Anatomia kłamstwa

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Format
14x20,5 cm
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,98 zł
Nasza cena: 23,99 zł 34,90 zł Taniej o: 31%

Tajna wiedza operacyjna CIA Metody skuteczniejsze niż wykrywacz kłamstw! Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata. Najsłynniejsze kłamstwa wszech czasów .

Chcesz przyłapać partnera na zdradzie? Dowiedzieć się, czy Twój syn lub córka ma kontakt z narkotykami? Przyjąć godną zaufania opiekunkę dla dziecka? Wyeliminować fałszywych przyjaciół? Zdemaskować osobę, która oczernia Cię w pracy? Wiedza zawarta w tej książce odmieni Twoje życie, okaże się przydatna w każdej sytuacji. Anatomia kłamstwa to praktyczny poradnik, jak dorwać kłamcę w Twoim najbliższym otoczeniu.

To cudowne, że unikalne metody agentów CIA, sprawdzone podczas przesłuchań setek podejrzanych, możemy teraz zastosować w naszym codziennym życiu.
- Forbes

Nie rodzimy się ze zmysłem wykrywania kłamstw, ale nawet tego możemy się nauczyć. - New York Post Kłamstwo nie jest zaprzeczeniem prawdy. Ono doskonale się w nią przebiera. Autorzy książki najpierw pokazują nam nasze skłonności do unikania konfrontacji z kłamstwem, a następnie dostarczają nam zestawu doskonale opracowanych narzędzi wydobywania kłamstwa w procesie komunikacji. Książka cenna, ważna, zaskakująca.
- dr Joanna Heidtman psycholog, konsultant i trener biznesu

Poważne badania psychologiczne wskazują, że każdy z nas – a więc także nasi partnerzy, dzieci, współpracownicy, życzliwa sąsiadka i miły pan w sklepie – kłamie (czytaj: koloryzuje, coś zniekształca, dodaje, ukrywa) kilka do kilkunastu razy dziennie! Warto więc poznać całą prawdę o anatomii kłamstwa, jego wykrywaniu i… ukrywaniu. Owocnej lektury!
- Jacek Santorski, psycholog biznesu

Z największym przekonaniem rekomenduję tę pracę wszystkim, którzy chcą podnieść swój poziom inteligencji społecznej i łatwiej wykryć kłamstwa w kontaktach w rzeczywistości realnej i wirtualnej.
- prof. dr hab. Zbigniew Nęcki

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  30 z 37 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętacie może taki serial jak Magia kłamstwa? Zespół dra Lightmana specjalizuje się w ludzkiej mimice i dzięki temu są w stanie określić czy człowiek w danej chwili kłamie czy nie. Serial był sporym sukcesem, a największe zainteresowanie ludzi wzbudziła sama technika odczytywania prawdy lub fałszu. Czy tak można w rzeczywistości? Czy każdy z nas, po krótkim treningu może stać się ekspertem w tej dziedzinie? Książka Anatomia kłamstwa .. wyklucza taką możliwość. Dlaczego? O tym później - najważniejsza kwestia poruszana wyżej wspomnianej publikacji dotyczy, jak sama nazwa wskazuje genezy kłamstwa, jego rodzajów i sposobach kłamania, podparte i udowodnione autentycznymi przykładami. Jeśli masz nieodparte wrażenie, że ktoś w Twoim otoczeniu Cię okłamuje, obgaduje lub co gorsza zdradza, Anatomia kłamstwa powinna pojawić się w Twojej biblioteczce.

  Grupa ekspertów pod przewodnictwem Phila Houstona opracowała specyficzną metodę odkrywania kłamstwa. Jest ona tak prosta i banalna, że aż dziw, że ktoś nie wpadł na nią dużo wcześniej. Tym bardziej, że Phil pracował w CIA, czyli najbardziej tajemniczej organizacji na świecie. Założenia metody są bardzo proste, jednak trzeba dużego skupienia, aby zrozumieć jej mechanikę za pierwszym razem. Zwłaszcza, że nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie ludzkiej ekspresji i mimiki, i tak jak liczenia i pisania, musimy nauczyć się jej od postaw.

  Autorzy książki Anatomia kłamstwa opowiadają swoistą historię swojej metody, która jak mówią, zrewolucjonizowała mechanikę przesłuchań nawet na najwyższym, rządowym szczeblu. Czytamy o dniu, w którym Phil wpadł na swój genialny pomysł, jesteśmy świadkami pierwszego przesłuchania, które jest prowadzone podług nowej metody, a które okazuje się spektakularnym sukcesem - najwytrwalsi sceptycy otwierali gęby ze zdziwienia.

  Jednak dla zwykłego czytelnika nie jest ważne wprowadzenie, ani strona techniczna. To co chciałem się dowiedzieć to jak, na własnym krakowskim podwórku wprowadzić nową metodę w życie. Jak odczytać, czy znajomy mnie oszukuje? Jak zauważyć, że jestem okłamywany? Po przeczytaniu Anatomii kłamstwa wniosek nasuwa się sam - to nie jest takie proste. Wymaga to czasu i pracy oraz niewyobrażalnej ilości ćwiczeń aby dojść do pewnej systematyczności, nie mówiąc o perfekcji. Autorzy konsekwentnie wprowadzają nas w swój świat i tłumaczą nam wszystko bardzo powoli, podpierając się dobrymi i zrozumiałymi przykładami.

  Niewątpliwie najciekawszym rozdziałem okazał się ten o ekspresji i swoistej anatomii kłamstwa. Ludzie, którzy kłamią mają swoje odruchy, pewne zachowania, które jasno mówią, że jesteśmy oszukiwani. Ten rozdział jest niewątpliwie przydatny, gdyż każdy z nas może odczytać takie zachowania. Jednocześnie autorzy przestrzegają, żeby nie wierzyć w amerykańskie seriale, w których jeden człowiek na podstawie mimiki twarzy odczytują kłamstwa. Ta metoda jest błędna - niektórzy mogą zaczerwienić się z powodu zażenowania lub wstydu - nie znaczy to, że dana osoba kłamie. Ktoś może mieć jakiś tik niezwiązany z kłamstwem. Mimika to grząski teren, przed którym autorzy Anatomii kłamstwa nas przestrzegają.

  Całość książki może okazać się zbyt trudna dla zwykłego czytelnika, a z całej lektury można zapamiętać tylko najważniejsze aspekty. Anatomia kłamstwa jest niewątpliwie dobrą książką dla ludzi, którzy interesują się tym tematem i stykają się z tym na co dzień. To dobra lektura dla wszystkich psychologów i studentów kierunków psychologicznych. Ciekawe informacje znajdą tutaj również ludzie związani z biznesem i ekonomią - przecież w tych tematach kłamstwo stoi na porządku dziennym. Owszem, każdy z nas może się czegoś nauczyć z Anatomii kłamstwa, ale wymaga to czasu i skupienia. Każdy przykład, który prezentują autorzy książki należy szczegółowo przeanalizować i odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteśmy w stanie wykryć kłamstwo na podstawie jednego zdania?

  Podsumowując, Anatomia kłamstwa jest ciekawą lekturą, która ukazuje kłamstwo i próby jego wykrycia w kompletnie innym świecie. Dzięki niej możecie dowiedzieć się, w jaki sposób wykryć fałsz i obłudę, jednak pamiętajcie, że wymaga to ćwiczeń i dużego skupienia. Anatomia kłamstwa jest dobrze napisanym podręcznikiem dla wszystkich, którzy szukają czegoś innego pośród literatury popularnej - kryminału, fantastyki czy literatury pięknej. Dodatkowo, dobre przykłady użycia metody zespołu Phila Houstona nadają jej autentyczności i dadzą nadzieję, że my też możemy zostać ekspertami w tej dziedzinie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  29 z 36 osób uznało recenzję za przydatną

  Zafascynowała mnie sytuacja Jeffreya Skilinga , przewodniczącego zarządu dużej firmy , oskarżonego o spisek finansowy. Pokazuje ON jak łatwo można zostać zdemaskowanym usprawiedliwiając się w prosty sposób. W czasie lektury tej książki możemy poznać wiele ciekawych , charakterystycznych cech , które zdradzają kłamiących wokół nas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  29 z 37 osób uznało recenzję za przydatną

  Problem polega a tym, że ludzie jednak kłamią. Co więcej, kłamią często. Niektóre badania behawioralne wskazują, że średnio kłamiemy dziesięć razy w ciągu doby. Obejmuje to także tak zwane białe kłamstwa, które wypowiadamy, by kogoś nie zrazić lub uniknąć konfliktu. Psychologowie zaś twierdzą, że okłamie cię każdy, jeśli tylko będzie uważał, że leży to w jego interesie. My zaś możemy dodać, że każdy będzie skłonny do kłamstwa, jeśli uwierzy, że ujdzie mu to na sucho. [s.40-41]

  Już na studiach miałam taki przedmiot jak komunikacja interpersonalna, gdzie omawialiśmy różne zachowania, które mogą podpowiedzieć nam, że druga osoba ma coś na sumieniu, nie mówi całej prawdy, chce coś ukryć, boi się, czuje się niepewnie. Lubiłam ten przedmiot, bo okazał się bardzo praktyczny i przydatny na co dzień. Spowodowało to, że z chęcią sięgnęła po Anatomię kłamstwa.

  Byli agenci CIA przedstawiają w tej książce różnego rodzaju problemy oraz zagadnienia związane z kłamstwem. Pokazują jak rozpoznać osobę mówiącą nieprawdę, dlaczego trudno nam się czasem przekonać do tego, że ktoś nie jest z nami zupełnie szczery, jakie pytania zadawać, czego unikać, na co zwracać uwagę, a także jak danym kłamstwem kierować. Do tego podają bardzo dużo przykładów, głównie związanych z ich pracą oraz z amerykańskimi politykami, które potwierdzają stawiane przez nich tezy oraz ukazują, jak wykorzystać to, o czym piszą,

  W książce, która jest pewnego rodzaju poradnikiem, znajdziemy również dodatki oraz słowniczek. Dodatki dotyczą listy przykładowych pytań, które można zadać w czterech konkretnych sytuacjach w celu wykrycia kłamstwa. Pytania te pozwalają także nauczyć się, jak konstruować własne w sytuacji, która może tego wymagać.W Słowniczku można znaleźć wszystkie używane przez autorów pojęcia.

  Bardzo pomoce jest też umieszczanie ważnych informacji w tabelkach po bokach - ja bardzo lubię takie rzeczy, bo łatwiej się je zapamiętuje i bardziej przyciągają wzrok. Umieszczane są w nich różne wytyczne, wskazówki, jak mówić.

  Anatomia kłamstwa to książka, którą może przeczytać każdy - i amatorzy i profesjonaliści, co jest skutkiem użycia przez autorów bardzo prostego, przystępnego języka, zrozumiałego dla wszystkich. Do tego odpowiednia czcionka i bardzo przejrzysty układ wszystkich przykładów, wypowiedzi, tabelek. Plusem jest także wykorzystanie różnych ciekawych cytatów przy nowych rozdziałach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest dobra, ale jak na mój gust zbyt "amerykańska" i nastawiona na coaching.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autorzy: Don Tennant, Philip Houston, Susan Carnicero, Michael Floyd
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 304
 • Format: 14x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788379243204
 • Język: polski
 • Podtytuł: Agenci CIA pomogą Ci wytropić: fałsz, zdradę, nielojalność, oszczerstwo, plotki
 • Oryginalny tytuł: Spy the Lie: Former CIA Officers Teach You How to Detect Deception
 • Tłumacz: Noszczyk Iga
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788379243204
 • EAN: 9788379243204
 • Wymiary: 14.0x20.5x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Lekcje rysowania Anatomia ruchu 0/5 Nasza cena:
7,62 zł 12,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lekcje rysowania Anatomia ruchu

Obserwując daną osobę, możemy wiele się dowiedzieć o jej charakterze i nastroju na podstawie mowy jej ciała. Tworząc rysunek postaci, powinniśmy zatem zadbać o to, by jej postawa i gesty przedstawione zostały w sposób wiarygodny oraz przekazywały jasny, zrozumiały komunikat. Ciało ludzkie jest...
Anatomia duszy 5/5 Nasza cena:
24,06 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia duszy

Anatomia duszy jest nowym spojrzeniem na człowieka jako na jedność ciała, umysłu i duszy. Wskazuje, jak możemy świadomie decydować o naszym zdrowiu, a także sami rozpoznawać chorobę i skutecznie ją pokonywać.Caroline Myss, od wielu lat zajmując się diagnozowaniem intuicyjnym i pracując z ludźmi...
Psychologia kłamstwa 0/5 Nasza cena:
29,03 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Psychologia kłamstwa

Chyba jedyna tak wyczerpująca pozycja polskiego autora na naszym rynku. Kłamstwo to najbardziej popularny rodzaj manipulacji językowej. Ponieważ korzystamy z niej wszyscy, wydaje nam się, że znamy ją dobrze. Lektura książki z pewnością pozbawi nas takiego przekonania. Okazuje się bowiem, że...
Anatomia zdrady 4/5 Nasza cena:
22,72 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia zdrady

"Anatomia zdrady" Wojciecha Wyplera jest książką poruszającą temat zdrady i kłamstwa w związku, zarówno partnerskim, jak i przyjacielskim, czy rodzinie.  To pozycja szczególna, bowiem autor jest psychologiem, specjalistą od psychologii kłamstwa. Szkoli między innymi agentów służb specjalnych, a...
Anatomia istnienia 0/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia istnienia

Anatomia istnienia  to zbiór esejów pisanych ręką dojrzałego mężczyzny. Znajdziemy tutaj życiorysy bohaterów bez imienia, skondensowane, biograficzne pigułki ukazujące wszystkie odcienie i etapy ludzkiego życia: nieświadomą młodość, ból dojrzewania, rozkosze ciała, gorycz rutyny, oswajanie...
Anatomia kliniczna głowy i szyi 0/5 Nasza cena:
166,32 zł 189,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia kliniczna głowy i szyi

Autorzy w sposób wyczerpujący i nowoczesny przedstawili zagadnienia dotyczące anatomii głowy i szyi w odniesieniu do zabiegów klinicznych, co jest niezmiernie ważne dla procesów dydaktycznych. Przedstawiony materiał uwzględnia obowiązujące programy nauczania z zakresu nauk medycznych. Książka jest...
Anatomia w treningu szybkości 0/5 Nasza cena:
37,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia w treningu szybkości

Niezbędny przewodnik wyjaśniający technikę wykonywania ćwiczeń oraz bezpieczne i skuteczne sposoby rozwijania szybkości w określonych dyscyplinach sportowych: podstawowe definicje i terminologia oraz ogólny zarys rozwoju szybkości, opisy ćwiczeń i podstawowe wskazówki dotyczące ich wykonania,...
Anatomia miłości i zdrady 0/5 Nasza cena:
37,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia miłości i zdrady

Czy nasze mózgi są monogamiczne czy poligamiczne? Co wywołuje zazdrość u mężczyzn, a co u kobiet? Czy to prawda, że najtrudniejszy w związku jest trzeci rok?   Zakochanie to jedna z najdziwniejszych rzeczy, jakie mogą nam się przydarzyć. Całujemy się zapominając o otaczającym świecie, szukając...
Kłamstwa, w które wierzą dziewczęta i Prawda.... 0/5 Nasza cena:
33,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kłamstwa, w które wierzą dziewczęta i Prawda....

Czy jesteś oszukiwana? Dotarcie do słów prawdy może być trudne. W tej książce Nancy i Dannah analizują 25 kłamstw najpowszechniej uznawanych w młodym pokoleniu, prezentując relacje uzyskane w rozmowach z dziewczętami oraz ich uczciwe opowieści o przezwycieżaniu kłamstw, w które uwierzyły. Autorki...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula