Aru Shah i pieśń śmierci

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 34,42 zł
Nasza cena: 30,04 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

“Aru Shah i Pieśń Śmierci” to kolejna odsłona niesamowitego cyklu autorstwa Roshani Chokshi.

Czy Aru odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

“Aru Shah i Pieśń Śmierci” jest drugą z kolei książką, która zalicza się do serii “Kroniki Pandawów”. Jednocześnie powieść należy do cyklu “Rick Riordan Przedstawia”. Skierowana do młodych odbiorców, wprowadza ich w tajniki magicznej krainy, w której nie wszystko jest tak oczywiste, jak można podejrzewać.

Aru miała duży problem, aby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Teraz powoli zaczyna rozumieć historię z Pandawami, choć sprawy coraz bardziej się komplikują. Innoświat właśnie ogarnęła potworna panika: łuk i strzała boga miłości przepadły. Nikt nie wie, kim jest złodziej, ale przestępcy daleko do Amora. Łotr ma w planie przemienić ludzi w bestie niezdolne do uczuć, które świetnie sprawdzają się w roli maszyn do zabijania.

Tymczasem o kradzież zostaje posądzona Aru. Dziewczyna ma wybór: albo odnajdzie skradzione przedmioty do najbliższej pełni Księżyca, albo będzie musiała opuścić Innoświat na zawsze. W poszukiwaniach pomagają jej przyjaciele, a także pewien chłopak, który skrywa w sobie wiele tajemnic. Czy sprostają walce z demonami? Czy pokonają pokonają przeciwników, którzy czyhają na ich życie? A może wróg jest bliżej niż im się wydawało?


O autorce

Roshani Chokshi to amerykańska pisarka powieści z gatunku Young Adult oraz książek dla młodzieży. Urodziła się 14 lutego 1991 roku w Saint Louis. Ma korzenie indyjskie oraz filipińskie. Znalazła się w finale nagrody Locus 2017. Seria o przygodach Aru Shah to jej debiut literacki skierowany do młodzieży. Inna jej książka utrzymana w podobnym klimacie to “Pozłacane Wilki”.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aru ledwo odpoczęła po wydarzeniach związanymi z uwolnieniem Śpiącego, a już zostaje wplątana w kolejną misję. Ona i jej przyjaciele zostają oskarżeni o kradzież łuku i strzały hinduskiego boga miłości. Będą musieli ją odzyskać, by udowodnić swoją niewinność, bo w innym wypadku zostaną wyrzuceni z Innoświatu. Czeka ich jednak wiele niebezpieczeństw, bo złodziej nie miał dobrych zamiarów. Wręcz przeciwnie - trafienie strzałą nie powoduje zakochania się, ale zmienienie w pozbawionego serca zombie posłusznych przestępcy...

  Zazwyczaj sequele charakteryzują się tym, że są podobne do pierwszej części, tylko że wszystkiego jest więcej. Od tej zasady nie odchodzi drugi tom serii autorstwa Roshani Chokshi, czyli „Aru Shah i Pieśń Śmierci”. Dostajemy tu więcej bohaterów, więcej bogów, więcej przeciwników, więcej akcji, więcej przygód, więcej niebezpieczeństw, więcej zdarzeń mrożących krew w żyłach, więcej humoru, a nawet więcej miłosnych zawirowań! Ale po kolei.

  Na pierwszy ogień idą bohaterowie, których nie mogę się przyczepić. No dobra, jednej rzeczy – było mało Bu. Ale wracając - poznajemy kolejną siostrę Pandawę, a także jednego pomocnika dziewczyn w misji. Obydwoje szybko zyskali moją sympatię. Mamy też wieeeeelu nowych bogów i mitologicznych stworzeń, które stoją na drodze bohaterów. Jednak mimo ich ilości trudno byłoby ich pomieszać. Część zna się z poprzedniego tomu, a nawet bez niego łatwo byłoby spamiętać postacie, bo każdy jest bardzo charakterystyczny. Na uwagę zasługuje też to, że podobnie jak w poprzedniej części świetnie została pokazana przemiana postaci.

  Tej książki się nie czyta, tę książkę się wręcz pochłania. Naprawdę, akcja gna błyskawicznie (ale na tyle wolno, żeby się nie zgubić). Do tego z każdą kolejną stroną wciąga coraz to bardziej i bardziej. Mnie pochłonęła na tyle, że MUSIAŁAM ją skończyć grubo po północy. Całe szczęście mamy wakacje!

  Warto wspomnieć też o humorze, który serwuje „Aru Shah”. Jest ON przegenialny! Wielokrotnie wywoływał u mnie uśmiech od ucha do ucha. A w moim serduszku na długo zostanie scena z krabem! Przy czytaniu tego fragmentu kilka razy roześmiałam się na głos. No po prostu uwielbiam ją!

  Ale wspominałam też o wątku miłosnym. Jednak nie wiem, czy nazywanie go wątkiem miłosnym nie jest sporym wyolbrzymieniem. Jest ON bardzo delikatny, lekko zarysowany. Czuć, ze autorka dopiero będzie go rozwijać w kolejnych częściach. Ale mimo wszystko podoba mi się to. Osobiście wolę powoli dojrzewające uczucie niż wyznawanie sobie miłości po jednym dniu!

  Jednak nie byłabym sobą, gdybym do czegoś się nie przyczepiła. Tym razem padło na zakończenie. Mogło być ono o rozdział krótsze. Miałam wrażenie, że ten ostatni rozdział pochodzi z kolejnej części. Rozbudzał ON tylko ciekawość, dawał przedsmak kolejnego tomu. Trochę nie ładne zagranie, bo sztucznie nakręca to sprzedaż kolejnego tomu.

  Mimo wszystko dobrze bawiłam się przy czytaniu „Aru Shah i Pieśni Śmierci”. Mam nadzieję, że Wy także nie będziecie uważać tego czasu za zmarnowany.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Opis fabuły

  Aru
  i Mimi przechodzą dalsze etapy szkolenia Pandawów, aby stać się tymi, którymi inni oczekują, że będą. Niestety, treningi zostają przerwane przez groźbę usunięcia dziewcząt z Innoświata w związku z podejrzeniem o kradzież łuku i strzał boga miłości. Do ekspedycji poszukiwawczej dołącza Brynne i Aiden, którzy mogą jej równie mocno pomóc, co zaszkodzić. Uczestnicy wyprawy będą musieli prosić o pomoc bogów, którzy wcale nie będą do tego skorzy, walczyć z demonami i własnymi słabościami, a przede wszystkim odkryć, jaka moc drzemie w pracy zespołowej oraz wspieraniu się wzajemnie.

  Opinia

  Aru Shah i pieśń śmierci to już drugi tom Kronik Pandawów, wydawanych pod patronatem Ricka Riordana. Podobnie jak jej poprzedniczka, błyskawicznie pojawiła się na listach bestsellerów i zajęła honorowe miejsce w sercach czytelników oraz w rankingach najlepszych książek 2019.

  Autorka ponownie zdecydowała się na zastosowanie narracji pierwszoosobowej i sprawdza się ona tutaj naprawdę dobrze, ponieważ dzięki temu zaszła pewna selekcja informacji oraz myśli Aru. Nie jestem pewna, czy wszystko wyszłoby tak fajnie i miło w odbiorze, gdyby to nasza główna bohaterka opowiadała swoją historię. Shah jest naprawdę cudowna, ale jej roztrzepanie chyba nie miałoby zbyt pozytywnego wpływu na formę powieści.

  Autorka zdecydowała się wprowadzić dwie nowe postacie: Aidena i Brynne. Ten pierwszy wprowadził miły, męski pierwiastek. Razem z Aru przeżyłam jej zauroczenie oraz to przykre rozczarowanie, które tak często spotyka zakochane dziewczyny. Sam Aiden może wydawać się trochę samolubny, ale w praktyce jest bardzo zaradny, a wszystkie jego zalety skrzętnie ukrywają jakiekolwiek mankamenty charakteru. Brynne natomiast bardzo przypominała mi Clarisse z książek Riordana, ponieważ podobnie jak młoda heroska początkowo nie przepadała za swoimi współtowarzyszami. Ponadto, rozpoczęła trening dużo wcześniej niż reszta Pandawów, co jest widoczne, a jej sztuczki niejednokrotnie wzbudziły podziw mój i bohaterów. Aru i Mimi zaczęły się ze sobą dogadywać jeszcze lepiej niż dotychczas i ich więź cały czas się wzmacnia. A skoro już o Pandawach mowa, to ciekawe, kiedy do tej zwariowanej grupy dołączą brakujące pierwiastki.

