda Strehlowa to praktyczny przewodnik po medycynie świętej uzdrowicielki z...
Joga i ajurweda 5/5 Nasza cena:
32,95 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Joga i ajurweda

Bartosz Niedaszkowski wykorzystuje w swojej pracy zawodowej tradycyjne szkolenie jogiczne oraz wykształcenie akademickie z dziedziny fizjoterapii. Takie połączenie daje mu możliwość syntezy tego, co najlepsze w starożytnej sztuce jogi i współczesnej rehabilitacji. Ponadto jest terapeutą manualnym i...
Proces Polarity. Wracając do źródeł zdrowia 5/5 Nasza cena:
41,65 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Proces Polarity. Wracając do źródeł zdrowia

Polarity to prawo przeciwieństw w ich subtelnym przyciąganiu z centrum do centrum. Jedność to połączenie tych prądów w jedną Esencję. Kreacja niesie wciąż nowe przeciwstawne wartości, a my możemy wykorzystać je to tworzenia naszego życia.Książka ta mówi o procesie. Świat, którego doświadczamy, jest...
Co choroba mówi o Tobie 5/5 Nasza cena:
30,70 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co choroba mówi o Tobie

Kurt Tepperwein opisuje, jak możemy rozpoznawać oraz właściwie interpretować symptomy chorobowe. Poleca ON kroki, które powinniśmy wykonać w celu uzdrowienia. Prowadzi nas do źródła choroby, tkwiącego zawsze w sferze duchowej, przez co pokazuje nam drogę do nas samych. Prezentuje ponad 100...
Ocet jabłkowy (014) 5/5 Nasza cena:
18,07 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ocet jabłkowy (014)

Ocet jabłkowy jest jednym z wielu wspaniałych środków danych nam przez Naturę w celu wspomagania naszego zdrowia, urody i dobrego samopoczucia. Zawiera wiele cennych składników, które w istotny sposób wspierają naszą witalność, pobudzają przemianę materii, poprawiają ukrwienie i przyspieszają...
Soda oczyszczona na straży zdrowia 5/5 Nasza cena:
16,57 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Soda oczyszczona na straży zdrowia

W nowej książce profesora Iwana Nieumywakina mowa o uzdrawiających właściwościach zwykłej sody spożywczej, które wcale nie są tak nieznaczne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Powołując się na doświadczenia naukowców i badaczy, którzy powszechnie stosują sodę oczyszczoną w swojej praktyce,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula