Publikacja "Opowieści z Narnii. Srebrne krzesło" jest książką, do której przeczytania (lub wysłuchania) nie trzeba nikogo zachęcać. Kto poznał pierwsze trzy tomy serii "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa, z pewnością sięgnie po czwarty - i na nim nie poprzestanie!
Zuzanna, Piotr, Edmund i Łucja wyczerpali już swój limit podróży do Narnii. Za to Eustachy, ich koszmarny kuzyn, który w części "Podróż »Wędrowca do Świtu«" przeżył radykalne nawrócenie, razem z koleżanką ze szkoły jeszcze raz powraca do równoległego świata i przekonuje się, że w Narnii czas płynie zupełnie inaczej! Podczas gdy w świecie Eustachego minęło zaledwie kilka miesięcy, w Narnii upłynęło kilkadziesiąt lat: książę Kaspian umarł, a jego syn dosłownie zapadł się pod ziemię.
Czy Eustachemu, Julii i ich nietypowemu przewodnikowi Błotosmętkowi uda się odnaleźć i ocalić następcę narnijskiego tronu? Może, ale nie będzie to łatwe zadanie. Zwłaszcza że olbrzymy ludożercy i podstępna czarownica nie będą chcieli, aby ich misja zakończyła się powodzeniem.
Wszystkie siedem tomów "Opowieści z Narnii" to: "Lew, czarownica i stara szafa", "Książę Kaspian", "Podróż »Wędrowca do Świtu«", "Srebrne krzesło", "Koń i jego chłopiec", "Siostrzeniec czarodzieja" oraz "Ostatnia bitwa".
O autorze
C.S. Lewis (1898-1963) był brytyjskim znawcą literatury średniowiecznej i apologetą chrześcijańskim - jest znany głównie jako autor powieści dla najmłodszych, ale to zaledwie niewielka część jego literackiej twórczości. Oprócz dwóch cykli fantasy ("Opowieści z Narnii" dla dzieci i "Trylogii kosmicznej" dla dorosłych) dzięki niemu ukazały się również takie książki, jak "Listy starego diabła do młodego", "Rozwód ostateczny", "Dopóki mamy twarze", zbiór esejów "Chrześcijaństwo po prostu" oraz autobiografia pisarza "Zaskoczony radością".