Angelfall Tom 1 Opowieść Penryn o końcu świata

Autor:

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w:
Produkt niedostępny
Seria
Rok wydania
2013
Wydawnictwo
Ilość stron
316
Nasza cena: 28,78 zł 36,90 zł Taniej o: 22%

Produkt niedostępny

Aniele, stróżu mój… szeptaliśmy przez setki lat. Myliliśmy się. Teraz to właśnie ONE okazały się naszym największym koszmarem.
Angelfall to trzymająca w napięciu, momentami brutalna i krwawa opowieść o końcu świata. Mroczną atmosferę książki równoważą pełne humoru dialogi, a postapokaliptyczny mrok rozjaśniają promyki nieoczekiwanie rodzącego się uczucia, które może ocalić świat.

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?
Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry, która została porwana. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim największym wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem.
Czy postąpią właściwie?

Czytaj całość

Recenzje (8)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-03-10
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka mnie pochłonęła, akcja za akcją, podczas czytania moja

  wyobraźnia pracowała na pełnych obrotach.

  Napisana prostym językiem i nawet nie zauważyłam jak dotarłam do ostatniej strony.

  Rzadko mi się zdarza bym polubiła w znacznym stopniu główną bohaterkę tego typu powieści,

  ale Penryn polubiłam od razu. Dziewczyna z jajami :)

  Zaciekawiła mnie postać matki Penryn. Ciekawe jakie i czy w ogóle ta

  kobieta skrywa tajemnice. A może mi się wydaję i to tylko na zaburzenia psychiczne.

  Teraz pozostaje tylko czekać na polską premierę drugiej części (już 9 kwietnia!)

  Choć może skuszę się na wersję angielską,

  Polecam. Kto wie, co za uszami(skrzydłami) ma nasz własny Anioł Stróż.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-03-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Do przeczytania "Aneglfall" zachęciła mnie koleżanka, która była zachwycona powieścią. Ani trochę nie żałuję tej decyzji.

  Na Ziemię zstąpiły anioły i robią z nią, co chcą. Wielu ludzi zginęło. Zaczęła się walka o przetrwanie.

  Penryn ma siostrę, Paige, która jeździ na wózku inwalidzkim i jest wegetarianką. Ma też matkę, która, łagodnie mówiąc, jest trochę niezrównoważona psychicznie. We trójkę opuszczają miejsce swojego aktualnego schronienia i okazuje się, że zrobiły to w samą porę, ponieważ budynek został oznaczony i wkrótce będzie zniszczony. Dziewczyny zdecydowały się uciec pod osłoną nocy, kiedy jest większe ryzyko spotkania anioła lub kogoś z gangu., jednak są też większe szanse na ukrycie się - ciemność wszystko ułatwiała. Autorka fenomenalnie opisuje świat, jaki powstał po ataku aniołów. Jej wizja jest bardzo interesująca i łatwo sobie wszystko wyobrazić. Opisy nie są ani za długie, ani za krótkie; są zwięzłe i treściwe.

  Ucieczkę przerywa im anioł z białymi skrzydłami - pojawił się jakby znikąd. Potem pojawiają się następnie. Okazuje się, że chcą zabić tego z białymi skrzydłami. Penryn, Paige i ich mama są w niebezpieczeństwie. Nagle jeden z nich je zauważył i zaczął kierować się w ich stronę. Penryn odwraca jego uwagę, lecz koniec końców - anioł porwał biedną, małą Paige. Penryn dochodzi do wniosku, że anioł z białymi skrzydłami może pomóc jej znaleźć siostrę, wobec czego ratuje go. I tak rozpoczyna się cała historia, pełna niebezpieczeństw, strachu, trochę humoru jak i również smutku.

  Penryn to bohaterka, która mi zaimponowała. Uparcie trzymała swego i nie dała wmówić sobie czegoś innego. Wiedziała, że musi uratować siostrę za wszelką cenę. Podobało mi się też to, że nie do końca była taka "zwyczajna". Znała sztuki walki. W trakcie takiej apokalipsy to naprawdę przydatna umiejętność, a Penryn wykorzystała ją, jak najlepiej umiała. Raffe z kolei (czyli anioł z bialymi skrzydłami) był bardzo tajemniczą i jeszcze bardziej intrygującą postacią. Nie da się go nie lubić. Z początku Penryn i Raffe nie przepadają za sobą, a ich rozmowy były przekomiczne.

