Karolina Wilczyńska

Karolina Wilczyńska, autorka poczytnych powieści obyczajowych, ma wiele twarzy i literackich wcieleń, z których każde godne jest uwagi.

Karolina Wilczyńska to pisarka niezwykle wręcz wszechstronna. Tworzy zarówno romanse i powieści obyczajowe, jak i horrory, kryminały i sensacyjne thrillery. Ogromną popularność przyniósł jej cykl obyczajowy "Stacja Jagodno". Rozpoczyna go powieść "Zaplątana miłość".

Pisarka przyszła na świat 28 sierpnia 1973 roku. Jest zodiakalną panną i numerologiczną jedenastką. Sprawia to, że w jej osobowości zmagają się dwie natury: racjonalistki i marzycielki. Uwielbia piesze wycieczki (boso albo w glanach), zachwycają ją bursztyny i słoneczniki. W wolnych chwilach szydełkuje, robi na drutach i zajmuje się decoupage'em. Jednak głównymi obiektami jej zainteresowań są ludzie, ich niezwykłe losy i opowieści.

Wspomniana wyżej "Stacja Jagodno" jest na to dowodem więcej niż przekonującym. To cykl pełnych ciepła i wzruszeń opowieści, których akcja rozgrywa się w niewielkiej, urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Cykl liczy obecnie 11 tomów.

Bohaterkami książek Wilczyńskiej są zazwyczaj kobiety przeżywające bolesne rozterki lub zmuszone dokonywać dramatycznych wyborów. Mało kto potrafi tak jak ona oddać na papierze silne, często skrajne emocje. Przykładem niech będą choćby "Anielski kokon", "Ja, kochanka", "Ta druga" i "Właśnie dziś, właśnie teraz".

Opowiadania autorki pojawiają się również w antologiach. Krótkie formy pokazują najlepiej, z jak bardzo wszechstronną pisarką mamy tu do czynienia. Na kartach "Kryminalnej piły" (której pomysłodawcą był Ryszard Ćwirlej) znajdziemy napisane przez Karolinę Wilczyńską opowiadanie sensacyjne. W antologiach świątecznych ukazała nam swoje kolejne, skrajnie inne oblicze. Zachęcamy więc gorąco do poznania tej twórczości osobiście. Szeroki wybór książek Karoliny Wilczyńskiej zamieściliśmy właśnie tutaj.