Paul Hewitt

Paul Hewitt to amerykański fizyk, który ma na swoim koncie podręcznik "Fizyka wokół nas" (oryginalnie Conceptual Physics). Jest to pomoc naukowa, przeznaczona dla licealistów, która jednak wyróżnia się swoim ciekawym, gawędziarskim stylem, ułatwiającym młodzieży zrozumienie trudniejszych zagadnień z zakresu fizyki. Znajdują się tu przykłady z codziennych sytuacji, pozwalające bardzo obrazowo wytłumaczyć wiele kwestii.

Hewitt urodził się w 1931 roku w Massachusetts. Kiedy pracował jako nauczyciel, rozpoczął nagrywanie wykładów, a zajmował się przede wszystkim fizyką koncepcyjną. Właśnie za swoją działalność otrzymał wiele różnych nagród, w tym chociażby nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyków (rok 1982).

"Fizyka wokół nas" jest jedyną, ale za to bardzo pomocną książką autorstwa Hewitta, którą wydano po polsku. Zawiera ona w sobie wiele stron materiałów, przedstawionych w bardzo przystępny sposób, dzięki któremu młodzi ludzie łatwiej zgłębiają tajniki fizyki. W książce znajdują się też najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, dlatego jest tak bardzo aktualny i pożyteczny w trakcie nauki.
 • -8%
  Fizyka wokół nas

  Fizyka wokół nas

  Nareszcie fizyka zrozumiała dla wszystkich! Niezwykła opowieść, w której Autor tłumaczy istotę zjawisk fizycznych, mówiąc czytelnikowi, dlaczego jest tak, a nie tylko informując, że tak jest. Dzięki przykładom z codziennego życia oraz bardzo dużej liczbie ilustracji, fotografii i wspaniałym...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 155,99 zł 169,00 zł
  wysyłka do 72 godzin