  Opis z tyłu okładki obiecuje, że powieść ta zawiera "wszystko, co zachwycało w Aru Shah i końcu czasu". Czy się z tym zgadzam? W 100%! Autorka zdecydowała się na połączenie wątku ratowania świata z widmem osobistej straty Pandawów, czyli możliwością wygnania ich z Innoświata. Moim zdaniem jest to dobre i ciekawe posunięcie, ponieważ dzięki temu udało się uniknąć rutyny czy powtarzalności, które mogłyby się wkraść po kolejnej walce z Śpiącym. Po pobycie w krajach azjatyckich, gdzie mitologia hinduska oraz religia hinduistyczna sama w sobie zajmują bardzo ważne miejsce, wszystkie nawiązania do słynnych indyjskich eposów przykuwały moją uwagę i podobały mi się jeszcze bardziej niż poprzednio. Być może dlatego, że po wyjeździe mam jakieś pojęcie na ten temat, a wiadome jest, że zawsze lepiej się czyta o czymś, co znamy w jakiś sposób i możemy zgłębić swoją wiedzę lub skonfrontować różne źródła.

  Aru Shah i pieśń śmierci przyszła do mnie w bardzo odpowiednim momencie, kiedy nic z książek czekających na przeczytanie specjalnie mnie nie przyciągało. Ta powieść to idealne remedium na kaca książkowego oraz niechęć czytelniczą - dość prosty, czasem wręcz dziecinny, język i niezwykłe przygody składają się na ogromną frajdę podczas lektury.

  Wydanie książki również bardzo mi się podoba, nie zawiera rażących błędów czy literówek. Okładka jest śliczna, ale moim zdaniem tytuł powinien być w innym kolorze, aby rzucał się w oczy. Trochę drażni mnie również pasek na grzbiecie z informacją, który to tom, ponieważ na poprzedniej części go nie było. Rozumiem, podanie takiej informacji jest ważne dla potencjalnego czytelnika, ale róbmy to we wszystkich tomach, a nie w wybranych.

  Polecam tę książkę wszystkim poszukującym znakomitej lektury wakacyjnej, aby się odstresować i przeżyć niesamowite przygody. Ponadto, miłośnicy mitologii hinduskiej oraz samej Aru na pewno będą zadowoleni.

  Ines de Castro

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Aru Shah dopiero zaczyna poznawać Innoświat i sekrety Pandawów, kiedy dzieje się coś złego. Skradziono potężne artefakty boga miłości, złodziej zamienia ludzi w zombie, a o popełnienie zbrodni oskarżono Aru! Dziewczynka ma 10 dni, aby odnaleźć strzały albo zostanie wygnana z Innoświatu. Razem ze swoją duchową siostrą Mini, początkowo odpychającą i niezwykle silną Brynne i tajemniczym sąsiadem Aidenem, będą musieli uratować dobre imię Pandawów. A może i cały Innoświat? Jedno jest pewne - będzie to przygoda pełna wyzwań, humoru i trudności, której na pewno nie zapomnicie!

  -

  To już drugi tom opowiadający o przygodach Aru Shah, a ja muszę przyznać, że jestem zupełnie oczarowana. Jeśli 1 tom był dobry, to kolejny, jest po prostu świetny. Już dawno nie trafiłam na świat, wykreowany przez pisarza, który byłby aż tak barwny i wciągający. Czytając ten utwór, mogłam bezproblemowo zagłębić się w ukazaną historię i poczuć się jakbym sama była w Innoświecie. Bohaterowie, których znamy z 1 tomu, rozwijają się i możemy ich lepiej poznać. Także nowe postacie zachęcają czytelnika do wniknięcia w ten świat. Roshani Chokshi stworzyła powieść, która z pewnością poprawi Wam smutny i szary dzień. Ogromny ukłon dla autorki, za te wszystkie małe geekowskie nawiązania, dzięki którym na mojej twarzy pojawiał się uśmiech. Obrazowo, zabawnie i ciekawie - tak pisze Chokshi. Ktoś mógłby powiedzieć, że aż nadto podobnie jak Riordan, ale halo: Riordan nie wzorował się nigdy mitologią hinduską! Jeśli szukacie świata, w którym się zatracicie i spędzicie miły czas, to nie ma co zwlekać - Aru Shah i Pandawowie czekają!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Aru Shah i koniec czasu 4/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aru Shah i koniec czasu

ARU SHAH ma tendencję do naciągania prawdy – robi to, by zyskać sympatię w prywatnej szkole, do której uczęszcza. Kiedy jej koledzy z klasy latają prywatnymi odrzutowcami na egzotyczne wakacje, ona spędza wolny czas w Muzeum Starożytnej Sztuki i Kultury Indyjskiej, którego kustoszem jest jej mama....
Pozłacane wilki 4/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pozłacane wilki

Akcja Pozłacanych wilków, pełna mrocznych tajemnic i niebezpiecznych, ale ekscytujących przygód, rozgrywa się w dekadenckim świecie wyższych sfer. Paryż, rok 1889 – świat stoi u progu nowej ery, ery przemysłu i elektryczności, a zorganizowana w stolicy Francji Wystawa Światowa tchnęła nowe życie w...
eBook Aru Shah i koniec czasu mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,83 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Aru Shah i koniec czasu mobi epub

Aru Shah ma tendencję do naciągania prawdy - robi to, by zyskać sympatię w prywatnej szkole, do której uczęszcza. Kiedy jej koledzy z klasy latają prywatnymi odrzutowcami na egzotyczne wakacje, ona spędza wolny czas w Muzeum Starożytnej Sztuki i Kultury Indyjskiej, którego kustoszem jest jej mama....
eBook Pozłacane wilki mobi epub 0/5 Nasza cena:
31,83 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pozłacane wilki mobi epub

Akcja "Pozłacanych wilków", pełna mrocznych tajemnic i niebezpiecznych, ale ekscytujących przygód, rozgrywa się w dekadenckim świecie wyższych sfer. Paryż, rok 1889 - świat stoi u progu nowej ery, ery przemysłu i elektryczności, a zorganizowana w stolicy Francji Wystawa Światowa tchnęła nowe życie...
Lalkarz z Krakowa 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lalkarz z Krakowa

Jest wojna.Jest cierpienie. Ale jest też magia i jest nadzieja. Kraków, Polska, rok 1939. Za sprawą magii w pewnym sklepie z zabawkami ożywa mała lalka o imieniu Karolina. Karolina zaprzyjaźnia się z Lalkarzem, właścicielem sklepu – miłym, złamanym przez życie człowiekiem. Kiedy okupacja niemiecka...
Olimpijscy Herosi, tom 2. Syn Neptuna 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Olimpijscy Herosi, tom 2. Syn Neptuna

PERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wiele potworów, i w końcu trafia do...
Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apollo i boskie próby. Tom 1. Ukryta wyrocznia

Jak ukarać nieśmiertelnego?Czyniąc go śmiertelnikiem.Apollo rozgniewał swojego ojca Zeusa i za karę został strącony z Olimpu. Słaby i zdezorientowany ląduje w Nowym Jorku jako zwykły nastolatek. Pozbawiony nadprzyrodzonych mocy liczący cztery tysiące lat bóg musi nauczyć się, jak przeżyć we...
Greccy bogowie według Percy`ego Jacksona 5/5 Nasza cena:
34,19 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Greccy bogowie według Percy`ego Jacksona

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. „Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem...
Percy Jackson. Książka do kolorowania 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Percy Jackson. Książka do kolorowania

HEROSI, OSTRZCIE KREDKI! Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Percy’ego Jacksona, interesujesz się grecką mitologią czy też szukasz relaksującej rozrywki, dzięki swoim zdolnościom artystycznym możesz dodać życia herosom, bogom i potworom. W tej książce znajdziesz ponad sto obrazków do kolorowania....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula