Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala to autorka książek kryminalnych i obyczajowych. To miłośniczka muzyki jazzowej i języka francuskiego. W wolnych chwilach lubi spędzać czas z dobrą książką.

Małgorzata Rogala jest polską pisarką. Pierwszą wydaną książką autorki była powieść obyczajowa "To, co najważniejsze" (2012). Publikacja opisanej przez nią historii stała się możliwa dzięki wygranej w konkursie literackim, w którym Rogala brała udział. Niedługo potem autorka wygrała konkurs i otrzymała w nagrodę zniżkę na odbycie kursu pisania książek kryminalnych. Dzięki niemu zrozumiała, że to właśnie kryminały od zawsze były gatunkiem, w którym najlepiej się czuje.

Rogala zyskała rozgłos dzięki serii opowiadającej o przygodach policjantki, Agaty Górskiej i policjanta, Sławka Tomczyka. Cykl składa się z kilku powieści, wśród których można wymienić tytuły, takie jak: "Zapłata", "Dobra matka", "Ważka" i "Zastrzyk śmierci". Powieści pisane przez Rogalę szybko zyskały uznanie wśród odbiorców. Autorka sama przyznaje, że pomysły na nowe historie podpowiada jej szara rzeczywistość. Motywy na dobrą książkę potrafi znaleźć zarówno w artykułach z gazet, jak i podczas własnych obserwacji świata.

Autorka powieści kryminalnych i obyczajowych jest osobą, która na co dzień dużo pisze, pracuje i czyta. Chętnie sięga po książki różnych autorów, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Oprócz kryminałów, lubi również literaturę kobiecą, obyczajową, popularnonaukową. W wolnych chwilach chętnie ćwiczy jogę i jeździ na rowerze.