  Podsumowując, cała powieść była ciekawa i napisana lekkim piórem. Bardzo wciąga, nie można się od niej oderwać. W wielu miejscu następują niebywałe zwroty akcji, które trudno przewidzieć.

  Polecam wszystkim tę książkę. Uważam, że warto poświęcić jej chwilę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-07-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Recenzja Angelfall, Susan Ee

  Książkę Angelfall czytałam do późnych godzin nocnych, wciąż przesuwając godzinę, w której spotkam się z poduszką. W końcu nie byłam w stanie podjąć tej decyzji samodzielnie i ktoś musiał mnie w tym wyręczyć. Mam nadzieję, że to powie Wam nieco, o tym z jaką książką mamy tu do czynienia :)

  Angelfall autorstwa Susan Ee to futurystyczna, dystopijna wizja świata, w której władzę nad ludźmi przejmują anioły. Ludzie nazywani są małpami i schodzą do podziemia. Ich każdy dzień to walka o przetrwanie w nowej rzeczywistości. Anioły traktują ludzi przedmiotowo, wykorzystują ich do makabrycznych eksperymentów, często powtarzając, że to po prostu zwierzęta. Tak, tak anioły, w tej książce zdecydowanie nie są naszymi stróżami, nie ma w nich niczego, co można określić mianem dobra i zdolności do współczucia. Świat przedstawiony przez Susan jest miejscami naprawdę makabryczny, więc książkę polecam zdecydowanie dla osób, o mocnych nerwach. Nie jest to bezbarwna historyjka o końcu świata, ale prawdziwa futurystyczna, ponura wizja końca ludzkości. A gdzie w tym wszystkim są nasi bohaterowie?

  Główna bohaterka Penryn musi niezwykle szybko dorosnąć jak na kogoś, kto ma zaledwie siedemnaście lat. Ma na swojej głowie mnóstwo problemów. Koniec świata i przejęcie władzy nad ludzkością przez anioły, to tylko jedna z jej trosk. Musi także opiekować się swoja rodziną: matką, która ma problemy natury psychicznej, wciąż wszędzie widząc demony i siostrzyczką, która ma zaledwie 7 lat i jest sparaliżowana. Penryn jest z natury wojownikiem, jedną z rzeczy, być może jedynych, którą można uznać za wartościowy prezent od matki, były wieloletnie nauki samoobrony, które Penryn wielokrotnie ocalą życie w przyszłości. Podobnie jak wielu ludzi, będzie walczyła o przetrwanie ukrywając się zarówno przed aniołami, innymi przedstawicielami swojej własnej rasy jak i całą masą innych stworzeń, które tylko czekają na smakowity kąsek jakim są ludzie. Cały świat jest w ruinie, ludzie porzucili swoje domy, samochody i właśnie penetrując opuszczone domostwa udaje się Penryn i jej rodzinie przetrwać, chociaż żywią się często kocim jedzeniem.

  Penryn jest świadkiem walki aniołów. Scena, w której jednemu z nich odcinają skrzydła, tak ją paraliżuje i fascynuje jednocześnie, że zapomina o tym, że musi się schronić. Tak poznaje Raffe - anioła, który zostaje porzucony przez pobratymców na pewną śmierć. Ciekawość Penryn ma jednak swoją cenę, anioły dostrzegają ją i porywają jej małoletnią siostrę. Od tej pory zaczyna się walka dziewczyny o znalezienie małej Paige, w tym celu musi współpracować z umierającym aniołem i zrobić wszystko, żeby przetrwał i pomógł jej znaleźć siostrę.

  Uwielbiam książki, w której relacja romantyczna między dwojgiem bohaterów nie jest lekka i przyjemna. Między Penryn i Raffe nie buchają fajerwerki ale prawdziwa wzajemna niechęć. Ona nienawidzi całej jego rasy, ON chciałby się już od niej uwolnić i ruszyć w drogę, w celu odzyskania utraconych skrzydeł. Jednak Penryn nie może go stracić, uważa, że jest ON kluczem do uwolnienia Paige. W czasie wspólnej podróży odkrywają, że z jakiegoś dziwnego powodu, zaczynają się o siebie troszczyć i tak rodzi się więź... należy dodać, że zakazana w świecie aniołów.

  Książka z początku nie budziła mojego entuzjazmu. Pierwsze strony były dosyć interesujące, ale brnęłam przez nie bez przekonania. Jednak im dalej zagłębiałam się w opowiadaną historię, tym bardziej zaczynała mnie wciągać. Autorka książki operuje doskonałymi opisami, nie stroniąc wcale od czarnego humoru. Poznajemy historię z perspektywy Penryn i to jej oczami obserwujemy świat. To, co będzie widziała nie będzie miłe ani proste, jednak Susan przekona nas do swojej opowieści, wciągnie jak tornado, a my będziemy się kręcić i kręcić, aż do końca nie mogąc się zatrzymać. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy przygód Penryn. Książkę w 100% polecam. Mam nadzieję, że moja recenzja Angelfall, przekona Was do sięgnięcia po tą książkę, bo autorka tej powieści całkowicie na to zasługuje. To lektura, którą warto zabrać na wakacje, schować się pod jakimś drzewem i powiedzieć rodzinie, że na kilkanaście godzin Was po prostu nie ma. W końcu będziecie mieli inne sprawy na głowie… jak walkę na śmierć i życie o każdy pojedynczy dzień i skrywanie uczuć, które zaczynają kiełkować na jałowej ziemi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-02-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Spotkałam się z wieloma pozytywnymi recenzjami tej książki, dlatego postanowiłam po nią sięgnąć. Cóż, po raz kolejny przeczytałam coś, czego kompletnie się nie spodziewałam. I mimo, że inaczej wyobrażałam sobie treść tej książki, to zostałam pozytywnie zaskoczona. Penrym okazała się niezwykle odważna, sympatyczna i nie denerwowała mnie (choć główne bohaterki zazwyczaj działają mi na nerwy). W połączeniu z Raffem, aniołem, którego uratowała pod wpływem chwili, stworzyli coś niezwykłego. Ich relacja była rozbudowana w świetny sposób. Nie rzucili się sobie w ramiona po paru dniach znajomości. Wszystko działo się stopniowo, poznawali się kawałek po kawałku.

  Porwanie siostry Penrym - Paige, stanowiło główny wątek fabularny w pierwszej części Angelfall (pomijając cały postapokaliptyczny świat). Tutaj również nastąpiło zaskoczenie i przyznaję z ręką na sercu, że zakończenie tego wątku wprowadziło mnie w osłupienie.

  Postacie są wykreowane w bardzo dobry sposób. Umiem sobie wyobrazić je z każdym najmniejszym szczegółem. Autorka opisuje miejsca, sytuacje, ludzi w tak dokładny sposób, że nie ma możliwości nie wyobrażenia sobie czegoś. Wyciągnęłam się w tę historię. Jest to najlepsza trylogia, jaką dane mi było przeczytać.

  Więc jeśli ty też lubisz ciekawe, zaskakujące historie i nie straszne ci demony, anioły, dzieci, jedzące ludzkie mięso, a nawet potwory, które są w połowie skorpionami, a w drugiej szerszeniami o ludzkiej twarzy, to ta książka jest właśnie dla ciebie.

  Pozdrawiam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-12-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anioły w wyobrażeniach ludzkich to nieskalane złem dusze, powołane do ochrony człowieka przed złem świata. Susan Ee stworzyła alternatywny świat, w którym to właśnie niebiańskie istoty są odpowiedzialne za zagładę ludzkości. Dokonują zniszczenia, bez skrupułów porywają dzieci i przekształcają ich w potwory.

  Pewnego dnia Penryn wraz ze swoją rodziną: niepełnosprawną siostrą i nieobliczalną, schizoferniczną matką próbują znaleźć schronienie wśród ruin miasta. Wymykają się nocą, by nie natknąć się na żadne gangi, które bez litości mordują, gwałcą i okradają. Niestety nie wszystko idzie zgodnie z planem. Trafiają na pole bitwy między aniołami. W wyniku tego zostaje porwana siostra Penryn, Paige. Ona natomiast zostaje sam na sam z jednym z rannych aniołów- Raffe. To właśnie ON będzie jej towarzyszem w drodze do San Francisco, gdzie podobno znajduje się Paige.

  Świat, który wykreowała Susan Ee jest prymitywny, pełen brutalności i bezwzględności. Obserwujemy jak zachowują się ludzie, którzy pozbawieni zostają wszelkich dóbr, szacunku i godności. Zaczynaja między sobą rywalizować, walczyć o pożywienie i bezpieczny schron. Stają się troglodytami, wracając do pierwotnych instyntków.

  Autorce zdecydowanie nie można zarzucić braku wyobraźni. Świat postapokaliptyczny, który nam stworzyła jest pełen pionierskich pomysłów. Demoniczne anioły, które pierwotnie powinny nas chronić, wizja wielkich miast przedstawionych jako zgliszcza, ruiny, potwory podobne do zmodyfikowanych skorpionów i kanibalizm sprawiają, że czytelnik czyta książkę z przejęciem, zaangażowaniem i przerażeniem. Plastyczne opisy pozwalają na wyobrażenie sobie wszelkich scen w umyśle odbiorcy.

  Jeśli chodzi o bohaterów, to na szczególne uznanie zasługuje Penryn. To właśnie na niej spoczywa obowiązek scalania rodziny, nadania im poczucia bezpieczeństwa. Mimo przykrych doświadczeń związanych z chorobą matki nie żywi do niej nienawiści. Zajmuje się nią, tak samo jak niepełnosprawną siostrą. Ma niespełna siedemnaście lat, a jest dojrzała, waleczna i pełna determinacji. Chce zapewnić swojej rodzinie schron, ponadto nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej krzywdy. Raffe natomiast to istota nadprzyrodzona o anielskiej urodzie. Mimo swojej "rasy" nie zabija Penryn, wręcz przeciwnie- stara się ją strzec, choć niechętnie to przyznaje. Posiada uczucia, które urkywa pod maską obojętności.

  Narracja pierwszoosobowa pozwala nam na przejęcie uczuć głównej bohaterki, spojrzenie na ten pozbawiony człowieczeństwa świat jej oczami. Język jakim posługuje się Penryn jest prosty, przez co łatwiej jest nam utożsamiać się z nią. Dosadnie przedstawia potrzebne informację, nie owija w bawełnę. Nie ukrywam, że byłabym wniebowzięta, gdyby pojawił się tam punkt widzenia naszego archanioła, ponieważ nie sposób niekiedy zrozumieć jego toku myślenia. Chciałabym wkraść się mu do głowy i zobaczyć co tak naprawdę czuje Raffe. Jego postępowanie bywa nieprzewidziane, niekompletne. Warto byłoby to uzupełnić, ponieważ jest to wątek, którego zdecydowanie mi zabrakło.

  Wartka akcja, nowatorska koncepcja, bohaterowie, którzy potrafią zadziwiać, a przede wszystkim posiadają pewną głębie. To może nam zapewnić lektura "Angelfall". Jestem pewna, że sięgnę po kolejne części, ponieważ sposób w jaki zakończył się omawiany tom pozostawił wiele do życzenia.

  Recenzja znajduje się również na www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Angelfall Opowieść Penryn o końcu świata
 • Autor: Susan Ee
 • Wydawnictwo Filia
 • Seria Angelfall
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 316
 • Format: 13,5x19,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788363622152
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Angelfall
 • Tłumacz: Konieczny Jacek
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788363622152
 • EAN: 9788363622152
 • Wymiary: 14.0x20.0x1.8 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula