Apartament w Paryżu

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 26,88 zł
Audiobook na CD, mp3
od 25,49 zł
Nasza cena: 25,85 zł 35,90 zł Taniej o: 28%

Guillame Musso, autor powieści Apartament w Paryżu, to mistrz w kreowaniu powieściowych obrazów paryskiej cyganerii. Klimat życia artystów, jego cyganeryjny charakter i nutka poezji wybrzmiewająca w każdym słowie są już rozpoznawalne przez wiernych czytelników Musso. Mistrz słowa i klimatu i tym razem na swoich bohaterów wybrał niebanalnych artystów. Tym razem zetknął z sobą malarkę i pisarza. Tylko z takiego spotkania wyniknąć mógł artystyczny klimat paryskiego spleenu literatury, obrazu i tajemniczej intrygi, która połączyła obie niespokojne dusze.

Tytuł powieści, choć nieco przewrotny - jak zawsze u Musso, nie myli. Akcja toczy się w apartamencie, będącym jednocześnie klimatyczną pracownią malarską, którą wynajmuje poszukująca spokoju do pracy twórczej, malarka Madeline. Szereg, niemalże magicznych zbiegów okoliczności cudownie powoduje, że do pracowni przypadkowo trafia przystojny i romantyczny Gaspard, pisarz pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, poszukujących w Paryżu spokoju do pracy nad nową powieścią, ale także i inspiracji awangardowym miastem poetów. Oboje stwierdzają, że pracownia była kiedyś własnością znanego i cenionego malarza Seana Lorenza, który jednakże pogrążony w żałobie po zmarłym synu zmarł rok wcześniej. Dlatego wynajęto opustoszałą pracownię. Madeline i Gaspard dowiadują się, że w tajemniczych okolicznościach zaginęły po śmierci artysty trzy jego obrazu. Razem podejmują się śledztwa, które jednakże najpierw konfrontuje ich samych z własnym życiem, osobowościami i ryzykiem twórczych biografii. Powieść zachwyci miłośników artyzmu, francuskiego wina i delikatnej intrygi kryminalnej.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor w świetnej formie. Bardzo mi się podobała ta powieść. Zdecydowanie wolę, kiedy Musso "idzie" w stronę kryminału. Historia jest zaskakująca, ciekawa, ma w sobie charakterystyczną dla Musso magię. Chociaż z drugiej strony ma też mniej fantastycznych zabiegów okoliczności (co według mnie jest na plus). Przez to czyta się płynniej i jeszcze ciekawiej. Główną bohaterkę, Madeline znamy już z "Telefon od anioła" (polecam przeczytać, podobała mi się). Od początku do końca książka przykuła moją uwagę, a historia malarza bardzo zainteresowała. Jeśli jeszcze nie znacie książek Musso, koniecznie musicie je przeczytać!

  Anna Wądołowska

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Guillaume Musso wydał już kilkanaście pozycji. Jestem dopiero początkującą fanką jego twórczości.

  Czasem w wyniku ludzkiego błędu może dojść do zupełnie niespodziewanych wydarzeń. Ona i on, jeden apartament w Paryżu, który został zarezerwowany na ten sam termin. Ktoś musi się poddać, ustąpić, a w tym wszystkim tajemnica sprzed lat. Czy uda się ją rozwikłać?

  Nie ukrywam, że sięgając po tę lekturę nie miałam względem niej żadnych oczekiwań. Była to dopiero druga powieść autora, z którą miałam okazję się zapoznać, więc nie nastawiałam się za bardzo w żadną stronę i jestem miło zaskoczona.

  Publikacja to tak naprawdę połączenie literatury obyczajowej z sensacją, pojawiają się także nuta kryminału. Powieść z każdą kolejną stroną wciąga czytelnika coraz bardziej. Początkowo niespiesznie prowadzona akcja sprawia, że z czasem nie można się od tej książki oderwać.

  Jak już wspomniałam, nie mam wielkiego porównania. Ze swojej perspektywy mogę jedynie napisać, że mi książka się bardzo podobała. Narracja prowadzona jest głównie z punktu widzenia głównych bohaterów, choć chyba dwa rozdziały zostały poświęcone postaciom niejako drugoplanowym.

  ,,Apartament w Paryżu" to bardzo ciekawa, przemyślana powieść wielogatunkowa, z którą naprawdę warto się zapoznać. Zarezerwujcie sobie na nią kilka godzin, gdyż im dalej, tym trudniej odłożyć ją na bok.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak zapewne zdążyliście się już zorientować, uwielbiam książki G.Musso. Przeczytałam wszystkie jego książki i ciągle mi mało. Kocham jego styl pisania, emocje, które zawsze towarzyszą lekturze, piękny język, super dialogi. Autor po ostatnim dość wartkim kryminale wraca chyba trochę do swoich klimatów. Co prawda to tez swego rodzaju kryminał, ale mamy tu jakby więcej emocji, więcej spokojnej akcji z lekką nutką kryminału. Akcja powieści toczy się w Paryżu, czytam ją tym chętniej, że bardzo chciałbym kiedyś zobaczyć to miasto. Mam nadzieję, że może kiedyś się uda. No i znowu zaczynam… marzenia, marzeniami, ale czas wracać do książki Głównymi bohaterami są Madeline Greene – była policjantka, która, poszukuje w Paryżu równowagi i spokoju i Gaspard Coutances – sławny dramatopisarz, który w Paryżu ma napisać swoją najnowszą sztukę. Madeleine wynajmuje w Paryżu mieszkanie, jest ono położone w cichym i spokojnym zakątku, tu kobieta chce odpocząć po traumatycznych wydarzeniach w swoim życiu. Nie wiadomo dlaczego w tym samym czasie wynajęto dom również znanemu pisarzowi. Ma ON niestety bardzo kiepski charakter i lubi wysokoprocentowe trunki. To niestety nie sprzyja spokojowi i wypoczynkowi. Okazuje się, że dom, w którym mieli odpocząć, ma swoje tajemnice. Jest to miejsce, w którym mieszkał i tworzył słynny malarz Sean Lorenz. Okazuje się, że nie wiadomo jak i gdzie zaginęły jego trzy ostatnie obrazy. Jak się zapewne domyślacie, nasza dwójka zostanie wmanewrowana w ich odnalezienie. Mieszkanie jest pełne pozostawionych przez artystę rzeczy, jego perfumy, ubrania znajdują się w każdej szafie. Niewątpliwie staje się ON bardzo bliski naszym bohaterom, kimś, kto może zmieć ich dotychczasowe życie?

  Powiem szczerze, że jako zagorzałą fankę książek Musso ta trochę mnie zaskoczyła. Wszystkie jego powieści mają dość intensywną fabułę, tak ta jest przesiąknięta wręcz spokojem, sztuką, kulturą. Widać tu jak autor delektuje się sztuką, Paryżem, filozofią. Książka jest ujmująca i mega wciąga. Wydawać by się mogło, że akcja nie jest bardzo porywająca, a jednak ma w sobie to coś, co nie pozwala nam się oderwać od niej choćby na chwilę. Wraz z bohaterami lekko i płynnie przechodzimy do kolejnego etapu ich poszukiwań. Myślę, że zarówno wielbiciele Musso, jak i nowi czytelnicy będą zachwyceni książką. Połączenie kryminału ze sztuką i kultura to był strzał w dziesiątkę. Mamy tu tyle smaku, tyle piękna, że czytanie to ogromna przyjemność.

  Polecam bardzo serdecznie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-08-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Apartament w Paryżu opowiada historię dwójki bohaterów, którzy przypadkowo wynajmują ten sam dom w uroczym zaułku Paryża. Z jednej strony poznajemy Madeline Greene, byłą policjantkę, która po licznych życiowych zawirowaniach, poszukuje w Paryżu spokoju oraz równowagi. Pragnie odnaleźć siebie, zacząć nowe - lepsze życie, w spokojnym i cichym miejscu. Zaś z drugiej strony mamy możliwość zaznajomienia się z Gaspardem Coutancesem, popularnym dramatopisarzem, który przyjechał do Paryża w celu napisania nowej powieści.

  Los zdecydował, aby tych dwoje wrażliwych samotników zaczęło wspólnie dzielić codzienność. Jednak zarówno Madeline, jak i Gaspard dążą do wyjaśnienia zaistniałej pomyłki. Z czasem okazuje się, iż dom, a właściwie pracownia którą wynajęli należała do znanego, tragicznie zmarłego amerykańskiego malarza - Seana Lorenza. Całkiem niespodziewanie dowiadują się także, o wielu intrygujących historiach na temat Lorenz’a. Jedną z nich jest tajemnicze zniknięcie jego trzech ostatnich dzieł. Postanawiają połączyć siły, bowiem pragną odzyskać obrazy. Czy im się uda? W trakcie prywatnego śledztwa bohaterów na jaw wychodzi wiele tajemnic z przeszłości artysty. Jednak Madeline i Gaspard również coś ukrywają. Z czym zmagają się bohaterzy? I do czego doprowadzi ich śledztwo?

  "Fascynująca twórczość Lorenza wciągnęła ich oboje, znaleźli się pod jej przemożnym wpływem. Wszystko, co dotyczyło tego artysty - sens jego malarstwa czy tajemnice życia prywatnego - otoczone było w ich myślach przedziwną aurą irracjonalnej nadziei, że gdy wreszcie odkryją jego sekrety, staną się ich własnością. Nie przyznawali się do tego, oboje jednak wierzyli nierozsądnie, że tajemnice malarza pozwolą im dotrzeć do jakiejś głęboko ukrytej prawdy - szukając obrazów Lorenza, szukali bowiem również siebie."

  Mimo iż, początkowo było mi naprawdę ciężko wbić w fabułę, to z czasem coraz apetyczniej pochłaniałam kolejne strony. Musso w swojej najnowszej książce oczywiście zaskakuje nieoczywistym zaskoczeniem, którego raczej trudno się domyśleć, temu komu się jednak uda, należą się pokłony. Z czasem tempo akcji zaczyna toczyć się wartko i obfituje w wiele zaskakujących scen oraz punktów zwrotnych. Napięcie jest stopniowane, zaś sam Autor bardzo umiejętnie kreśli plastyczne i przemawiające do czytelnika opisy.

  Tym razem Autor stworzył historię, w której dominują wątki obyczajowe, jak i kryminalne (te akurat mocno absorbują odbiorcę). Musso poświęcił również kilka chwil opisom dotyczącym malarstwa, sztuki, muzyki, jak i współczesnemu Paryżowi.

  Kreacja bohaterów jest nienaganna. Zarówno postacie pierwszoplanowe, jak i epizodyczne są wyraziste oraz niejednoznaczne. Madeline, jak i Gaspard dźwigają na swoich barkach bagaż trudnych i bolesnych doświadczeń, a czytelnik podczas zagłębiania się w każdą kolejną stronę niniejszej historii, doświadcza wraz z nimi przemiany. Ponadto towarzyszymy bohaterom w poszukiwaniu swojego prawdziwego ja, a także w intrygującej podróży w głąb historii słynnego artysty.

  Moją ulubioną książką Musso jest Central Park i chyba żaden tytuł Autora, tak bardzo mi się nie podobał jak ten. Żywiłam mocne nadzieje na to, iż Apartament w Paryżu przebije Central Park, mimo że tak się nie stało, to jednak niniejsza publikacja w ogólnym rozrachunku podobała mi się. Polecam fanom Autora oraz wszystkim zainteresowanym.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem spod znaku wagi. Ponoć mogłabym się sprawdzić w zawodzie artysty. Jednak mnie wychodzi z artysty tylko czytanie o sztuce. Tak niech już pozostanie.

  Drugi raz w tym roku przebywałam we Francji i drugi raz w tym roku obcowałam ze sztuką. Powiem wprost, nie znam się na sztuce, ale autor w sposób delikatny potrafi zauroczyć tym, co znajduje się na sztaludze, że nawet ja jako laik, dałam się ponieść malowanym obrazom jego słowami. No i gdzie obcować ze sztuką jak nie w Paryżu. Bardzo dobrze umilało mi czas czytanie o obrazach i ciekawostki o pigmentach. Spodziewałam się dobrej książki, jednak ta była o dużo lepsza. Tak Guillaume Musso rozpalił i to nie jedną gwiazdę.

  Gespard pisze raz do roku sztukę, to jego zarobek na życie. Bez tv i internetu wg niego można spokojnie żyć. By móc pracować w ciszy i spokoju, raz do roku opuszcza kraj i wyjeżdża do Francji. Samotnik dosłownie.

  Madeline, była policjantka w tym samy czasie co Gespard trafia do Francji.

  Mało tego, przypadkowo trafiają na siebie w tym samym pięknym domu, którzy oboje zamówili do wynajęcia. Problemem jest to, że dom nie chce opuścić żadne z nich.

  Przeurocza posiadłość należała kiedyś do malarza Seana Lorenza, który zmarł, zmagając się z chorobą.

  Mimo swoich problemów, obecnych i przeszłych, mimo swoich planów śmierć tego artysty połączyła ich na kilka dni.

  Nie śmieli tego przyznać na głos, ale wyglądało na to, że stali się parą detektywów!

  Artysta jak każdy z nas miał swoje tajemnice. Jednak Sean przed śmiercią zostawił ich aż nadto. Im więcej dowiadują się o jego śmierci i życiu, tym bardziej zaczyna być dla nich intrygującą zagadką. Przed jego śmiercią miały miejsce w tragicznych skutkach wydarzenia łączących jego rodzinę. Po jego śmierci zostały płótna, które uznano za zaginione.

  Co tam się zaczyna dziać! Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co nam zmalował pisarz. Koniec książki to zaskoczenie. Musso maluj dalej.

  Jestem zachwycona powieściami autora. Co mnie urzekło w tej książce, to to, że historia ta opowiadana jest na przemian przez bohaterów. Wyszło to rewelacyjnie.

  Jego książki są niby spokojne, bez dużych napięć, a ta wyjątkowo ze strony na stronę budowała to napięcie. To bardzo dobra książka. Historia ta skrywa wiele sekretów i tajemnic. Są one brudne, dramatyczne i trzeba sięgnąć głęboko w przeszłość, aby je wykopać. Przyznam szczerze, że książka zdecydowanie zrobiła na mnie pozytywniejszy wpływ, niż myślałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula