Anka i piekło szczęścia

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
5-7 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,54 zł
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

"Anka i piekło szczęścia" to powieść obyczajowa o bohaterce, która miała zamiar zacząć żyć pełnią szczęścia, jednak nie przewidziała, że los szykuje dla niej inny scenariusz.

Każdy ma prawo do szczęścia, a szczególnie do kochania i bycia kochanym. W tym przypadku okazuje się jednak, że nie jest to dane wszystkim. "Anka i piekło szczęścia" to powieść, która opowiada o samym życiu.

Anka po prostu marzyła o wielkiej miłości. Nie takiej zwyczajnej, beznamiętnej i pozbawionej kolorów. Chciała doznawać, cieszyć się i osiągać nowe cele. Co się jednak stało? Nie dość, że właśnie zdradziła swojego męża, to na dodatek nowy ukochany okazał się groźnym stalkerem! Czy coś mogło pójść gorzej?

Anka nigdy nie podejrzewała, że na własne życzenie wpakuje się w tak trudną sytuację. Żałuje zdrady i żałuje krzywdy, jaką wyrządziła. Jednocześnie musi odzyskać równowagę życiową i stawić czoła kłopotom, w które się wplątała. Tylko czy będzie w stanie przyznać się do tego przed rodziną? Czy uwolni się od swojego prześladowcy i czy mąż da jej drugą szansę?

"Anka i piekło szczęścia" to powieść porywająca i wzruszająca. Nie zabraknie tu prawdziwych dramatów i rozterek, które pochodzą z prawdziwego, codziennego życia. Anka będzie miała za zadanie odbudowanie tego, co nieumyślnie zniszczyła.

Nina Majewska-Brown jest polską pisarką, która zadebiutowała w 2015 roku powieścią "Wakacje". Był to również pierwszy tom z jej serii o Ninie Braun. Kolejne z nich noszą tytuły: "Zwyczajny dzień", "Jak się nie zakochać" oraz "Nina".
Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W spirali kłamstwa

  Bywa niekiedy tak, że jeden błąd, chwila słabości, mają daleko idące konsekwencje. Co więcej, niekiedy zapoczątkowują spiralę kłamstw i oszustw, z której trudno nam się wyplątać. I nawet, kiedy chcemy coś zmienić, kiedy chcemy odzyskać równowagę i przerwać tę pajęczą sieć, to trudno jest znaleźć odpowiedni na to moment i sposób, trudno też przerwać milczenie czy udawanie, nie tracąc przy tym dotychczasowego status quo. Chociaż mówi się, że prawda nas wyzwoli, to niekiedy robi to w sensie dosłownym. Partnerzy czy małżonkowie odchodzą poznawszy smak zdrady czy oszustwa, tracimy ludzi wokół siebie czy nawet zdrowie.

  W takiej właśnie sytuacji znalazła się Anka. Szukając zrozumienia, odrobimy ciepła, miłości, wplątała się w związek, który trudno teraz przerwać. Kochanek, którym miał być nie tyle odskocznią, co zaspokojeniem pustki, która powstała w sercu i życiu Anki, stał się problemem, niemal nie do rozwiązania. Nie dość, że zdradziła męża, to kochanek okazał się być interesownym pasożytem, które nie zawaha się przed najbardziej perfidnym zachowaniem. Nie wystarczyły mi pieniądze, które wyciągnął od Anki, teraz przeprowadził się niedaleko i wprost prześladuje kobietę grożąc wyjawieniem prawdy mężowi.

  Anka, choć wciąż zafascynowana Arturem, coraz wyraźniej widzi, jak bardzo jest ON nieobliczalny. Na te kłopoty miłosne, nakładają się jeszcze problemy domowe. Pod dachem Anki mieszka bowiem jej syn Kamil ze swoją ciężarną dziewczyną, Anetą. Niestety, mężczyzna niezbyt nadaje się na ojca, zaś Aneta musi nie tylko zmagać się z tą świadomością, ale i wrogością swojej matki…

  Jak zakończy się ta historia i czy ma szanse na happy end? Jak daleko posunie się Artur, by wciąż utrzymać relację z Anką i wciąż korzystać z jej finansowania? Czy można utrzymać w tajemnicy fakt zdrady, kiedy kochanek wciąż pojawia się na jej drodze, zupełnie nie przejmując się ryzykiem odkrycia prawdy przez otoczenie? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki pt. „Anka i piekło szczęścia”, autorstwa Niny Majewskiej-Brown. To już kolejny tom, opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse książki, w którym spotykamy Ankę, towarzyszymy jej w chwilach szczęścia i smutku. I choć nie jest to najlepsza powieść, jaka w ostatnich miesiącach ukazała się na rynku, to bez wątpienia warto po nią sięgnąć chociażby ku przestrodze. Po to, żebyśmy – jak Anka – zbyt późno nie zaczęli cenić tego, co tracimy…

  Mocną stroną książki jest sama fabuła, a także sposób, w jaki autorka nakreśliła pogłębiającą natarczywość Artura, który z pozornie zakochanego mężczyzny, który pragnie być ze swoją kobietą, zmienia się w stalkera, który nie zna granic, który jest zdolny do najgorszych rzeczy. Zakończenie książki pozwala domniemywać, że możemy spodziewać się kolejnej części historii, w której (mam nadzieję), Anka dostanie szansę, by naprawić swoje błędy. Na to zdecydowanie warto jest poczekać…

  Justyna Gul

  Qultura slowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anka miała wszystko: fajnego męża, dorosłego syna i synową, a za chwilę miała się urodzić maleńka Zosia.

  Lecz Anka poszukiwała czegoś innego: wielkiej miłości, wielkich uniesień itd.

  I oto poznała nieziemsko przystojnego Artura, który stał się dla niej zagrożeniem, nie tylko dla jej wolności, małżeństwa, ale też jej portfela.

  Zdradziła więc męża z Arturem, przekonując się jedynie, że jego męskość kończy się na poziomie fizycznym.

  Zaryzykowała dla niego wszystko: rodzinę, pracę, dom.

  W tajemnicy przed rodziną wzięła dla Artura kredyty, które teraz musi spłacać, podczas gdy ON nawet nie zainteresował się jakie wysokie są raty.

  A do tego Artur był stalkerem.

  Stalking czyli inaczej ”podchody” lub ”skradanie się” spowodował, że Artur Ankę wpakował w wielkie kłopoty.

  A właściwie to Anka na własne życzenie sama zafundowała sobie taką ”huśtawkę życiową”.

  Jak zakończy się ta historia?

  Czy znajdzie w sobie tyle odwagi, aby powiedzieć o swoich kłopotach rodzinie?

  Czy zrobią za nią to „życzliwi”?

  Książka na miarę naszych czasów.

  Nie potrafimy docenić szczęścia i tego, co mamy w domu, tylko szukamy pozornych wrażeń i ułudy.

  Kłamstwo u nas jest na porządku dziennym, a wyznanie prawdy przychodzi nam z wielkim trudem.

  Artur jest życiowym nieudacznikiem, który nie potrafi zapewnić sobie bytu, na tydzień, miesiąc, a nie mówiąc już o latach.

  Czy Anka w porę zorientuje się, że w jednym momencie przekreśla to, co w pocie czoła budowała przez lata?

  Przecież Anka tak niewiele wie o Arturze.

  Nie zna jego stałego adresu zamieszkania, a nawet poddaje w wątpliwość, czy tak naprawdę się nazywa?

  Jego telefon jest na kartę i nie pozostawia po sobie zbyt wiele śladów.

  Miejsce jego pracy jest domniemane i nie wiadomo czy jest legalnie zatrudniony.

  Czy zatem Anka nauczy się żyć na nowo?

  Przeczytajcie i przekonajcie się śledząc jej losy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Marzenie o wielkiej miłości stało się dla Anki drogą do emocjonalnego piekła. Nie dość, że zdradziła męża, to nowy ukochany okazał się groźnym stalkerem. Anka nigdy nie podejrzewałaby siebie, że dobrowolnie wpakuje się w takie kłopoty… Przecież właśnie teraz miała przeżywać najpiękniejszy czas swojego życia! Nowa miłość, nowe rozdanie, nowa ONA.

  Czy Ance uda się odzyskać życiową równowagę i stawi czoła kłopotom, w które się wplatała? Czy znajdzie siłę, aby wyznać prawdę rodzinie? A co najważniejsze czy pozbędzie się prześladowcy i spróbuje odbudować małżeństwo?

  "Anka i piekło szczęścia" to trzeci tom o Annie i jej perypetiach. Muszę przyznać, że nie znam dwóch wcześniejszych części, ale w żaden sposób nie odczułam abym czegoś nie zrozumiała.

  Historia Anki gorzko uświadamia czytelnikowi jak łatwo przychodzi nam kłamstwo i jak potem trudno się z niego wyplątać. Jak trudno wyznać prawdę i zmierzyć się z jej konsekwencjami. Muszę przyznać, że początkowo nie zapałałam sympatią do głównej bohaterki. Złapałam się nawet na tym, że oceniałam jej postępowanie. Jednak wraz z tym jak lepiej ją poznawałam, mój stosunek do jej osoby ocieplił się. W sumie nawet jestem w stanie ją zrozumieć, bo takich kobiet jak Anka jest znacznie więcej. Kobiet, którym w pewnym momencie w małżeństwie zaczyna czegoś brakować, nie czują zainteresowania ze strony męża, akceptacji, czułych gestów, motyli w brzuchu... Dlatego myślę, że w tym przypadku nie należy doszukiwać się winy wyłącznie po stronie Anki.

  "Jak niewiele potrzeba, żeby samemu stworzyć sobie piekło, z którego już po chwili nie ma drogi wyjścia."

  Nina Majewska-Brown oprócz zdrady, porusza w swojej powieści problem stalkingu. Możemy dokładnie przyjrzeć się w jaki sposób taka osoba osacza swoją ofiarę, jakie stosuje sztuczki, by ją zastraszyć. Mimo powagi tematu książka nie przytłacza, czyta się przyjemnie. Znalazło się również miejsce na odrobinę humoru.

  "Jak na dłoni życie pokazuje mi, na kogo mogę liczyć i kogo mam po swojej stronie, a ja z uporem maniaka brnę w związek, który nie rokuje."

  Podczas lektury stale towarzyszyły mi emocje, które nie pozwoliły na odłożenie lektury na dłuższą chwilę. Złościłam się na główną bohaterkę i współczułam jej, a nawet bałam się o nią. Nigdy nie chciałabym znaleźć się w podobnej sytuacji. Pisarka nakreśliła życie rodzinne bohaterów tej historii niezwykle szczegółowo. Co ciekawe, oni wcale niczym nie różnią się od nas. Zmagają się z podobnymi problemami, obawami. Nie wszystko zostało do końca wyjaśnione, wiec pewnie będziemy mogli śledzić dalsze losy bohaterów.

  Najbardziej podobało mi się to, że książka okazała się bardzo realna. W zasadzie wszystkie wydarzenia mogłyby mieć miejsce w prawdziwym życiu.

  "Anka i piekło szczęścia" to powieść napisana jakby ku przestrodze o zdradzie, prześladowaniu, kłamstwie. To książka, która przypomina czym powinna być rodzina, jakie wartości i priorytety są w życiu najważniejsze. Ze swojej strony polecam jej przeczytanie!

  sza-[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Anka i piekło szczęścia
 • Autor: Nina Majewska-Brown
 • Wydawnictwo Edipresse Polska
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 320
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381177498
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381177498
 • EAN: 9788381177498
 • Wymiary: 13.5x21.5x2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Anka. Inne oblicze szczęścia 3/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anka. Inne oblicze szczęścia

Anka, inne oblicze szczęścia/ to pierwsza część historii o czterdziestoletniej Ani, która nieustająco poszukuje spełnienia, miłości i akceptacji. Mimo pozornego szczęścia jej życiem targają niespełnione marzenia, z których największym jest to o wielkiej miłości, dobrej pracy i radosnym domu....
Anka i diabeł stróż 4/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anka i diabeł stróż

Anka i diabeł stróżAnka jest nieustannie zaskakiwana przez życie i najbliższych. Nie dość, że przeprowadza się na znienawidzoną wieś, że nareszcie przeciwstawia się toksycznej szefowej, że w wieku czterdziestu lat ma zostać babcią, to w dodatku sama się zakochuje. I nie byłoby w tym nic...
Jezioro szczęścia 0/5 Nasza cena:
30,66 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jezioro szczęścia

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie, za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu, w otoczeniu bliskich, ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku.Piękny sen...
Bilet do szczęścia 5/5 Nasza cena:
18,91 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bilet do szczęścia

Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość? Kontynuacja "Konkursu na żonę". Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W...
Sto dni szczęścia 5/5 Nasza cena:
28,66 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sto dni szczęścia

To powieść o cieszeniu się każdą chwilą życia, o sile przyjaźni i nadziei. Będziesz mógł się śmiać przez łzy”. „Publishers Weekly” „Ta pełna humoru, wzruszająca i inspirująca powieść to wyraz niezgody na poddawanie się nieszczęściu. Inteligentna literatura kobieca w najlepszym wydaniu”. „Kirkus...
Krok do szczęścia 0/5 Nasza cena:
11,97 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krok do szczęścia

Zaparz sobie dobrą herbatę i sięgnij po tę książkę. Zaczytaj się i zapomnij o wszystkim.Hania cieszy się ze ślubu swojej przyjaciółki Dominiki, jednak nie potrafi uciec od smutnych wspomnień związanych z dniem, który miał być najszczęśliwszy w jej życiu. Musi zmierzyć się z przeszłością i uwierzyć...
Piekło-niebo 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 35,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piekło-niebo

 Z nieba do piekła jest często tylko jeden krok… Maria spędza ostatnią noc w celi. Po dwudziestu latach ma wyjść na wolność. Zamiast radości czuje jednak lęk. Nie wie, co ją czeka po przekroczeniu bram więzienia, czy ma do kogo wracać… Rok 1968. Ośmioletnia wówczas Maria, osamotniona po wyjeździe...
Nie posiadamy się ze szczęścia 5/5 Nasza cena:
22,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie posiadamy się ze szczęścia

W szczęśliwej rodzinie Cook wydarzyło się przed laty coś strasznego, coś co dotknęło wszystkich i zmieniło ich życie... Rosemary – narratorka powieści, była gadatliwym, roześmianym dzieckiem. Teraz jest zamkniętą w sobie młodą kobietą. Jej brat uciekł z domu, nie kontaktuje się z rodziną, jest...
Medalion szczęścia DODRUK 4/5 Nasza cena:
23,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Medalion szczęścia DODRUK

Prawdziwe szczęście możesz znaleźć tam, gdzie się go nie spodziewasz.Urszula, kobieta tuż po czterdziestce, wiedzie beztroski żywot nowoczesnej singielki. W spadku po  ciotce, której nikt nie lubił i nikt nie odwiedzał, dziedziczy wielki dom na skraju lasu. Rodzinna siedziba jest pełna tajemnic i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula