Autostopem przez Galaktykę

Autor:

Douglas Adams

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
324
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

"Autostopem przez Galaktykę" autorstwa Douglasa Adamsa to świetna i znana na całym świecie powieść z gatunku science fiction, która doczekała się ekranizacji o tym samym tytule w 2005 roku.

Książka cechuje się brytyjskim humorem, dzięki czemu idealnie nadaje się na relaksujący wieczór.

Pewien Ziemianin - Arthur Dent niespodziewanie odkrywa, że jego najlepszy przyjaciel, Ford Prefect, jest kosmitą. To właśnie on go ratuje, kiedy Ziemia ma zostać zniszczona. Dlaczego? Otóż pechowo znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady?

Razem udają się w pełną niebezpieczeństw kosmiczną podróż, a w tym wszystkim pomaga im przewodnik "Autostopem przez Galaktykę". W trasie towarzyszy im robot Marvina o neurotycznym usposobieniu. W międzyczasie główny bohater, Arthur, próbuje zrozumieć jaki jest sens życia, a przy tym zostaje zamieszany w rozwiązywanie jednej z największych zagadek kosmosu.

Fabuła książki bawi i zaskakuje, ciężko jest bowiem przewidzieć bieg wydarzeń, kiedy można go wytłumaczyć biorąc pod uwagę jedynie prawa panujące w świecie kosmitów. Mimo to czytelnik nie pozostaje bez wyjaśnień - zawarte w książce fragmenty przewodnika, którym posługują się bohaterowie powieści, pozwalają zrozumieć i poznać ten zupełnie różny od naszego świat? choć jednocześnie tak bardzo podobny.

Niniejsza publikacja należy do pierwszego tomu z cyklu o tym samym tytule, do którego zaliczają się kolejno następujące pozycje: "Restauracja na końcu wszechświata", "Życie, wszechświat i cała reszta", "Cześć, i dzięki za ryby", "W zasadzie niegroźna" oraz "I jeszcze jedno?"
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraźcie sobie, że za kilka sekund Ziemi właściwie nie będzie, a ogłoszenie na ten temat wisiało już dawno na tablicy gdzieś w Galaktyce. Ludzie mieli jakieś 50 lat, żeby odwołać się od decyzji, która zapadła w jakimś tam urzędzie w kosmosie:) Oczywiście nic nie zrobili, bo po prostu nie wiedzieli.

  “Ręcznik to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy, jaką może posiadać międzygalaktyczny autostopowicz”

  Tak się zdarzyło, że ta nasza Ziemia akurat stała się zawadą na trasie nowej międzygalaktycznej autostrady i trzeba ją usunąć. Jednak nie martwcie się za bardzo, jeżeli Waszym kumplem jest Kosmita (o czym niedawno się dowiedzieliście ). Wtedy możecie mieć nadzieje, że w ostatniej chwili zabierze Was swoim statkiem w niezwykłą podróż. Tak zaczyna się ta niesamowita historia, która może wydawać się dla jednych żartem, dla innych ciekawą opowiastką, jednak niemal dla wszystkich jest czymś unikatowym i niezwykłym.

  Nie myślcie tylko, że Ziemię uratuje ktoś taki jak np. główny bohater. Nic z tych rzeczy. Wspomniany Arthur Dent, 30-letni Ziemianin w ostatniej chwili uratuje się z wielkiej, globalnej katastrofy i zwieje wraz ze swoim kolegą Fordem Prefect’em wprost w objęcia kosmosu. W tej podróży nie będą sami, a towarzyszyć im będzie między innymi robot, który ma depresję.

  Książka Autostopem przez galaktykę to pierwsza z 5-tomowego cyklu część o międzygalaktycznych przygodach, która stała się światowym fenomenem. Specyficzny humor autora, który notabene odpowiadał za dialogi w słynnym Monty Python’ie stał się legendą, a poszczególne elementy, nazwy i postacie z tej książki, weszły do angielskiego języka. Wielu ludzi na świecie wie, że na pytania o życie, wszechświat i w ogóle wszystko można udzielić jednej odpowiedzi: 42:) Nawet słynny komputer, który został nazwany Głęboka Myśl i który przegrał dwie legendarne rozgrywki szachowe z Garym Kasparov’em w 1989 r, został nazwany po komputerze, który występuje właśnie w tej książce.

  Nic dziwnego, że założyciel Virgin Mobile Richard Branson umieścił Autostopem przez Galaktykę na swojej liście 65 książek (na 10 miejscu), które koniecznie trzeba w swoim życiu przeczytać. Książka Adams’a jest wyjątkowa, ponieważ otwiera umysł. zmusza do myślenia, ale także leczy nas ze zbyt racjonalnego traktowania rzeczywistości i jednocześnie z brania na serio rzeczy absurdalnych. Każdy, kto chce się po prostu pośmiać, powinien przeczytać tą książkę, wtedy szybko zorientuje się, że nie tylko kosmos jest jednym wielkim żartem, ale także nasze życie po troszku:)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autostostopem przez Galaktykę - Douglas Adams - recenzja

  Zabawny i niezdarny Artur Dent w ostatniej chwili dowiaduje się, że jego dom ma być zburzony, ponieważ stoi na trasie planowanej obwodnicy. Tak samo w ostatniej chwili dowiaduje się od swojego przyjaciela, Forda Prefecta (który zresztą okazuje się kosmitą), że Ziemia ma być zniszczona na rzecz międzygalaktycznej autostrady. Przyjaciele uciekają w kosmos, gdzie przeżywają mnóstwo zwariowanych przygód.

  "Autostopem przez Galaktykę" Douglasa Adamsa to klasyka science fiction. Bohaterowie są bardzo sympatyczni (nawet robot z depresją - Marvin), a autor posługuje się świetnym brytyjskim humorem. Książka z początku wydaje się zupełnie bez sensu, ale w miarę czytania wszystko układa się w logiczną, choć zaskakującą całość.

  Akcja rozgrywa się w zawrotnym tempie z mnóstwem niedorzeczności, co czyni powieść jeszcze ciekawszą i zabawniejszą. Książka jest opatrzona adekwatnymi, ale zagadkowymi ilustracjami Janusza Kapusty.

  "Autostopem przez Galaktykę" polecam nie tylko fanom science fiction. W tej lekturze każdy znajdzie coś dla siebie.

  Nowhere Man, lat 18

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Adam Douglas - brytyjski pisarz, dziennikarz a także scenarzysta. Jego najbardziej rozpoznawalnym dziełem jest książka Autostopem przez Galaktykę z absurdalnym a zarazem inteligentnym humorem. Chociaż powstała już dość dawno, bo w 1978 roku, to wciąż jest chętnie wznawiana i czytana przez kolejne pokolenia. Autor niestety zmarł na zawał podczas prac nad ekranizacją swojej powieści w 2001 roku a sam film ostatecznie zadebiutował w 2005 roku, który z pewnością wiele osób oglądało.

  Arthur Dent ma zwyczajne i nudne życie jak tylko się da. Jednak pewnego spokojnego dnia dowiaduje się, że jego przyjaciel Ford jest kosmitą a Ziemia zostanie zaraz zniszczona, ponieważ znajduje się na trasie planowanej międzygalaktycznej autostrady. Co więcej, Ziemianie mieli aż 50 lat, żeby przejrzeć plany i napisać zażalenie, bądź skargę. Inna sprawa, że odpowiednie dokumenty znajdowały się na Alfa Centurii oddalonej o kilka lat świetlnych od naszej planety... Jednakże unicestwienie ojczystej planety Arthura jest dopiero początkiem jego niesamowitych a często absurdalnych przygód. Bowiem tuż przed katastrofą, Ford zabiera go statkiem kosmicznym w podróż po Galaktyce. Zbiera ON materiały do nowej edycji kompendium wszelkiej znanej wiedzy, czyli przewodnika Autostopem przez Galaktykę. W trakcie tej wyprawy Arthur spróbuje między innymi rozwiązać największą zagadkę wszechświata, czyli jaki jest sens życia.

  Ekranizację Autostopem przez Galaktykę widziałem przynajmniej kilka razy i za każdym razem był to niezwykle zabawny i odprężający seans. Natomiast blisko 2 lata temu postanowiłem przeczytać książkę Douglasa Adamsa i nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia jak przypuszczałem. Przedstawiony w powieści humor nie do końca mnie bawił, absurdalne sytuacje wydały mi się aż za bardzo dziwne i ogólnie rozczarowałem się. Sądziłem, że powieść będzie mnie bawić tak samo jak ekranizacja. Dlatego też postanowiłem dać drugą szanse tej kultowej już książce i sprawdzić, czy obecnie inaczej ją odbierę - na szczęście tak! Wydaje mi się, że potrzeba do niej dużej dozy dystansu i należy ją czytać jako z góry coś bardzo, ale to bardzo absurdalnego. Inaczej nie zrozumie się żartów i nie będzie się śmiało z wielu komicznych sytuacji. Poza tym jest to lektura bardzo krótka i lekka w czytaniu, co wpływa korzystnie na jej odbiór.

  Autostopem przez Galaktykę to w kilku słowach najlepsza parodia science fiction jakie można przeczytać. Naprawdę! W zwłaszcza filmach dość często pojawiają się elementy komiczne, które pokazują absurdalne technologie, lecz nic nie przebije książki Douglasa Adamsa i jej ekranizacji. Mamy tutaj statek z napędem nieprawdopodobieństwa, super komputer mający za jedyne zadanie znaleźć odpowiedź na pytanie o sens życia, czy robota z depresją. Takich elementów jest oczywiście znacznie więcej, lecz to są te najbardziej charakterystyczne. Poza tym w powieści jest obecny bardzo specyficzny humor, który przejawia się w przejaskrawianiu wielu rzeczy jak np. wszechobecnej biurokracji. Uwierzcie mi, że polskie urzędy pod tym względem, to straszni amatorzy.

  Książka Adamsa to także kilka niezwykłych i nietuzinkowych postaci, które z miejsca zyskają sympatię i rozbawią nas do łez. Bynajmniej żaden z nich nie jest typowym bohaterem jakiego byśmy oczekiwali. Arthur Dent nie jest nikim niezwykłym a jednak przez przypadek wyrusza w absurdalną podróż po Galaktyce w ubłoconym ubraniu i przez dłuższy czas nie dowierza wszystkiemu co widzi dookoła. Robot Marvin, który cierpi na depresję i uważa, że wszyscy dookoła go nienawidzą. Albo Zaphod Beeblebrox - prezydent Galaktyki, którym nikt nie wie w jaki sposób mógł zostać. Ma dwie głowy i trzy ręce, lecz przede wszystkim to pozytywny wariat, który trzy razy coś zrobi a nigdy nie pomyśli.

  Autostopem przez Galaktykę jest książką, będącą niesłychanie zabawną i komiczną parodią science fiction, jaką kiedykolwiek czytałem. To powieść tak absurdalna, że bawi do łez i nie sposób jej później miło nie wspominać. Jeśli szukacie książki lekkiej, ale z dużą dawką humoru. to polecam ją Waszej uwadze.

  Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Już od dawien dawna słyszałam o tej książce bardzo wiele. Prawie każdy zachwycał się nad nią, ale wiecie jak to bywa, ta książka była niedostępna (istny biały kruk), wszystko za sprawą wyczerpanego nakładu. Ale wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło to zmienić i dziś możemy się nacieszyć książką, w nowej oprawie i to w jakiej oprawie!

  Kiedy tylko książka trafiła do moich rąk nie mogłam się od niej odpędzić. Twarda oprawa, do tego papierowa obwoluta, po prostu raj w dłoniach dla takiego książkoholika jak ja. Przez te wszystkie lata nie zaznajomiłam się z poprzednim wydaniem, ale może to i lepiej? W tej czeka nas jedna wielka przygoda, która aż zaróżowi wasze policzki. Każdy rozdział opatrzony jest dość dziwacznym rysunkiem, ale tylko gdy przeczytacie dany rozdział, będzie ON dla was bardziej zrozumiały.

  Nie powiem, odrobinę bałam się tej książki, gdyż na tylnej okładce znajduje się informacja, że fani humoru w stylu Monty Pythona będą zadowoleni. No cóż, ja fanką nie jestem tej twórczości, ale dlaczego by nie spróbować? Ta książka okazała się strzałem w dziesiątkę i nawet nie zauważyłam kiedy udało mi się ją połknąć w całości. Ta pozycja jest odrobinę surrealistyczna, i można by jej nakleić łatkę dziwacznej, ale to chyba lektura, którą powinien każdy przeczytać. Nawet ci, którzy nie przepadają za fantastyką, czy raczej może science fiction.

  Humor tej pozycji często powalał mnie na kolana. Gdyby ktoś opowiadał mi historię Autostopem przez galaktykę, na pewno wylewałabym może łez, a mój brzuch bolałby mnie przez kilka dni. Arthur i Ford to mieszanka wybuchowa i mało jest takich bohaterów książkowych. Każdy z nich jest pięśliwy i jeżeli chcecie wiedzieć co to oznacza, to musicie przeczytać tę historię. Daj się ponieść tej kosmicznej wyprawie i kto wie, może odkryjecie w niej coś niezwykłego?

  Jednak pomimo tego humoru i całej tej dziwaczności, książka jest przeznaczona dla wymagającego czytelnika. Trzeba wczytać się w tekst i spróbować go zrozumieć. Bez zrozumienia ukrytego w niej przekazu, na pewno uznacie ją za bezsensowną. Ale nie o to w niej chodzi. Jest to klasyk, do którego trzeba podejść z lekkim sceptycyzmem i odpłynąć. Tak o po prostu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Autostopem przez Galaktykę
 • Autor: Douglas Adams
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Seria Autostopem Przez Galaktykę
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 324
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365521286
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
 • Tłumacz: Wieczorek Pawel
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365521286
 • EAN: 9788365521286
 • Wymiary: 15.0x21.0x2.7 cm
Warto zwrócić uwagę na...
eBook Autostopem przez Galaktykę mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Autostopem przez Galaktykę mobi epub

Kultowa powieść science fiction, w której autor połączył wizyjną fantastykę ze zwariowanym brytyjskim humorem w stylu Monty Pythona W tej niezwykłej, pełnej fantazji i humoru książce opowiedziana została historia Arthura Denta i Forda Prefecta, którzy po zniszczeniu Ziemi udają się w galaktyczną...
Golem 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Golem

Mroczna historia z pogranicza snu, magii i mistyki Bohaterem powieści jest Athanasius Pernath, konserwator sztuki, jubiler i wycinacz kamei, mieszkający w starej kamienicy w Kogucim Zaułku w praskim getcie. Pewnego dnia odwiedza go tajemnicza postać i przekazuje mu księgę Ibbur, z prośbą, by...
Dersu Uzała 0/5 Nasza cena:
36,00 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dersu Uzała

Już tak wielu miłośników przygody z różnych krain świata wyruszyło w głąb syberyjskiej tajgi, zainspirowanych tą książką lub filmem Akiry Kurosawy na jej podstawie. Teraz Ty wybierzesz się w zaczarowaną wyprawę, by pewnej mrocznej nocy, w bezkresnym lesie spotkać niezwykłego bohatera - Dersu...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 2. Sieć spisków. Okładka filmowa

Wojna pięciu królów zbliża się do końca. Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców, jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Niezadowoleni z ich rządów wciąż spiskują i zawierają nowe sojusze. Martellowie z Dorne szukają zemsty za swych zabitych krewniaków, a dziedzic króla Balona...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1. Gra o tron 5/5 Nasza cena:
42,66 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 1. Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego...
Łotrzyki 5/5 Nasza cena:
45,61 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łotrzyki

Ekscytująca książka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. A na koniec rarytas - nowe opowiadanie George’a R. R. Martina Książę łotrzyk ze świata Gry o tron - opowieść o Daemonie Targaryenie. Wszyscy kochają łotrzyków. Motyw przewodni tej znakomitej antologii pozwala na bardzo wiele swobody i jest...
Fionavarski gobelin 4/5 Nasza cena:
47,20 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fionavarski gobelin

Wydanie 2012r. Oprawa twarda. Strony 1308. Format 14,5x20,5cm. Wszystko zaczęło się od wykładu, na którym piątka uniwersyteckich studentów poznaje doktora Lorenzo Marcusa vel Lorena Srebrny Płaszcz, czarodzieja, człowieka, który nieodwracalnie zmieni bieg ich życia i przeniesie ich z Ziemi, jaką...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 5. Taniec ze Smokami. Część 2. Okładka filmowa

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna... W Meereen otoczona przez wrogów Daenerys Targaryen chwyta się rozpaczliwych środków, by zachować swoją pozycję. Wielu zabiega o jej względy, lecz ostrzegano ją, by nie ufała nikomu… W Królewskiej Przystani królowa regentka,...
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 1. Cienie śmierci. Okładka filmowa 0/5 Nasza cena:
42,48 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń Lodu i Ognia. Tom 4. Uczta dla wron. Część 1. Cienie śmierci. Okładka filmowa

Po stuleciach ciągłych wojen i zdrad siedem osłabionych potęg dzielących władzę nad krainą zawarło ze sobą rozejm. Tak się przynajmniej wydaje. Po śmierci króla potwora, Joffreya, Cersei przejęła władzę w Królewskiej Przystani. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula