Jan Grzegorczyk

Jako że Jan Grzegorczyk tworzy książki o niezwykle różnym podłożu gatunkowym, stał się autorem, który wpisuje się w gusta czytelnicze wielu osób. Poznaj pentalogię religijnych zmagań czy świat kryminalnych zbrodni.


Urodzony 12 marca 1959 roku w Poznaniu, Jan Grzegorczyk w swojej młodości studiował polonistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Zaraz po studiach został zatrudniony przez dominikańskie wydawnictwo "W drodze", z którym związał się na blisko 30 lat. Od rozpoczęcia nowego tysiąclecia pracuje także w wydawnictwie Zysk i S-ka, gdzie pełni funkcję kierowniczą w działach literatury polskiej, religijnej i sportowej. Zarówno w jego karierze, jak i życiu niezwykle ważną rolę odegrały postacie Jana Góry, Pawła Kozackiego i Michała Zioło, z którymi współpracował w ramach wielu publikacji. Od zawsze pragnął poruszać kontrowersyjne tematy, co widać w jego bogatej twórczości.


Książki Jana Grzegorczyka zahaczają o różną tematykę, dzięki czemu ciekawią czytelników. Zadebiutował powieścią "Każda dusza to inny świat", czyli historią o miłosierdziu. Największą sławę przyniosła mu seria "Przypadki księdza Grosera", w której opowiada o niewypowiedzianych problemach życia księży. W swojej literackiej karierze tworzył też scenariusze do filmów dokumentalnych, takich jak "Raj odzyskany" oraz "Skrawek nieba". We współpracy ze swoją żoną zajmował się także tłumaczeniem książek z języka angielskiego. Jego najnowsze powieści pt. "Chaszcze" i "Puszczyk" wprowadziły go na terytoria literatury kryminalnej.


Wartość twórczości Jana Grzegorczyka jest niepodważalna, gdy weźmie się pod uwagę liczbę opublikowanych artykułów i znaczącą poczytność jego powieści. W publikacjach łączy doświadczenia prawdziwych ludzi ze swoją niezwykłą wyobraźnią, oferując w ten sposób niezapomniane przeżycia wszystkim czytelnikom.