Jest czwarty lipca i całe miasteczko zebrało się przy lokalnym basenie. W to skwarne popołudnie my, samotne matki, nie mieszamy się z tamtymi kobietami – tymi, które mają idealne życia i szczęśliwe małżeństwa. Kobietami takimi, jak Sabine Miller. Ale kiedy Sabine posyła mi pełne desperacji spojrzenie z drugiego końca basenu, krew zastyga mi w żyłach...
Gdy podbiegam do tylnej furtki, znajduję tylko srebrną bransoletkę z wisiorkiem, którą upuściła po drodze. Przekonuję samą siebie, że wyobraziłam sobie tę sytuację aż do chwili, gdy pojawia się mąż Sabine. Kiedy uświadamia sobie, że zniknęła, od razu dzwoni na policję. „Ktoś groził Sabine” oznajmia. „A teraz ją porwali”.
Prawda jest taka, że byłam ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Teraz policja pojawia się przed moimi drzwiami i zadają pytania. Jestem przerażona, że dowiedzą się, co zaszło wiele lat temu między mną a Sabine. Coś, o czym nigdy nikomu nie powiedziałam.
ALE MUSZĘ TO KOMUŚ WYZNAĆ. POTRAFISZ DOCHOWAĆ TAJEMNICY?
Audiobook Zaginiona mp3
Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie
Licencja: | znak wodny |
Rok wydania: | 2024 |
Wydawnictwo: | Heraclon |
Rodzaj pliku: | mp3 |
- Autor: Georgina Cross
- Wydawnictwo Heraclon
- Rok wydania: 2024
- Rodzaj pliku: mp3
- Licencja: znak wodny
- Czas trwania: 9:39:00
- Lektor: Anna Krypczyk
- Stan: plik elektroniczny, do pobrania po opłaceniu
- Model: @9788383346410_31
- ISBN: 9788383346410
- Język: polski
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 4/5Dodana przez Paulina P. w dniu 2023-06-12Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: audiobook
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąTo moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Po genialnej "Idealnej niani" i bardzo dobrej "Naszej dziewczynce" przyszła pora na nową książkę Georginy pod tytułem "Zaginiona". Jest to thriller psychologiczny. Miałam bardzo wysokie oczekiwania jeśli chodzi o tą książkę i niestety troszkę się zawiodłam, ta historia nie dorównała swoim poprzedniczką, co nie znaczy oczywiście, że była zła. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna, to miło spędziłam z nią czas. Znajdujemy tutaj dwie płaszczyzny czasowe: przeszłość i teraźniejszość i to właśnie owe retrospekcje najbardziej mnie zaintrygowały w tej historii. Jeśli chodzi o bohaterów powieści to zostali oni ciekawie wykreowani, zagłębiając się w tą historię mogłam lepiej poznać ich myśli, uczucia, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Akcja przez większą część powieści toczy się swoim niespiesznym rytmem i dopiero pod koniec znacznie przyspiesza, wywołując w Czytelniku zdecydowanie więcej emocji i wrażeń niż na początku. Następuje również kilka naprawdę dobrych plot twistów. Autorka w bardzo interesujący sposób przedstawiła tutaj aspekt dotyczący social mediów, ukazując również ich ciemną stronę. "Zaginiona" nie znajdzie się może w czołówce najlepszych thrillerów jakie czytałam, ale miło spędziłam czas z tą historią. Mam nadzieję, że kolejna książka autorki dostarczy mi takich emocji jak jej genialna - "Idealna niania".
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Patrycja C. w dniu 2023-04-25Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: audiobook
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąAutorce udało się mnie zaskoczyć i to niejednokrotnie, a to bardzo duży plus. Czytało mi się dobrze i szybko. Lekturę pochłonęłam w kilka godzin. Polecam 😊
-
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 3/5Dodana przez Patrycja P. w dniu 2023-04-04Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: audiobook
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną4 lipca z okazji Dnia Niepodległości całe miasteczko spotyka się przy lokalnym basenie. Erica jedynie mogła sobie pomarzyć o życiu jakie wiodła Sabine Miller i jej przyjaciółki. Nikt się nie spodziewa, że tego dnia dojdzie do tragedii w której Sabine zniknie bez śladu i wszyscy zajmą się jej poszukiwaniami.
"Zaginiona" to dosyć niepozorna historia w której akcja przez połowę książki rozgrywa się nieśpiesznie, wprowadzając nas w życie Ericy oraz Sabine. Obie bardziej się od siebie różnić nie mogły, każda z nich wiedzie zupełnie inne życie, jednak jak się z czasem okazuje, ich światy się ze sobą łączą w nieoczekiwanym momencie.
Autorka potrafi budować napięcie, które już gdzieś nam towarzyszy od pierwszych rozdziałów, mimo iż za wiele się w nich nie dzieje to i tak w pewnym stopniu intrygują i zachęcają do dalszego czytania. Cała historia skupia się na zaginięciu Sabine Miller, całe miasteczko ją szuka i nikt, nawet najbliżsi nie wiedzą co się z nią stało. Możliwości było naprawdę wiele, sama byłam ciekawa co takiego się wydarzyło. W połowie historia mocno szokuje, Georgina daje nam pstryczka w nos i zaczyna się naprawdę wiele dziać. Poznajemy przeszłość bohaterek, która sprzymierza się z teraźniejszością, ich obraz jest wyraźniejszy, aczkolwiek w dalszym ciągu ich losy są nieprzewidywalne. Na jaw wychodzą tajemnice, które nadal powinny nimi pozostać. Czuć w tym wszystkim niepewność oraz lęk. Druga część zdecydowanie bardziej mi się podobała, byłam zaciekawiona i oszołomiona tym wszystkim do takiego stopnia, że nie byłam w stanie oderwać się od lektury, chciałam jak najszybciej poznać koniec, którym niestety jestem zawiedziona. Finał być może i zaskakuje, ale mało prawdopodobne, że coś takiego mogło mieć miejsce naprawdę. Autorka za bardzo odleciała, co w tym przypadku nie wyszło na jej korzyść. Czy polecam? Ciężko stwierdzić. -
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Kamila W. w dniu 2023-03-31Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: audiobook
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąBRUNETTE BOOKS
●Wciągająca, intrygująca, pełna sekretów!
"Zaginiona" to genialny thriller psychologiczny z misternie utkaną intrygą. Fani tego gatunku będą usatysfakcjonowani spotkaniem z Georginą Cross 💚
4 lipca całe miasteczko spotyka się przy basenie z okazji Dnia Niepodległości, aby podziwiać wieczorny pokaz fajerwerków. Erica marzyła o tym, by dorównać Sabine Miller i jej bogatym przyjaciółkom, które mają idealne życie i szczęśliwe małżeństwa. Kiedy na przyjęciu Sabine posyła Erice przerażone spojrzenie nikt nie spodziewa się, że dojdzie do tragedii. Sabine wychodzi, ale nie trafia do domu. Kobieta znika bez śladu i nikt nie wie, co z nią stało się. Całe miasteczko będzie poszukiwało Sabine i rozpocznie się grzebanie w życiu państwa Miller. Na dodatek okaże się, że Erica skrywa tajemnicę sprzed lat, o której nigdy nikomu nie powiedziała.
Co zaszło między Ericą, a jej byłą przyjaciółką?
Zaciekawieni? Przeczytajcie to dowiecie się sami.
To moje trzecie spotkanie z autorką. Lubię jej styl I lekkie pióro. Misternie utkana intryga, manipulacje, lokalna społeczność, nieoczekiwane i zaskakujące zwroty akcji, sekrety z przeszłości, tajemnice, zagadki, zaginięcie, dynamiczna i pełna napięcia historia, gęsta atmosfera. Świetnie wykreowani bohaterowie. Autorka porusza ważne tematy. Przemoc w rodzinie, samotność, demony przeszłości, konsekwencje decyzji podjętych w przeszłości. Autorka udowadnia nam czytelnikom, że bogactwo i luksusy nie zawsze zapewniają szczęśliwe i spokojne życie. Podobało mi się to jak autorka potrafi manipulować czytelnikiem i wodzić go za nos. Totalnie nieprzewidywalna historia. Podczas czytania towarzyszył mi niepokój i napięcie. Przewracałam kartkę za kartką, by poznać prawdę. Nie mogłam oderwać się od tej książki ani przez moment. Zakończenie wbija w fotel.
Gwarantowane emocje.
Rewelacja! Dla takich książek warto zarwać nockę.
Czekam na kolejne powieści autorki.
Polecam gorąco! -
Recenzenckie Mistrzostwo ŚwiataOcena: 5/5Dodana przez Agata G. w dniu 2023-03-26Opinia użytkownika sklepuRecenzja dotyczy produktu typu: audiobook
0 z 0 osób uznało recenzję za przydatnąOd czasu przeczytania "Idealnej niani" niecierpliwie czekam na kolejne książki Georginy Cross. Wiem, że mogę oczekiwać niebanalnej fabuły, pełnej zaskakujących zwrotów akcji. Podobnie było w wypadku thrillera "Zaginiona".
Historia zaczęła się dosyć zwyczajnie, chociaż już ciekawym zabiegiem było obserwowanie przebiegu śledztwa z pozycji osób, które nie są związane z zaginioną kobietą. Plotki na facebookowych grupach, przerażenie, które zaczyna zmieniać się w farsę, oskarżenia, domysły małej społeczności i samozwańczy specjaliści. Czy przypadkiem nie znamy tego ze swojej codzienności?
Zdawało mi się, że "Zaginiona" będzie thrillerem, którego fabuła pójdzie sprawdzonym i znanym torem. Ale to nie byłaby książka Georginy Cross. Atmosfera z każdą stroną zagęszcza się, na jaw wychodzi coraz więcej tajemnic. I to tajemnic przez wielkie “T”. Z czasem okazuje się, że Autorka nawet nie bawi się z czytelnikiem w kotka i myszkę. Ona zwyczajnie nabija go w butelkę, chociaż uczciwie trzeba przyznać, że w żadnym momencie nie mija się z prawdą.
Georgina Cross skonstruowała rewelacyjną fabułę i kapitalnie bawiłam się podczas lektury. I to właśnie broni tę książkę w odniesieniu do ilości błędów językowych, które pojawiły się w jej pierwszej części. Literówki oraz błędy stylistyczne były tu nagminne. Powtarzały się niemal na każdej stronie, przez co trudno było mi wkręcić się w tę historię.
Niemniej – "Zaginiona" to rewelacyjny thriller z gatunku domestic noir: nieszablonowy, przemyślany w każdym calu i sprawiający niesamowitą frajdę z lektury. Polecam!